freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

در حاشیه دیدار با مالکی؛
ولایتی: توطئه تجزیه عراق با شکست مواجه می شود
سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار با معاون رئیس جمهور عراق؛ با بیان اینکه عده ای از توطئه گران با حمایت آمریکا و بعضی از کشورهای مرتجع منطقه به دنبال تجزیه عراق هستند، گفت: این توطئه آنها بدون تردید با شکست مواجه خواهد شد.

به گزارش کردپرس به‌ نقل از ایرنا، علی اکبر ولایتی امروز سه شنبه 14 دی، در حاشیه دیدار نوری مالکی که در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شد، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره فتنه های جدید در عراق این مطلب را مطرح کرد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما بسیار امیدواریم که قدم بعدی در پیروزی خط مقاومت، آزادی موصل و بازگشت آن به آغوش دولت و ملت عراق باشد. عده ای از توطئه گران با حمایت آمریکا و بعضی از کشورهای مرتجع منطقه به دنبال تجزیه عراق هستند و این توطئه آنها بدون تردید با شکست مواجه خواهد شد.
**در حمایت از مقاومت عقب نشینی نمی کنیم
این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که آیا ایران از مواضع خود نسبت به مسئله سوریه عقب نشینی کرده است، مطرح کرد.
وی افزود: مواضع جمهوری اسلامی ایران ثابت است و آن هم حمایت کامل و مستمر از خط مقاومت است که از ایران شروع می‌شود و از عراق عبور می‌کند و به سوریه، لبنان و فلسطین می‌رسد. با توجه اینکه سوریه یک حلقه مهم در زنجیره مقاومت است ایران از ابتدای این توطئه منطقه ای و بین المللی علیه کشور سوریه در کنار دولت و ملت آن ایستاده است و همچنان این ایستادگی ادامه دارد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان اینکه این نوع اقدامات، تبلیغات کاذب است و ایران به هیچ وجه از مواضع اصولی خود در حمایت از خط مقاومت عقب نشینی نخواهد کرد، ادامه داد: دیگران که نقش مخربی در سوریه داشتند امروز سعی دارند در صلح و آشتی برقراری وضعیت بعد از جنگ سوریه دخالت کنند.
ولایتی تصریح کرد: باید بدانند که پرونده آنها نزد ملت و دولت سوریه، پرونده‌ سیاهی است. خواست دولت و ملت سوریه این است که تمامیت ارضی و حاکمیت ملی این کشور حفظ شود.
وی تاکید کرد: مردم سوریه باید اختیار تعیین سرنوشت خودشان را داشته باشند و هیچ کشوری نیز حق ندارد در امور داخلی این کشور دخالت کند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با تاکید بر اینکه حضور ایران در سوریه، قانونی است و به دعوت دولت آن کشور بوده است، گفت : تا به حال دولت و ملت سوریه پیروز بوده اند و ایران نیز در پیروزی این مردم شریف و این حلقه بسیار مهم از زنجیره بزرگ مقاومت شریک است.
**ایران و روسیه با دولت سوریه هماهنگند
ولایتی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه تضمینی وجود دارد که روسیه منافع ما را در نشست آستانه مد نظر قرار دهد و تا پایان مسیر هماهنگی میان این دو کشور ادامه داشته باشد؟ گفت: رابطه ایران و روسیه یک رابطه دوستانه است و براساس حسن همجواری است که در کل یک رابطه راهبردی محسوب می شود.
وی تصریح کرد: هر جا این دو کشور با یکدیگر هماهنگ بودند، البته این هماهنگی ها با محوریت دولت سوریه بوده، به نفع هم پیمانان سوریه و محور مقاومت بوده است.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ادامه داد: هر کشوری که بخواهد خارج از اراده دولت و ملت سوریه در برقراری صلح دخالت کند، جایی نخواهد داشت اما هماهنگی میان ایران و روسیه در رابطه با سوریه همچنان برقرار است.
**خروج حزب الله از سوریه، تبلیغات منفی دشمن است
ولایتی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود یکی از بندهای توافق آتش بس، خروج گروهایی همچون حزب الله از سوریه است، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ گفت: این ادعای دشمنان سوریه است، حزب الله تاکنون شهدای فراوانی داده است و بیشترین کمک را به دولت سوریه کرده و دولت سوریه نیز همچنان حزب الله و سید حسن نصرالله را دوست بسیار نزدیک خود می‌داند و باید بگویم این گونه اظهارات تبلیغات منفی دشمن است.
درهمین حال نوری مالکی نیز در خصوص این دیدار اعلام کرد: سفر ما به ایران به دعوت برادران ایرانی و برای دیدار با رهبری معظم و سایر مسئولان ایرانی در شرایط حساس و مهم منطقه و دنیا انجام می شود و به منظور تحول و توسعه همکاری های دو جانبه است.
وی اضافه کرد: جبهه مقاومت با وجود چالش ها و مشکلاتی که وجود داشت، خوشبختانه پیروز بوده و در مقابل، جبهه دشمن در عرصه های سیاسی، نظامی و سایر بخش ها با شکست مواجه شده است.
معاون رئیس جمهوری عراق با اشاره به پیروزی های بدست آمده در حلب، گفت: آماده ایم جبهه ای مستحکم برای بعد از داعش و به منظور مقابله با فتنه های احتمالی بعدی علیه دشمنان ایجاد کنیم و ما برای مقابله با خطرات احتمالی بعد از داعش به تهران آمدیم.
نوری مالکی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با جهاد و تلاش توانستیم موفقیت هایی بدست آوریم و حضور ما در ایران هم برای بهره گیری از این پیروزی ها است تا بتوانیم علیه گروه‌هایی که می‌خواهند جبهه مقاومت را به شکست بکشانند از جمله کشور‌های خلیج‌فارس که در مقابل ما جبهه‌آرایی می کنند کاری انجام دهیم تا این خطرات مجددا به سمت ما بازنگردد.

لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس


 

کد مطلب: 121177  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴  |  ساعت: ۱۳ : ۲۳

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰:۳۵ دیده شده : ۱۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۱۱
  • تعداد حاضران : ۲۲۷
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها