freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جزئیاتی از تجارت نظامیان اقلیم کردستان با داعش
سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از فرماند‌هان‌ نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان، با تائید دستگیری شماری از نظامیان اقلیم به‌ اتهام تجارت با داعش گفت که‌ این افراد به‌ عنوان تروریست محاکمه‌ و مجازات می شوند.

به‌ گزارش کردپرس، مسئله‌ تجارت با داعش از سوی برخی تجار، مقامات و نظامیان اقلیم کردستان، از سال 2014 دراقلیم مطرح شده‌ و کمیته‌ای از سوی رئیس و نخست وزیر اقلیم کردستان به‌ منظور پیگیری این پرونده‌ تشکیل شده‌ است.
با وجود اینکه‌ نمایندگان پارلمان کردستان، این کمیته‌ را مورد انتقاد قرار داده‌ و اعلام کردند که‌ نتایج تحقیقات این پرونده‌ مشخص نشده‌ و زوایای آن  مبهم است، برخی از فرماندهان نیروی پیشمرگ جزئیاتی جدید را از این پرونده‌ آشکار کردند.
محمد ملا قادر فرمانده‌ نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان در محور داقوق در این خصوص به‌ پایگاه خبری کردی زبان SNN گفت که‌ اطلاعاتی در مورد فعالیت برخی از شهروندان اقلیم با  چند افسر نیروی پیشمرگ برای تجارت با داعش دریافت شده‌ و مشخص شد که‌ این افراد وسایل، مواد خوراکی و تجهیزاتی را به‌ مناطق تحت کنترل داعش قاچاق کرده‌ و این روند را از مدتی قبل آغاز کرده‌اند.
وی افزود که‌ تمامی این افراد دستگیر شده‌ و افسران متهم نیز به‌ منظور تحقیقات بیشتر به‌ مراجع ذی صلاح تحویل داده‌ شده‌ و کمیته‌ای نیز به‌ منظور تحقیقات بیشتر در این خصوص تشکیل شده‌ است.
محمد ملا قادر تاکید کرد که‌ این افراد به‌ عنوان تروریست های داعش محاکمه‌ و مجازات شده‌ و از نیروی پیشمرگ اخراج می شوند و اجازه‌ دخالت های حزبی در این پرونده‌ داده‌ نمی شود.
اخبار غیررسمی منابع داخلی اقلیم کردستان، حاکی از این است که‌ هفت افسر نیروی پیشمرگ در منطقه‌ تپه‌دوسر در محور داقوق به‌ اتهام تجارت با داعش، دستگیر شده‌ و کمیته‌ای اطلاعاتی از سوی دولت اقلیم با تحقیقات خود در این خصوص اتهام این افراد را اثبات کرده‌ است.

لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس


 

کد مطلب: 121158  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴  |  ساعت: ۱۴ : ۴

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲:۴۰ دیده شده : ۲۶۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۷
  • تعداد حاضران : ۱۴۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها