freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، لاریجانی در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور گفت:‌ ظرفیت های سیاسی، اقتصادی مناسبی وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی دقیق در راستای منافع دو ملت شاهد توسعه و گسترش ارتباطات فی مابین باشیم.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در راستای برقراری ثبات و امنیت در عراق حمایت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک به پیروزی‌های اخیر ارتش و نیروهای حشدالشعبی عراق در موصل خاطر نشان کرد: شرایط امروز عراق و سوریه نسبت به گذشته خوب است و مصوبه پارلمان عراق برای تشکیل حشدالشعبی ظرفیت‌های جدیدی ایجاد کرده است که می‌تواند به روند برقراری ثبات و مبارزه با تروریسم در این کشور کمک فراوانی نماید.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از برخی کشورها منطقه در بحرانهای سوریه و عراق تصریح کرد: بحران های به وجود آمده در منطقه باعث نمایان شدن چهره نفاق برخی کشورهای منطقه گردید و نشان داد سیاست آن‌ها در راستای  همکاری با تروریسم و تامین منافع رژیم صهیونیستی می باشد.

وی در همین بخش افزود: دشمنان ملت عراق نمی‌خواهند پیروزی‌های اخیر مردم و دولت عراق تثبیت شود.

لاریجانی در پایان اتحاد و وفاق ملی میان گروه های سیاسی در عراق رمز پیروزی این کشور در برابر تروریسم دانست و افزود:‌ تقویت انسجام و وفاق ملی فراگیر و رفع اختلافات میان نیروهای سیاسی عراق می‌تواند به هم‌افزایی و حل مشکلات مردم عراق در برابر دشمنان این کشور منجر گردد.

در ادامه این دیدار نوری مالکی معاون رئیس جمهور عراق با تقدیر از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت از مقاومت و مبارزه واقعی با تروریسم بوده است.

وی خاطر نشان کرد: تحکیم و تقویت همکاری اقتصادی، سیاسی، امنیتی میان عراق و جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به حل مشکلات مبتلا به منطقه منجر گردد.

نوری مالکی با انتقاد از مواضع برخی کشورها در قبال تحولات منطقه‌ای گفت:‌ نقشه‌های شوم کشورهایی مانند ترکیه و سعودی در راستای تجزیه عراق و سوریه با شکست روبرو شده است.

معاون رئیس جمهوری عراق با تشریح پیروزی‌های به دست آمده در مبارزه با داعش در عراق افزود:‌ موفقیت‌های زیادی در عرصه مبارزه با تروریسم و تقویت روند سیاسی به دست آورده‌ایم و خداوند را از این بابت شاکریم.

وی در پایان بر ضرورت رایزنی مستمر میان مقامات عالیرتبه دو کشور در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱:۲۸ دیده شده : ۱۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۶۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها