freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اولین هفته بین‌المللی فیلم کُردی در سنندج آغاز به کار کرد
سرویس کردستان-مراسم افتتاحیه نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» با حضور جمعی از مسؤلان استانی و شهرستانی و هنرمندانی از مناطق کردنشین کشور و هنرمندانی از اقیلم کردستان عراق در سینما بهمن سنندج برگزار شد.
به گزارش کردپرس نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» که با همت شرکت سینمایی «ستاک فیلم سنندج» و با حمایت مالی بانک صادرات ایران، مدیریت شعب کردستان به مدت چهار روز در سنندج برگزار می شود ساعتی پیش در مراسم افتتاحیه ای که صورت گرفت با حضور جمع زیادی از اهالی سینما و تعدادی از مسؤلان استان در پردیس سینمایی «بهمن» سنندج رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.
نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» با حضور سینماگران اقلیم کردستان عراق و هنرمندان استان کردستان با نمایش فیلم‌های بلند سینمایی، کوتاه و مستند و با همکاری تعدادی از ارگانهای استان کردستان از امروز 14 دی ماه تا  17 دی ماه جاری در پردیس سینمایی «بهمن» در شهر سنندج در برگزار می‌شود.
این رویداد سینمایی با هدف معرفی شیوه، نوع و فرهنگ فیلمسازی کوتاه در هر یک از کشورها، تبادل اطلاعات در زمینه تدریس و تعلیم فیلمسازی، ساخت فیلم‌های کوتاه به صورت تولیدات مشترک با توجه به تنوع فرهنگ‌ها و نوع زندگی و مسایل قومی و بومی، ایجاد ارتباطات نزدیک بین گروه‌های فیلمسازی کشورها از طریق دیدارها و گفت‌وگو با هدف آشناکردن و معرفی فرهنگ‌های متعدد در آنها، ویژگی‌های قومی و بومی آنها و احیاناً بهره‌گیری از آنها در ساخت فیلم‌های کوتاه، ظهور زبان مشترک تصویری جهت هم‌افزایی فرهنگ انسان‌دوستی و ... برگزار می‌شود.

کد مطلب: 121198  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴  |  ساعت: ۱۶ : ۶

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۷:۲۱ دیده شده : ۳۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها