freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

در 9 ماه اخیر صورت گرفته است:
دستگیری 40 حفار غیرمجاز و قاچاقچی اشیاء عتیقه در آذربایجان غربی
سرویس آذربایجان غربی- فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی دستگیری 40 حفار غیرمجاز و قاچاقچی اشیاء عتیقه در 9 ماهه اخیر سالجاری در این استان خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، سرهنگ اکبرلو ضمن اعلام این، گفت: در پی گزارشات واصله مبنی بر فعالیت یک گروه از حفاران غیر مجاز در یکی از تپه های باستانی شهرستان مهاباد، اکیپی از پرسنل این یگان در معیت نیروهای پلیس اطلاعات شهرستان به محل اعزام و تعداد 8 نفر را در حین حفاری دستگیر و یکدستگاه فلزیاب را بهمراه سایر ادوات ضبط افراد مذکور به مراجع قضائی معرفی شدند.
وی ادامه داد: در یکی دیگر از عملیاتهای مشترک، پرسنل این یگان بهمراه مامورین نیروی انتظامی، یک باند 11 نفره را که در یکی از محوطه های باستانی محور مهاباد- میاندوآب مشغول حفاری بودند دستگیر و دو دستگاه خودرو آنان بهمراه سایر ادوات و آلات توقیف و به مراجع قضائی معرفی شدند.
سرهنگ اکبرلو افزود: علاوه بر این در 9 ماه اخیر سال،  تعداد 21 نفر دیگر از سوداگران آثار باستانی در حین حمل اشیاء تاریخی یا حفاری در محوطه ها و ابنیه های تاریخی در شهرستانهای ارومیه، چالدران، خوی، ماکو و پلدشت دستگیر و ضمن توقیف و ضبط اشیاء و ادوات همراه، با تشکیل پرونده های مجزا، به مراجع ذی صلاح شهرستانها معرفی گردیدند.
فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: نقش مردم و نیروهای بومی در کشف و انهدام باندهای غارتگر آثار تاریخی حائز اهمیت فراوان است و جای تقدیر دارد و لذا همه دلسوزان و فرهنگ دوستان اقصی نقاط شهرها و روستاهای استان در صورت مشاهده هرگونه حفاری غیرمجاز، می توانند مراتب را به میراث فرهنگی شهرستان مربوطه اطلاع دهند.
 

کد مطلب: 121205  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴  |  ساعت: ۲۰ : ۳

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۲:۲۲ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۹۸
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها