freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، در این جلسه ضمن مرور اخبار فرهنگی و سیاسی داخلی و خارجی از کشتار مردم بی‌دفاع به دست تروریست‌های تکفیری در عراق و در ترکیه ابراز تأسف شد، همچنین حملات هواپیماهای آل‌سعود به مناطق مسکونی و مردم مظلوم یمن که با سکوت رسانه‌های غربی و مجامع بین‌المللی همراه است، محکوم شد.

در این جلسه ضمن تقدیر از برگزاری مراسم نکوداشت مرحوم آیت‌الله العظمی میلانی نسبت به درج اظهارات فردی با نام آیت‌الله میرزا علی آقاخراسانی در ویژه نامه این نکوداشت به شدت ابراز تأسف شد. در این اظهارات که گوینده آن مجهول الهویه است مضمونی به این شرح آمده است که آقای خمینی پیش از آزادی نامه‌ای را امضا کرده است که در آن تعهد داده که در سیاست دخالت نکند. این ادعای عاری از حقیقت برگرفته از دروغ‌پردازی ساواک شاه است که حضرت امام رضوان الله تعالی علیه چند روز پس از آزادی و بازگشت به قم به شدت آن را تکذیب کرده اند. متن بخشی از سخنان امام در ۲۱ فروردین سال ۱۳۴۳ چنین است:

"چند روز است آزاد شده‌ام. روزنامه اطلاعات سه‌شنبه ۱۸ فروردین ۴۳ را به من دادند، من از آقایان گله دارم که چرا زودتر به من ندادند، و در این روزنامه کثیف اطلاعات تحت عنوان "اتحادمقدس" در سرمقاله نوشته بودند که با روحانیت تفاهم شده و روحانیون با "انقلاب سفید" شاه و ملت موافق هستند! کدام انقلاب؟ کدام ملت؟ این انقلاب مربوط به روحانیت و مردم است؟! ... اگر روزنامه اطلاعات جبران نکند با عکس‌العمل شدید ما مواجه خواهد شد... خمینی را اگر دار بزنند تفاهم نخواهد کرد با سر نیزه نمیشود اصلاحات کرد... در روزنامه (۱۳/۵/۱۳۴۲) که مرا از زندان به قیطریه آوردند نوشتند که مفهومش این بود که روحانیت در سیاست مداخله نخواهد کرد، من الان حقیقت این موضوع را برای شما بیان می‌کنم. آمد یک نفر از اشخاصی که میل ندارم اسمش را بیاورم، گفت آقا سیاست عبارت است از دروغ گفتن، خدعه، فریب، نیرنگ، خلاصه پدر سوختگی است و آن را شما برای ما بگذارید... گفتم ما از اول وارد این سیاست که شما میگویید نبوده ایم." (صحیفه امام جلد یک)

با توجه به این سند قطعی در تکذیب دروغ‌پردازی‌های ساواک و دیگر عوامل رژیم پهلوی و بی‌اساس بودن ادعای میرزاعلی آقای خراسانی، غفلت و سهل‌انگاری دوستان دست‌اندرکار این ویژه‌نامه نابخشودنی است، امیدواریم که خود به گونه‌ای شایسته جبران کنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۶:۲۷ دیده شده : ۲۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۹۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها