freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه استان خراسان جنوبی از ظرفیت‌های متعددی برای توسعه و رفع محرومیت‌ها برخوردار است گفت: یکی از ظرفیت‌های این استان هم مرز بودن با کشور افغانستان است و توجه به این موضوع می‌تواند فرصت‌های شغلی فراوانی در بخش تجارت مرزی برای مردم استان ایجاد کند.


معاون اول رییس جمهور با اشاره به محدودیت منابع آب در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز دیگر باید بپذیریم که کشور با خشکسالی جدی مواجه است و در این شرایط، استانی همچون خراسان جنوبی که با کمبود جدی آب مواجه است، نباید به دنبال توسعه کشاورزی باشد بلکه باید با ایجاد انگیزه برای بخش خصوصی، به دنبال تولید با رویکرد صادرات به افغانستان به عنوان یکی از کشورهای هدف صادرات ایران باشد.


وی همچنین با تاکید بر اهتمام ویژه دولت نسبت به تامین آب شرب مردم سراسر کشور این موضوع را از اولویت‌های اصلی دولت دانست.


جهانگیری با اشاره به درخواست نمایندگان مردم استان خراسان جنوبی مبنی بر ایجاد راه آهن در این استان افزود: راه آهن یکی از نیازهای اصلی برای توسعه حمل و نقل است اما اگر بخواهیم به بودجه دولت متکی باشیم، ایجاد خطوط ریلی سالهای زیادی زمان خواهد برد به همین دلیل باید با استفاده از توان بخش خصوصی و پیمانکاران قوی اجرای این طرح‌ها را با سرعت هرچه بیشتر انجام دهیم.


معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ظرفیت‌های معدنی استان خراسان جنوبی می‌تواند نقش موثری در توسعه استان ایفا کند گفت: خراسان جنوبی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در بخش معدن برخوردار است که اگر مورد توجه قرار گیرد می‌تواند منجر به تحول و اشتغالزایی فراوان در سطح استان شود.


وی از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم خواست وقت ویژه‌ای برای روستاهای استان خراسان جنوبی بگذارد و برای اجرای طرح‌های اشتغال زا در این روستاهای این استان برنامه ریزی کند تا منجر به بهبود وضعیت معیشتی مردم این روستاها شود.


در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت استاندار خراسان جنوبی گزارشی از وضعیت استان و اقدامات صورت گرفته برای حل مشکلات ارائه کرد و گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به استان خراسان جنوبی در دست مطالعه است و در زمینه مقابله با کمبود منابع آب نیز اقداماتی همچون اجرای طرح‌های آبیای تحت فشار در دست انجام است.


نمایندگان مردم استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی هم هر کدام گزارشی از وضعیت استان ارائه کردند و با بیان اینکه کم آبی و خشکسالی، عدم برخورداری از راه آهن، پایین بودن درآمد سرانه و محرومیت‌هایی از این دست جمعیت روستاهای استان را در معرض تهدید قرار داده است، خواستار توجه ویژه دولت برای رفع محرومیت‌های استان شدند.


انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۶:۳۰ دیده شده : ۲۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۶۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها