freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یکنواختی رنگ خودروها در خیابانهای ایلام و ایران و لزوم تنوع در رنگ و پیکر صنعت خودرو کشور
سرویس ایلام- تردیدی نیست که هرمتغییری تابع رفتارهایی ست که محیط پیرامونی یا تحمیل می کند یا خواه ناخواه به مرور زمان به صورتی افراطی شکل یک متعارف به خودمی گیرد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس اصولا بهبود جریان روزمره زندگی تابع تحولاتی ست که بایستی دراطراف ما جلوه هایش را هر ازگاهی ببینیم .به عبارتی بدون تغییر یا دگراندیشی یا واقع بینی امکان شادابی نخواهیم داشت .
بی تردید رنگها حداقل از نقطه نظر بصری یکی از مهمترین ملزومات تغییر و دگر گونی در محیط اطراف ما هستند .
نقش رنگها در دنیای ماشینی امروز و تأثیر آن در سلامت
نقش رنگ وتنوع درآن که به طور کلی در جلوه های زندگی مخصوصا زندگی به اصطلاح ماشینی دیده می شود، بسیار حائز اهمیت است تاجایی که روان شناسان از رنگ به عنوان نسخه ای در سلامت جامعه ورفتارهای خلقی یاد می کنند.
محققانی که درباره اثرگذاری رنگ ها سالهاست کار کرده اند اخیرا به پروسه ای تحت عنوان "رنگ درمانی "رسیدند که این برآیند علمی چیزی جز بیان یک واقعیت بلکه یک نیاز مبرم اجتماعی در زندگی ما انسان ها نیست واینکه اثر رنگ تاچه اندازه مهم است .
دراین تحقیقات که البته می توان آن را تحقیقاتی تکمیلی برشمرد به این نتیجه دست یافته اند که به عنوان مثال رنگ ارغوانی حتی برای معالجه یک نوع بیماری مثلا "آـسم"قابل استفاده است یا رنگ سبزدر رفع غم و غصه که متاسفانه امروزه بیشتر جوامع بشر با آن دست به گریبان هستند اهمیت دار است .
باید گفت همه رنگ های تراریخته ودست نخورده هریک اثرگذاریش را دراین تحقیقات به اثبات رسیده است.
نقش کم رنگ رنگها در تنوع خودروهای تولیدی در ایران
با این توضیحات مقدماتی گریزی می زنیم به میزان توجه به تنوع رنگ در خودروهای تولیدی کشورمان و اینکه چرا اغلب رنگ خودروهای تولیدی در داخل و البته سلیقه های رنگی مشتریان خودرو به تعداد معدودی از رنگها محدود می شود.
درسطح خیابان های شهرهای ایلام و حتی دیگر نقاط کشورمان اغلب خودروها یا سفیدند یا رنگهایی در طیف سفید و خاکستری.
کافی است برای چند دقیقهای در یکی از خیابان های ایلام یا دیگر شهرها بنشینید وبه رنگ خودروهای پارک کرده یا درحال تردد خیره شویم. باورمان بشود یا نشود چیزی حول وحوش 90% رنگ هریک از آنها یاسفیدند یا نقره ای یا مشکی یا نوک مدادی .
یعنی یکی 2 رنگ پایه و2رنگ به عبارتی تراریخته می بینیم ،کسی هم منکراین واقعیت نیست، به قول ما کردها تک وتوکی رنگ هایی شاداب وروک نواز هم دیده شود اما اینها گویی قطره ای است که در دریا گم است.
تفاوت فاحش رنگ خودروها در خیابانهای ایران و دیگر کشورها
براستی چرا اینگونه است؟چرا تولیدات خودرویی مملکت حتی دررنگ ها یکنواخت وحقیقتا ممل ست ؟آیا تنوع بخشیدن و رنگ دادن که همواره ورد زندگی ما انسانها است تااین حد سخت است ؟
اگر سفری به برخی کشورهای خارجی خصوصاً کشورهای حوزه اروپا و امریکا و حتی آسیا داشته باشیم شاهد تفاوت فاحش رنگ خودروهای تولیدی آن کشورها با خودروهای تولیدی در ایران خواهیم بود.
در این کشورها تنوع رنگها در صنعت خودرو به حدی است که طیف مختلف رنگهای خودرو خیابانهای این کشورها را بسیار چشم نواز کرده است.
اثر گذاری رنگها بر شادابی و نشاط جامعه
برای پاسخ به این پرسش ها و اینکه تنوع رنگ ها در صنعت خودرویی ایران چرا متنوع نیست سراغ کارشناس ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیررفتیم.
مهندس قاسم باقرزاده درباره این موضوع گفت : کسی نیست که اثرگذاری رنگ برشادابی و نشاط جامعه و تولید امیدواریاز طریق آن در جامعه را منکرشود.
وی اضافه کرد: تولیدات خودرویی کشور برهراساسی که باشد الان دیگر در یک نرمال متعارف قرارگرفته است یعنی کمتر دیده شده خودرویی با مسمیات امروزی رنگی غیر از سفید و...الخ درخروجی های کارنجات ما ظاهرشود.
البته ذائقه مشتریان وعموم ما مردم هم شاید تا حدی در پذیرش این نمودار متعارف بی تاثیرنیست .
باقرزاده تاکیدکرد: نمودارها حاکی از تولید90 درصد از خودروها در زیر انگشت شمار رنگ هایی مثل سفید است اما این شرایط صنعتی نمی بایست در استاندارد "ذائقه مشتری" بگنجد چرا که همه ما می دانیم خواسته ها همیشه متفاوت نشان می دهد.
در تولیدات خودرو و انتخاب رنگ دچار سنت گرایی شده ایم
وی درباره اینکه حداقل دراین شرایط که بی تردید به چند دلیل از جمله چگونگی مدیریت ها ونگاه ها وحوصله ها یک روند متعارف بر تولیدات خودرو وتیپ خروجی های کارخانجات این محصولات سایه افکنده است ،حداقل بدون ثبت سفارش امکان تولید خودرویی با رنگ های امروزی تر هست ؟گفت: هم اکنون در بسیاری از تولیدات ما که رنگ در آنها بسیار اهمیت دارنشان می دهد ونقش کلیدی در مشتری مداری دارد دچار سنت گرایی شده ایم .
وی افزود: البته این یک عیب است و صدالبته که در پیدا کردن مقصر نباید به دنبال یک مجموعه گشت ،همه ما به نوعی مقصریم .
مهندس قاسم باقرزاده با اشاره به چندرنگ متعارف خودرویی گفت :تردیدی نیست که ما ایرانی ها گرایش عجیبی به رنگ سفید داریم اما این به مفهوم رد یا نادیده گرفتن سایر رنگ های شاداب وروح نواز ،آرام بخش وامید ده نیست .
ازاین رو دیدن خودروهایی با رنگ های متفاوت در جاده ها وخیابان های همه شهرها ایران یک تغییرو نیاز الزامی است که امیدواریم از این پس که قرار است بعد از تحریم ها شاهد تولید خودروهای جدید در کشورمان باشیم با این پدیده مواجه شویم.
گزارش : علی صفری

کد مطلب: 120988  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵  |  ساعت: ۸ : ۲۵

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۸:۲۶:۳۱ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۶
  • تعداد حاضران : ۱۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها