freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

نماینده‌ جنبش تغییر در پارلمان کردستان:
اتحادیه‌ میهنی از عدم پایبندی حزب دمکرات به‌ بودجه‌ عراق پشتیبانی می کند
سرویس عراق و اقلیم کردستان - علی محمد صالح نماینده‌ برجسته‌ جنبش تغییر (گوران) در پارلمان کردستان، اتحادیه‌ میهنی (یکیتی) را به‌ حمایت از حزب دمکرات (پارتی) در عدم پایبندی به‌ بودجه‌ 2017 عراق و مانع سازی در ارسال بودجه‌ از سوی بغداد به‌ اقلیم متهم کرد.

به‌ گزارش کردپرس به‌ نقل از پایگاه خبری - تحلیلی شارپرس، علی محمد صالح اعلام کرد که‌ دولت اقلیم کردستان که‌ حزب دمکرات ساختار اصلی آن را تشکیل می دهد؛ تاکید کرده‌ است به‌ بودجه‌ 2017 عراق پایبند نبوده‌ و خود را ملزم به‌ اجرایی کردن آن نمی داند و حاضر به‌ تحویل نفت تولیدی اقلیم کردستان و کرکوک، به‌ بغداد نیست.
نماینده‌ جنبش تغییر در پارلمان کردستان افزود که‌ در پی این تصمیم حزب دمکرات و عدم تحویل نفت اقلیم و کرکوک به‌ بغداد، هیچ بودجه‌ای از سوی دولت مرکزی به‌ اقلیم پرداخت نمی شود و اتحادیه‌ میهنی نیز از این موضع حزب دمکرات و عدم ارسال بودجه‌ از بغداد، حمایت و پشتیبانی می کند.
وی با انتقاد از دیگر احزاب سهیم در دولت اقلیم کردستان می گوید: دیگر احزابی که‌ در دولت حزب دمکرات سهیم هستند، هیچ واکنش و موضعی جدی در این خصوص نشان نداده‌ و آنچه‌ فراکسیون های این احزاب در مجلس عراق در خصوص بودجه‌ اقلیم انجام دادند، فقط ظاهرسازی و برای فریب افکار عمومی و حقوق بگیران اقلیم کردستان بود.
علی محمد صالح خاطرنشان ساخت که‌ این اولین بار نیست مواضع و گفتار اتحادیه‌ میهنی با عملکرد این حزب در تناقض است.
 بر اساس بودجه‌ 2017 عراق  که‌ در مجلس این کشور  به‌ تصویب رسید، اقلیم کردستان در مقابل تحویل روزانه 550 هزار بشکه‌ نفت ‌ 17 درصد از بودجه‌ عراق را دریافت می کند و ملزم شده‌ است که‌ حقوق کارمندان خود و دیگر هزینه‌ ها را از محل این بودجه‌ تامین کند، به‌ شرطی که‌ درآمدهای داخلی و گمرکات خود را به‌ خزانه‌ دولت مرکزی عراق واریز کند و فراکسیون های کردی مجلس عراق به‌ جز حزب دمکرات، که‌ در هنگام تصویب بودجه‌ نشست مجلس را بایکوت کرده‌ بود، اعلام کردند که‌ موفق به‌ گنجاندن سهم بودجه‌ اقلیم و حقوق نیروی پیشمرگ در این بودجه‌ شده‌اند.
اما دولت اقلیم کردستان که‌ پیش از تصویب بودجه‌، با آن مخالفت کرده‌ و از نمایندگان کُرد خواسته‌ بود به‌ این بودجه‌ رای ندهند، در بیانیه‌ای، اعلام کرد که‌ بودجه‌ 2017 توطئه‌ای خطرناک علیه‌ اقلیم کردستان است و اربیل خود را ملزم به‌ اجرایی کردن آن نمی داند.

لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس

کد مطلب: 121192  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵  |  ساعت: ۸ : ۱۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۸:۲۶:۳۹ دیده شده : ۳۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۷
  • تعداد حاضران : ۲۶۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها