freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

رئیس شورای ایزدی های شنگال:
اتهامات حزب دمکرات به‌ پ.ک.ک در شنگال برای کنترل دوباره‌ منطقه‌ است
سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس شورای ایزدی های شنگال، حزب دمکرات کردستان را متهم کرد که‌ پس از تسلیم شنگال به‌ داعش، قصد دارد با اتهام زنی به‌ پ.ک.ک کنترل دوباره‌ آن را به‌ دست بگیرد.

به‌ گزارش کردپرس به‌ نقل از پایگاه خبری کردی زبان ملت، خدر صالح اعلام کرد که‌ بخشی از ایزدی های شنگال به‌ نیروهای پ.ک.ک پیوسته‌اند و کسی نمی تواند از آنان بخواهد خاک و میهن خود را به‌ این دلیل ترک کنند.
وی تاکید کرد که‌ در حال حاضر نزدیک به‌ دو هزار تن از کردهای ایزدی شنگال سازماندهی و مسلح شده‌اند، اما به‌ دلیل اینکه‌ هنوز 40 درصد از منطقه‌ در اشغال داعش است و تهدید این گروه‌ علیه‌ شنگال رفع نشده‌ است، نیاز به‌ نیروی بیشتری برای دفاع از شنگال است.
رئیس شورای ایزدی های شنگال افزود که‌ موضع  پ.ک.ک در این خصوص آشکار است و به‌ عنوان نیرویی اشغالگر در منطقه‌ حضور ندارد و با هدف دفاع از شنگال وارد منطقه‌ شده‌ و پس از رفع تهدیدات علیه‌ این منطقه‌ آن را ترک می کند، اما هنوز برای خروج نیرهای پ.ک.ک از شنگال زود است.
خدر صالح حزب دمکرات کردستان را نیز متهم کرد که‌ شنگال را به‌ داعش تسلیم کرده‌ و گفت که‌ این حزب در حالی 13 سال در شنگال حکمرانی کرده‌ و کنترل منطقه‌ را در دست داشت، آن را به‌ داعش تسلیم کرده‌ و حال که‌ منطقه‌ از اشغال آزادشده‌، قصد دارد با اتهام زنی به‌ پ.ک.ک دوباره‌ کنترل آن را در اختیار خود بگیرد و هدف از اتهام زنی ها به‌ پ.ک.ک فقط کنترل دوباره‌ شنگال است.

لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس

کد مطلب: 121151  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵  |  ساعت: ۸ : ۵

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۸:۲۷:۷ دیده شده : ۲۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۷
  • تعداد حاضران : ۲۶۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها