freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی با تبریک خودکفایی ایران در تولید گندم و تحقق شعار "ما می‌توانیم" در این بخش توسط متخصصان کار آمد کشور اعلام کرد: خودکفایی اقتصادی در  محصول مهم  گندم  یکی از اساسی‌ترین پایه‌های استقلال برای جمهوری اسلامی ایران است که علاوه بر "دستیابی به خودکفایی اقتصادی" و "حفظ پایه‌های استقلال کشور" نقش به سزایی در "تامین سلامت افراد جامعه" دارد. سردار جلالی در نامه خود به حجتی آورده است: با پیشرفت علم و تولید محصولات تراریخته افزایش رشد محصولات (تراریخته) نگرانی‌هایی را بوجود خواهد آورد. خودکفایی گندم باعث جلوگیری از همین خطرات احتمالی و کاهش نگرانی در خصوص سلامت افراد جامعه شده است.

متن نامه  کامل نامه غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به شرح زیر است:

برادر عزیز و بسیجی جناب آقای مهندس محمود حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی

خبر مسرت بخش جشن خودکفایی گندم که حاصل تلاش فعالیت کشاورزان و مدیران در سطوح مختلف کشور و با راهبری و کوشش طاقت فرسای جنابعالی محقق شده را تبریک گفته و به سهم خویش صمیمانه تشکر می کنم. گندم به عنوان چهارمین محصول کشاورزی مهم در جهان محسوب می‌شود و به همین دلیل دستیابی به خودکفایی اقتصادی در این محصول مهم و یکی از اساسی‌ترین پایه‌های استقلال برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌گردد و بنابراین می‌توان گفت خودکفایی گندم معادل با تولید همه محصولات استراتژیک در داخل خواهد بود.

افزایش ضریب خودکفایی گندم نه تنها باعث شکوفایی صنعت کشاورزی شد، بلکه نقش بسزایی در تامین سلامت افراد جامعه خواهد داشت. با پیشرفت علم و تولید محصولات تراریخته افزایش رشد محصولات (تراریخته) نگرانی‌هایی را بوجود خواهد آورد.خودکفایی گندم باعث جلوگیری از همین خطرات احتمالی و کاهش نگرانی در خصوص سلامت افراد جامعه شده است. تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که می‌فرمایند آنچه که در کشور ما بسیار مهم است که این ملت عزیز و سربلند، در امر تغذیه و تهیه مواد غذایی اصلی خود نباید به بیرون مرزها، هیچ احتیاجی داشته باشد که شعار "ما می توانیم" را در بخش کشاورزی و دامپروری به عنوان یکی از بخش های بنیادین نظام اقتصادی کشور توسط نیروهای متخصص و کارآمد محقق گردیده است. حفظ جایگاه کسب شده در زمینه گندم و افزایش توفیقات جنابعالی و مجموعه وزارت جهاد کشاورزی را در سایر زمینه های اصلی مورد نیاز کشور را از خداوند بزرگ مسئلت می‌نمایم.

در گزارش‌های قبل در تاریخ 6  دی امسال(1395) با تصویب نهایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در لایحه برنامه ششم توسعه، هرگونه رهاسازی، تولید، واردات و مصرف محصولات تراریخته بدون مجوز مراجع قانونی در چارچوب قانونی ایمنی زیستی و قبل از آزمایشات معتبر تشخیص سلامت رسماً ممنوع شد. اما با این وجود، این ممنوعیت(مصوبه مجلس شورای اسلامی) هنوز نگرانی‌ها را بابت تولید و رها سازی و واردات محصولات تراریخته در کشوربه همراه دارد. جمعی از نمایندگان مجلس، کارشناسان علمی و اساتید دانشگاهی و مردم خواهان "حذف قطعی" واردات و رها سازی این محصولات دربرنامه ششم توسعه هستند. به طوری که از شورای نگهبان نیز خواسته شده است که در اصلاح این بند مساعدت به عمل آورد.

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۹:۵۵:۶ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۱۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها