freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۵۴۹۸۳

۱۲۱  بازدید

آیدین سیارسریع در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

در کلاس جانورشناسی امروز به مبحث پیچیده گوسفند می‌پردازیم. سایت ویکی‌پدیا تعریفی از گوسفند ارائه داده که پنداری کینه‌ای از این جاندار به دل دارد: «گوسفند پستانداری است از دسته جفت سم سانان، از گروه نشخوارکنندگان و از خانواده گاوسانان»! (ای کاش یاد بگیریم وقتی با شخصی مشکل داریم به خانواده‌اش توهین نکنیم.)

برخی نژادهای گوسفند نر دارای شاخ مورب و حلقوی پیچ‌دار هستند و در این صورت قوچ یا راک نامیده می‌شوند. ولی گوسفند ماده متعلق به هر نژادی که باشد، «میش» خوانده می‌شود. از همین رو یکی از سوالات یک زوج گوسفند در زمانی که برای تعیین جنسیت بچه به سونوگرافی می‌روند این است که «میشه؟» یا «نمیشه؟» که معمولا از طرف پزشک به صبر و بردباری دعوت می‌شوند و می‌شنوند که کار نشد نداره، امیدتون به خدا باشه.

انسان‌ها در طول تاریخ به مرور برای استفاده شخصی، گوسفندها را اهلی کردند و تاکنون توانسته‌اند نهایت استفاده را از اقصي نقاط این حیوان زبان بسته ببرند.

حدود 3700 سال پیش وقتی یک گوسفند با یک انسان دچار مجادله کلامی شد و هنگامی که گوسفند از گستاخی انسان تعجب کرد و گفت: «واه واه! چه بی‌حیا! یهو بیا منو بخور». انسان که در آن دوران با کنایه‌ها و آرایه‌های ادبی آشنایی چندانی نداشت واقعا اقدام به خوردن گوسفند کرد و کم‌کم این رویه ادامه پیدا کرد تا امروز که ما غذایی به اسم کله‌پاچه داریم.

این درگیری همیشه بین گوسفند و انسان وجود داشته است. گوسفندان هر کاری می‌کردند تا انسان‌ها نتوانند از آن‌ها استفاده کنند موفق نمی‌شدند. انسان‌ها گوسفند را به طورکلی می‌خوردند.

از پشم آن‌ها در نساجی و قالی‌بافی (امیدوارم از این سطر بهره‌برداری سیاسی نشود) استفاده می‌کردند و شیرشان را می‌دوشیدند و می‌خوردند. در نهایت گوسفندها که عاجز شده بودند، اقدام به قضای حاجت در طبیعت کردند و پیروزمندانه گفتند: دیگر از این یکی نمی‌توانید استفاده کنید.

ولی انسان از آن هم در راستای پرورش گل و گیاه و درخت و فضای سبز استفاده کرد و اسمش را گذاشت کود حیوانی. به این ترتیب گوسفندان از یک تایمی به بعد کاملا افسرده شدند.

گوسفندها معمولا به صورت دسته‌جمعی و گله‌ای دیده می‌شوند. از آنجایی که خودشان عقلشان نمی‌رسد و اگر دست خودشان باشد یک به یک متفرق می‌شوند، یکی باید با چوب بالای سرشان باشد و هدایت‌شان کند. حتما چوپان بايد با دو متر چوب بالاي سرشان باشد.

اکنون جمعیت گوسفندان در جهان بالغ بر دومیلیارد راس و به طرز نگران‌کننده‌ای رو به افزایش است!

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰:۲۹ دیده شده : ۲۲۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۵
  • تعداد حاضران : ۲۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها