freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کنکاش در وضعیت ادبیات داستانی ایلام با انتشار نشریه تخصصی داستان نویسی
سرویس ایلام- نشریه ادبی و هنری فصل قلم که بصورت تخصصی حوزه هنر و ادبیات استان ایلام را مورد توجه قرار داده است در سومین شماره خود بصورت تخصصی ادبیات داستانی این استان را مورد تحلیل و کنکاش قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس این نشریه که از مهمترین نشریات ادبی استان ایلام و شاید تخصصی ترین آنها در حوزه ادبیات و هنر باشد وابسته به کانون ادبی بوستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام است.
دبیر کانون ادبی بوستان و مدیرمسئول این نشریه ادبی در این خصوص در گفتگو با خبرگزاری کردپرس گفت: بخش عمده ای از مطالب این نشریه در گفتگو با صاحب نظران ادبیات داستانی ایلام و نویسندگان این استان به موضوع ادبیات داستانی ایلام و موانع و مشکلات این هنر پرداخته شده است .
یاسر بابایی افزود: در این شماره از فصل قلم آثار و گفته هایی از حمید میرزاده، طه هاشمی،محمدعلی قاسمی، خداداد ابراهیمی، حشمت اله کرمی نژاد،زهرا پور اسماعیلی از نویسندگان برجسته استان و کشور و همچنین مطالبی از نویسندگان جهان آورده شده است.
ادبیات داستانی ایلام در پیله آغازین
وی همچنین گفت: بر اساس بررسی های هیئت تحریریه فصل قلم و بر اساس مطالبی که در آن منتشر شده، ادبیات داستانی در استان ایلام هنوز در پیله آغازین خود باقی مانده است و آنگونه که باید در کنار سایر انواع ادبی و هنرها، مجال رشد و توسعه نداشته است.
بابایی تصریح کرد: مجله ادبی فصل قلم که هم اکنون در ایستگاه سوم خود قرار دارد از ابتدای انتشار خود این مهم را مد نظر قرار داده است و همواره سعی در انتشار و بررسی ادبیات داستانی و ادبیات نمایشی استان ایلام داشته است.
وی عمده ترین مطالب درج شده در این نشریه را: «مصاحبه با دکتر سیدجواد میری با عنوان «زبان‌های ملی ایرانی، زبان رسمی فارسی و پیوست فرهنگی»، «چرا شاعری شغل محسوب نمی‌شود؟»، گزارشی از چهارمین نشست بررسی سبک و مکتب ادبی شعر انقلاب، یادی از شاعر فقید عباسی آرام و حسین منزوی، مقاله ادبی «مرثیه‌ای برای حسرت و خونهای ریخته، «کریستینه بروکنر، راوی سخنان زنان رنج دیده، «بازخوانی مانیفست قصه‌های مش رمضون»، کوتاه درباره فرا داستان و مطالبی دیگرعنوان کرد.
بابایی به اقبال صاحب نظران ادبی در نقاط دیگر استان به این نشریه اشاره کرد و گفت:مجله ادبی فصل قلم عنوان نشریه برگزیده ادبی نخستین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را در تبریز به خود اختصاص داده است و به شیوه مؤثرتری در جشنواره نشریات دانشجویی تیتر10 کشور شرکت خواهد کرد.
 

کد مطلب: 121152  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵  |  ساعت: ۱۱ : ۴

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴:۲۲ دیده شده : ۴۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۱۲
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها