freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، تفاهم نامه همکاری کمیته امداد امام(ره) و کانون وکلا  با هدف رفع مشکلات حقوقی مددجویان تحت حمایت این نهاد در شش ماده  به مدت دو سال  به امضاء طرفین رسید.

بر اساس این تفاهم نامه که به امضای مهندس سید پرویز فتاح ، رئیس کمیته امداد و دکتر امیر حسین آبادی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز رسیده است، تمامی مددجویان کمیته امداد از پرداخت حق الوکاله و هزینه مشاوره وکیل معاف می شوند و ارائه خدمات معاضدت قضایی و خدمات حقوقی همراه با تخفیف در حق الوکاله و هزینه مشاوره وکیل برای مددجویان تحت حمایت این نهاد لحاظ می شود.

در مراسم امضای این تفاهم نامه، رئیس کمیته امداد با بیان اینکه حمایت های حقوقی از مددجویان مهم ترین سرفصل حمایت از نیازمندان است، گفت : معاضدت حقوقی و قضایی از قشر محروم و بی بضاعت جامعه باید به قانون تبدیل شود.

فتاح بیان کرد: ۴۵ درصد مددجویان کمیته امداد به علت فوت سرپرست خانواده ، ۳۰ درصد به دلیل ناتوانی و از کارافتادگی سرپرست و برخی دیگر به دلیل طلاق و ... ، تحت پوشش این نهاد قرار دارند ، همچنین بیش از ۳۰ هزار نفر از افراد سرپرست خانوار در زندان ها به سر می برند که خانواده‌های آنان تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته اند، به همین جهت در این خصوص نیاز به تجدید نظر در قوانین و آراء صادره توسط قضات دادگستری ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه در ارائه کمک های معیشتی و حمایتی از سوی این نهاد به محرومان و نیازمندان ، کمترین مساعدت ممکن صورت گرفته است، بیان کرد: چرا که اعتبار این کمک ها  از سوی دولت در نظر گرفته می شود، به همین جهت درصورتی که موفق شویم با معاضدت حقوقی و گرفتن رای مثبت از مراجع قضایی ذی صلاح به نفع محرومان اقدامی انجام دهیم، بسیاری از مشکلات این افراد بر طرف می شود.

رئیس کمیته امداد در ادامه با بیان اینکه با اجرای طرح غربالگری و معاضدت حقوقی  طی ۲ سال گذشته ، مشکلات حقوقی بسیاری از مددجویان این نهاد مرتفع شده است، مطرح کرد: ۲۵ تا ۳۰ درصد جامعه هدف این نهاد دارای مشکلات حقوقی و قضایی هستند که با احیاء سنت های حقوقی مانند  ارث ، مهریه ، دیه و ... بستر توانمند سازی آنان فراهم می شود.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، در ادامه این دیدار، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به آمادگی کامل تمامی وکلای نیکوکار برای انجام همکاری و ارائه خدمات رایگان حقوقی و قضایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد گفت: کمیته امداد کار بسیار بزرگ و هنرمندانه‌ای در سطح جامعه انجام می دهد و اگر سایر دستگاه‌های اجرایی نیز  وظایف خود در زمینه رسیدگی به نیازمندان جامعه را انجام دهند،  مجموعه اقدامات قوه قضائیه و کمیته امداد بسیار تسهیل می شود.

 شایسته ذکر است بر اساس این تفاهم نامه کمیته امداد متعهد است ضمن معرفی مددجویان تحت حمایت به کانون وکلا برای بهره مندی از خدمات معاضدت حقوقی، اقدامامات لازم جهت تدوین محتوای مربوط به  کلاس های آموزش مسائل حقوقی به مددجویان و مددکاران  این نهاد را انجام دهد و  ارائه خدمات معاضدت قضایی وکلا در مناطق محروم و دارای مددجوی فراوان و استقرار وکلا در دفاتر معاضدت حقوقی امداد از جمله تعهدات کانون وکلا در این تفاهم نامه عنوان شده است.

 انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶:۳۰ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۶۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها