freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، هادی هاشمیان در جمع مردم کوی امام رضا گرگان، با اعلام این مطلب اظهار کرد: این طرح با محوریت مساجد و به منظور افزایش رضایت مردم و تلاش برای کاهش پرونده های ورودی به دادگاه ها اجرا می شود.

وی با بیان این‌که «در این طرح به دنبال آشنایی بیشتر مردم با حقوق‌شان هستیم» اظهار کرد: اگر افراد با حقوق خود آشنا باشند، نه به دیگران اجازه می‌دهند حق‌شان را تضییع کنند و نه خودشان حق دیگران را نادیده می‌گیرند.

وی با اشاره به پیچیدگی‌های زندگی امروز از مردم خواست که آگاهی‌های حقوقی‌شان را افزایش دهند و در اموری مانند عقد قرارداد ، پیش فروش و پیش خرید مسکن حتما با وکلا و کارشناسان مشورت کنند تا  هم خودشان گرفتار مشکل نشوند و هم برای دستگاه قضایی تولید پرونده نکنند.

رئیس کل دادگستری گلستان اظهار کرد: تجربه نشان داده است که هر چه آگاهی مردم درباره ی مباحث حقوقی بیشتر باشد، میزان ورودی پرونده‌ها به محاکم نیز به همان میزان کاسته می‌شود .

وی با بیان این‌که «مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها، مهمترین دغدغه مردم است»، گفت: کاسته شدن آمار پرونده‌های ورودی به محاکم ، زمان رسیدگی به پرونده‌ها به ویژه پرونده‌های حساس و مهم را کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به کاهش 18 هزار فقره پرونده در 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال گفت: همین کاهش فرصتی را برای قضات ما فراهم کرد تا تعداد پرونده‌های مسن استان که مربوط به سال 92 و پیش از آن است را از یک هزار و 500 فقره در ابتدای امسال به 800 فقره تا پایان آذر کاهش دهند.

هاشمیان ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرح آگاهی‌بخشی حقوقی، شمار بیشتری از پرونده‌های ورودی به محاکم استان کاسته شود.

وی افزود: پیش از این نیز دادگستری گلستان به منظور آگاهی بیشتر مردم از قوانین و مقرارت، برنامه تلویزیونی سیمای قانون را از شهریور امسال، زنده روی آنتن برده است.

وی تصریح کرد: برنامه سیمای قانون همکاری مشترک دادگستری و صدا و سیماست و شنبه هر هفته از ساعت 19 به مدت 45 دقیقه ، از شبکه ی گلستان پخش می‌شود. قضات در این برنامه ، شنبه هر هفته از ساعت 19 به مدت 45 دقیقه به سوالاتی که مردم پیامکی یا تلفنی می پرسند، پاسخ می دهند. محورهای این برنامه بر اساس تعداد پرونده های تشکیل شده در محاکم ، تعیین می‌شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۱:۴۰ دیده شده : ۵۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۸
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها