freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


نخستین جشنواره بین المللی اقوام در کرمانشاه برگزار می شود
سرویس کرمانشاه- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: نخستین جشنواره بین المللی اقوام از 30 دی تا 3 بهمن ماه در کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگارکردپرس، ابراهیم رحیمی زنگنه امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی اقوام در کرمانشاه، اظهارداشت: این جشنواره با حضور 10 گروه موسیقی از اقوام مختلف ایرانی و 3 گروه از کشورهای تاجیکستان، هند و افغانستان از 30 دی تا 3 بهمن ماه در کرمانشاه برگزار خواهد شد.
وی از علل تاخیر به وجود آمده در برگزاری این جشنواره سخن گفت و تصریح داشت: این جشنواره قرار بود در شهریور ماه برگزار شود اما بنا به درخواست گروه های موسیقی جهت فرصت بیشتر برای آمادگی و نیز اضافه شدن گروه های بین المللی با تاخیر برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: از استان کرمانشاه نیز 6 گروه موسیقی و 4 گروه از 10 گروه تئاتر آئینی حاضر در این جشنواره حضور دارند.
وی تاکیدکرد: برپایی نمایشگاه مد و لباس یکی از دیگر برنامه های جشنواره اقوام ایرانی در کرمانشاه است که در 15 غرفه که 5 غرفه آن به استان کرمانشاه اختصاص دارد دائر می شود.
رحیمی زنگنه با بیان اینکه این نخستین جشنواره بین المللی اقوام در کرمانشاه است، اضافه کرد: بسیاری از شهرهای کوچک کشور به برپایی چنین جشنواره هایی اقدام می کنند اما تاکنون چنین جشنواره ای در استان کرمانشاه برگزار نشده است که در همین راستا لازم است تمام نهاد ها و سازمان ها در این زمینه همکاری کنند.
وی کرمانشاه را قطب هنر غرب کشور خواند و تاکید کرد: آنچه را که در فضاهای مجازی و ماهواره ها به مردم ما القاء می شود متناسب با دین، فرهنگ و آداب و رسوم ما نیست به همین دلیل ما با برپایی چنین نمایشگاه هایی موظف به حفظ داشته های فرهنگی و هنری و سنتی خود هستیم.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه غنی کردن انجمن های استان و فرصت بروز کردن استعدادهای آنان را از اهداف دیگر برگزاری این جشنواره عنوان کرد و یادآورشد: برپایی نمایشگاه عکس و گرافیک اقوام و برگزاری تئاتر میدانی از دیگر برنامه های این جشنواره خواهد بود.

کد مطلب: 121272  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵  |  ساعت: ۱۸ : ۱۹

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳:۰ دیده شده : ۲۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۶۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۸
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها