freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه خبرداد:
امسال 26 میلیارد و 588 میلیون تومان برگ جریمه درجاده های استان صادر شده است
سرویس کرمانشاه- فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه گفت: در 9 ماهه سالجاری مجموعا 408 هزار و 707 برگ اخطاریه(جریمه) معادل 26 میلیارد و 588 میلیون و 781 هزار تومان در جاده های استان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، سرهنگ فضل الله شیری امروز در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم رعایت حقوق عمومی توسط شهروندان، اظهارداشت: بسیاری از شهروندان به حقوق عمومی خصوصا در حوزه ترافیک توجهی ندارند که باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.
وی وظایف پلیس راه استان را در سه بخش آموزش، مهندسی ترافیک و اجرای مقررات برشمرد و ادامه داد: در بخش آموزش باید گفت که استاندارد سازی تعالی رفتار همکاران ما با مردم، سنجش میزان مهارت رانندگان، فعالیت های فرهنگی چهره به چهره برای عامه مردم و گروه های خاص، آموزش مقررات حمل بار، اجرای دو طرح بزرگ اربعین و طرح زمستانه و... از جمله کارهای صورت گرفته است.
فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه تصریح داشت: درحوزه مهندسی ترافیک نیز احصاء 66 نقطه حادثه خیز در استان طی سالجاری انجام گرفت و در این خصوص با سازمان حمل و نقل جاده ای نیز به توافق رسیده ایم.
وی به کارهای صورت گرفته در حوزه اجرای مقررات اشاره کرد و افزود: در 9 ماهه سالجاری یک هزار و 646 موتورسیکلت و 8 هزار و 714 خودرو توقیف شده اند.
سرهنگ شیری بیان داشت: درهمین مدت مجموعا 408 هزار و 707 برگ اخطاریه(جریمه) معادل 26 میلیارد و 588 میلیون و 781 هزار تومان در جاده های استان صادر شده است که رشدی 24 درصدی در مقایسه با سال قبل از آن دارد.
وی تعداد وقوع تصادفات سال گذشته را 2 هزار و 690 فقره اعلام کرد و گفت: این تعداد در سالجاری به 2 هزار و 752 فقره رسیده که رشدی 2.9 درصدی دارد.
فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه 87 درصد از تصادفات در طول روز و مابقی در طوب شب رخ می دهد، افزود: بیشترین تصادفات در ساعت 16 تا 20 شب اتفاق می افتد.
وی سهم وقوع تصادفات در برخورد با وسایل نقلیه دیگر را 64 درصد، واژگونی و خروج از جاده را 32 درصد و برخورد با عابرین را 3 درصد عنوان و اضافه کرد: طبق آمارها بیشترین تصادفات در طول هفته در روزهای پنج شنبه و شنبه و در بین ماه ها نیز در ماه شهریور و مهر رخ می دهد.
سرهنگ شیری ادامه داد: 76 درصد از تصادفات سهم سواری ها، 12 درصد وانت بارها، 11 درصد کامیون ها و 3 درصد موتورها است که عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، عدم توجه به جلو و انحراف به چپ دلایل اصلی این تصادفات را تشکیل می دهند.
وی وقوع 50 درصد از تصادفات را در جاده های اصلی استان اعلام کرد و گفت: بیشتر تصادفات در شعاع 10 کیلومتری از شهر ها و سپس شعاع بیش از 30 کیلومتری اتفاق می افتد.
فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه اکثر فوت شدگان در تصادفات جاده های استان را افراد دارای شغل آزاد و سپس کشاورزان دانست و تاکید کرد: بیشتر فوت شدگان جاده های استان درگروه سنی 21 تا 30 سال سن قرار دارند، 57 درصد از این فوت شدگان در محل حادثه، 9 درصد در مسیر انتقال به بیمارستان و 31 درصد نیز در بیمارستان جان خود را از دست می دهند.
وی از کمبود امکانات آتش نشانی در جاده های استان انتقاد کرد و یادآورشد: طبق نرم اصلی باید به فاصله هر 35 کیلومتر یک پایگاه امداد جاده ای باشد اما چنین مسئله ای در استان ما وجود ندارد، علاوه بر این مورد زمان رسیدن به مصدوم در 80 درصد موارد در شهر ها کمتر از 8 دقیقه و در جاده ها کمتر از 15 دقیقه باید باشد که متاسفانه در این زمینه با مشکل مواجه هستیم.

کد مطلب: 121282  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵  |  ساعت: ۱۸ : ۱۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳:۱۰ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۵
  • تعداد حاضران : ۱۲۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها