freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا منطقه قم، حسین نجابت در یازدهمین همایش مبلغان خواهر که از سوی معاونت جامعه و مردم در جامعه مدرسین حوزه های علمیه قم و با حضور جمعی از مبلغان جامعة الزهراء، حوزه های علمیه خواهران و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به اصلی ترین مساله جامعه در شرایط فعلی عنوان کرد: با این که جامعه با مسائل زیادی مواجه ایم اما مهم ترین آن درگیری دو نوع فکر است که یکی از آن دو تفکر مادی غربی است که آمریکا و انگلیس و اسرائیل پیشتاز آن هستند و دیگری تفکری دینی حقیقی که جمهوری اسلامی جلودار آن است.

وی اظهار کرد: ما در دورانی به سر می بریم که این تقابل و جنگ میان این دو تفکر وجود دارد که پس از پیروزی انقلاب اسلامی این درگیری به صورت جدی تری ادامه دارد و این اصلی ترین مساله جهان است. استکبار و غرب تلاش دارد سبک زندگی خود را در جهان غالب کند و این مساله مهم را آحاد مردم و حتی برخی از مسئولان فراموش می کنند. همه باید این را به درستی تشخیص دهند که در جهان دو خط وجود دارد که یکی راه شیطان است و دیگری مسیر حق. در این خصوص دشمن از روش های مختلف درصدد مقابله با تفکر ماست.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ما همواره در این تقابل در حال جنگ به سر می بریم، گفت: گاهی جنگ، به صورت نظامی و تحمیلی است و گاه در میدان تحریم های اقتصادی تحت فشار قرار می گیریم اگر ما به خوبی جنگ و حمله دشمن را تشخیص دهیم می توانیم روش مقابله و دفاع را نیز به کار ببریم.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به توان اقتصادی در مواجهه با دشمن طبق منویات رهبری یادآور شد: اگر دولت ها نظام اقتصادی کشور را نظام سرمایه داری بدانند این فرمول در این جامعه جواب نمی دهد همان طور که در دولت های قبل مشکلات اقتصادی با چنین رویکردی حل نشد. رهبری و ولایت فقیه و مراجع به خوبی خط میان حق و شیطان را تبیین می کنند و ملت ایران با تکیه بر این به شناخت کافی دست پیدا می کند. اگر می خواهیم از سوی دشمن لطمه ای نبینیم با ولایت مداری باید راه را تشخیص دهیم.

وی در خصوص شناخت راه و شناساندن آن توسط مبلغان عنوان کرد: امروز با شیوه های سنتی نمی توان پاسخگوی نیاز جامعه در تبلیغ بود در این باره اگر موضوع تبلیغ و نیازهای جامعه را نشناسیم نمی توانیم به رسالت خود عمل کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: مبلغان باید موضوع شناس و مخاطب شناس باشند و طبق نیاز روز و همگام با جامعه و پیشرفت آن به تبلیغ بپردازند اگر حوزه های علمیه که وظیفه ای ذاتی در نشر فرهنگ دینی و تبلیغ دارند نتوانند شناخت مناسبی از مخاطب و موضوع پیدا کنند به نتیجه ای نمی رسند. هجوم سیاسی و فرهنگی دشمن و آسیب های اجتماعی از جمله مسائل و گرفتاری های جامعه ماست؛ اگر چه افتخار می کنیم که در همه توطئه های دشمن و در هجوم بی امان غرب  در عرصه های مختلف فرهنگی و اقتصادی هیچ گاه شکست نخوردیم.

نجابت افزود: ما هیچ گاه برای اثبات توان خود نیازی به تائید سازمان های بین المللی نداریم. اگر کسی تصور کند که بدون حضور در عرصه های جهانی و تائید غرب نمی توانیم به پیشرفتی برسیم این تفکر یا جهالت و یا خیانت است؛ چرا که ملت ایران همیشه خود را به اثبات رسانده است. در حقیقت اینکه ما باید از طریق روابط بین الملل به جایی برسیم و ترقی کنیم با جوهره انقلاب اسلام و تفکر دینی ما مغایرت دارد.

وی خطاب به مبلغان اذعان کرد: امروز یکی از آسیب های جدی فضای مجازی است سال گذشته رهبری در دیدار با فرهنگیان کشور نسبت به فضای مجازی هشدار فرمودند و گفتند که این فضا یک پرتگاه است و امسال ایشان از فضای مجازی تعبیر به قتلگاه جوانان کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: دشمن از طریق ابزارهای نوین درصدد است عنصر خانواده را از هم فروپاشد از این رو تبلیغ گسترده درباره همجنس بازی و ازدواج با حیوانات و حتی ابتذال و آزادی های بی حد و حصر این بنیان را نشانه گرفته است و مبلغان باید هوشیارانه در برابر اهداف شوم دشمنان سطح آگاهی خود را در مقابله با این آسیب ها و آگاهی بخشیدن به خانواده ها بالا ببرند.

وی اظهار داشت: به نظر می رسد به جای افزایش پهنای باند، باید یک شبکه ملی راه اندازی کرد تا مانند بسیاری از کشورهای جهان نظارت بیشتری صورت پذیرد.

نجابت خاطرنشان کرد: برخی از مبلغین بر این باور هستند که نباید به حوزه مسائل اجتماعی ورود پیدا کنند و بیان مسائل دینی و احکام کافی به نظر می رسد؛ در حالی که شبهات دینی و کانال‌های تحریفی از همین اجتماع بر تفکر افراد تاثیر می گذارد و باید این آسیب ها را شناسایی کرد.

وی در ادامه پیرامون پیشرفت های دفاعی در کشور تصریح کرد: صنایع دفاعی کشور ما در میان صنایع دیگر به رشد قابل توجهی رسیده است و در موشکی جزء ۶ کشور بزرگ در دنیا هستیم که ۱۵۰۰ کیلومتر برد آن است و نقطه زن عمل می کند و خطای آنها کم است. ما توانسته ایم اقتدار لازم را به دست بیاوریم و در پهباد نیز رتبه پنجم را داریم از طرفی در بسیاری از جلسات بین المللی حضوری موثر داریم این اقتدار حاصل تلاش های رهبری و ملت ایران است.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد:متاسفانه برخی با انتقاد از کمک های ایران به جبهه مقاومت در سوریه و عراق نمی دانند که اگر این جبهه در حال جنگ با داعش و تروریسم هستند در واقع امنیت امروز ایران در منطقه تامین می شود.

وی با گرامیداشت رحلت آیت الله شرعی عنوان کرد: مراسم تشییع باشکوهی در جوار ثامن الحجج  برگزار شد. بی شک ایشان فردی مجاهد، پر کار، خدوم و متواضع و ... بود. در این میان یکی از ویژگی‌های بی‌بدیل در این عالم فقید این بود که دوست نداشت در عرصه‌های اجتماعی دیده شود؛ در حالی که در بسیاری از مراکز دینی و فرهنگی حضوری فعال داشت.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۶:۴۱ دیده شده : ۲۶۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۹۷
  • تعداد حاضران : ۱۲۶
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها