freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

رئیس شورای شهر شنگال؛
تداوم حضور پ.ک.ک در شنگال سیاست دولت عراق است
سرویس عراق و اقلیم کردستان - ویس نایف رئیس شورای شهر شنگال، دولت عراق را متهم کرد که‌ در راستای سیاست های خود از حضور پ.ک.ک در این شهر حمایت می کند.

به‌ گزارش کردپرس به‌ نقل از پایگاه خبری باس نیوز، ویس نایف گروه‌های اقماری پ.ک.ک در شنگال را به‌ ایجاد ناآرامی تنش در این منطقه‌ متهم کرده‌ و گفت که‌ برخی افراد دست نشانده‌ به‌ منظور ایجاد ناآرامی وارد این منطقه‌ شده‌اند.
رئیس شورای شنگال، افزود: متاسفانه‌ دولت عراق از حضور پ.ک.ک در شنگال حمایت کرده‌ و تداوم حضور این نیروها در شنگال در راستای سیاست جدید بغداد است و مشخص نیست که‌ با چه‌ هدفی با گروه‌های اقماری پ.ک.ک در منطقه‌ همکاری می کند.
وی نیروهای پ.ک.ک را متهم کرد که‌ در منطقه‌ اقدام به‌ ربودن جوانان و کودکان ایزدی کرده‌ و گفت که‌ تاکنون 12 تن از پیشمرگ ها و افراد حزبی  و دولتی اقلیم کردستان در مناطق تحت کنترل پ.ک.ک کشته‌ شده‌اند.
نیروهای پ.ک.ک پس از حمله‌ داعش به‌ شنگال و اشغال شهر وارد منطقه‌ شده‌ و با سازماندهی چندین گروه‌ اقماری از جوانان کرد ایزدی اقدام به‌ جنگ با داعش کردند، اما حضور آنان در منطقه‌ موجب اعتراض شدید حزب دمکرات(پارتی) شده‌ و این حزب خواستار خروج نیروهای وابسته‌ به‌ پ.ک.ک از شنگال شده‌ و اعلام کرد که‌ برای بیرون راندن آنان از نیروی نظامی نیز استفاده‌ می کند.
نیروهای پ.ک.ک اعلام کرده‌اند تا  رفع کامل تهدید داعش از شنگال، از این منطقه‌ خارج نمی شوند.

لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس


 

کد مطلب: 121255  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵  |  ساعت: ۲۰ : ۵۱

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۷:۴۱ دیده شده : ۳۵۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۶۳
  • تعداد حاضران : ۲۵۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها