freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


654765_461

مراقب باشید به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی عطسه خود را نگه ندارید چون با اینکار موجب واردشدن آسیب های جبران ناپذیر به مغز و رگ های خونی آن و همچنین گوش هایتان می شوید برخی از این آسیب ها می توانند به قیمت جان افراد تمام سوند پس هنگام عطسه جلوی آن را نگیرید!

تصور کنید که مشغول آشپزی هستید و تصمیم می گیرید از فلفل تازه ای که آسیاب کرده اید برای خوش طعم کردن آن استفاده نمایید که ناگهان حسی آشنا به سراغتان می آید؛ بینی شما به شدت شروع به خارش می کند و اشک از چشمانتان سرازیر می شود که ناگهان با عطسه ای عظیم اوضاع به حالت اولش باز می گردد.

حتما متوجه شده اید که نحوه عطسه کردن شما زمانی که در خانه حضور دارید با زمانی که بیرون از منزل به سر می برید (برای مثال در جلسه ای که با مدیرتان دارید یا در زمان صرف شام با دوستتان) کاملا متفاوت است.

در چنین مواردی عطسه شما با غرش کمتری همراه است و بیشتر شبیه به صدایی است که از یک موش به گوش می رسد. برخی افراد اما تصورشان این است که در زمان حضور دیگران بهتر است به نشانه ادب و احترام عطسه خود را نگه دارند.

اما همه ما بارها و بارها در باب خطرات چنین کاری شنیده ایم. حال سوال اینجاست که آیا چنین کاری می تواند باعث مرگ انسان یا وارد آمدن آسیب های شدید به او شود؟

البته نگرانی از خطرات نگه داشتن عطسه کاملا به جا و درست است چراکه شما با هر بار عطسه هوای موجود در مجرای بینی خود را با سرعتی نزدیک به ۱۶۱ کیلومتر بر ساعت به بیرون می فرستید.

در جریان عطسه، همه فشار هوایی که درون ریه های شما جمع شده است تلاش می کند تا از طریق بینی به بیرون راه پیدا کند اما زمانی که مسیر فرار هوا را با گرفتن بینی یا دهان خود مسدود می کنید، هوا با فشار وارد گوش های شما می شود.

این هوای فشرده در ادامه از مجاری شیپوری گوش عبور کرده و به گوش میانی می رسد و در آنجاست که می تواند آسیب هایی را به بار آورده و باعث پاره شدن پرده گوش شود.

براساس اعلام سرویس پزشکی دانشگاه آرکانزاس این کار همچنین می تواند مشکلات شنوایی را در فرد ایجاد کرده و باعث سرگیجه های مستمر در فرد شود.

اما نگه داشتن عطسه می تواند بخش هایی فراتر از گوش را درگیر کرده و به آنها آسیب برساند. عطسه های اصطلاحا «خفه» یا آرام باعث شکسته شدن رگ های خونی در داخل چشم ها شده و بی اختیاری ادراری را به دنبال دارند.

وارد آمدن آسیب های جدی به دیافراگم (همان ماهیچه افقی شکلی که در انتهای قفسه سینه قرار دارد) از دیگر آسیب های احتمالی نگه داشتن عطسه است. افزایش ناگهانی فشار خون نیز که ممکن است در نتیجه این کار رخ دهد می تواند در نهایت به پاره شدن رگ های خونی در مغز بیانجامد.

اما چنانچه عطسه ای شدید باشد و فرد تلاش کند که جلوی آن را بگیرد، ممکن است که باعث وارد آمدن آسیب به گردن وی شده و یا در مواردی که شخص اخیرا سینوس خود را تحت عمل جراحی قرار داده، این کار می تواند هوا را به فضای پیرامونی چشم هدایت کرده و تورم چشم ها را به دنبال داشته باشد. اما در بدترین حالت نگه داشتن عطسه می تواند باعث سکته و در نهایت مرگ فرد شود.

با در نظر داشتن اطلاعات ذکر شده تا به اینجا، شاید بهترین راهکار برای شما این باشد که به عطسه خود اجازه رها شدن بدهید. این مکانیزم نقش قابل توجهی در پاکسازی بینی از باکتری و انواع ویروس دارد.

چنانچه دوست دارید ادب و نزاکت را هم رعایت کنید، بهترین کار این است که با استفاده از دستمال جلوی دهان خود را بگیرید. با این کار قطعا صدای بلندی را ایجاد می کنید اما لااقل هم از بروز اتفاقات یاد شده جلوگیری می کنید و هم اینکه بینی خود را از آلودگی و میکروب پاک خواهید کرد.

وب سایت دیجیاتو – مریم موسوی

منبع : دکتر سلام ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۴:۵۴ دیده شده : ۵۵بار نویسنده : admin

عطسه بازیگران عطسه بارداری بارداری عطسه درد عطسه و بارداری عطسه در اوایل بارداری عطسه زدن در بارداری عطسه در زمان بارداری عطسه از علائم بارداری عطسه های دوران بارداری عطسه بارداري عطسه های بارداری عطسه با صدای بلند عطسة باندا عطسة باندا صغير عطسة صغير الباندا عطسة صغير الباندا يوتيوب عطسة صغير الباندا ههههههههههه عطسه بالانجليزي العطس بالانجليزي معنى عطسه بالانجليزي عطسه با دهان بسته عطسة بالبطيء العطس بالبطئ العطس بالتصوير البطئ عطسه و بارداري عطسه در دوران بارداري عطسه كردن در بارداري عطسه زدن در بارداري عطسه در بارداري واین منم زنی تنها واین منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد اين منم زني تنها اين منم زني تنها در آستانه فصلي سرد شعر و این منم زنی تنها /واین منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد و این نیز بگذرد و اين نيز بگذرد و این نیز بگذرد مجنون شعر و این نیز بگذرد داستان و این نیز بگذرد و اینک آخرالزمان و اينك آخرالزمان دانلود فیلم و اینک آخرالزمان دانلود مستند و اینک آخرالزمان داستان فیلم و اینک آخرالزمان دانلود رایگان فیلم و اینک آخرالزمان و این یکاد الذین کفروا و اینک منم زنی تنها و اینک منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد و اینک این منم زنی تنها و اینک این منم زنی تنها درآستانه فصلی سرد اینک منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد و این خاصیت عشق است این خاصیت عشق است باید بلدت باشم این خاصیت عشق است و خاصيت عشق اين است آینه و شمعدان آینه و شمعدان عروس آینه و شمعدان نقره آینه و شمعدان نقره+قیمت آينه و شمعدان آینه و شمعدان چوبی آینه و شمعدان نقره مظفریان آینه و شمعدان برنز آينه و شمعدان عروس آينه و شمعدان نقره آینه و کنسول آینه و کنسول چوبی آینه و کنسول مدرن آینه و کنسول طلایی آینه و کنسول سفید اینه و کنسول جدید آینه و کنسول دست دوم اینه و کنسول قیمت خرید آینه و کنسول پلی استر آینه و کنسول برنز اینترنت وشبکه های گسترده اینترنت وشبکه های گسترده چیست رشته اینترنت وشبکه های گسترده کاردانی اینترنت وشبکه های گسترده اینترنت وشبکه های گسترده علمی کاربردی فناوری اطلاعات اینترنت وشبکه های گسترده دروس رشته اینترنت وشبکه های گسترده کاردانی فنی اینترنت و شبکه های گسترده رشته فناوری اطلاعات اینترنت وشبکه های گسترده سرفصل دروس رشته اینترنت وشبکه های گسترده اینشتین و اسلام اينشتين و اسلام پیامدها ودستاوردهای دفاع مقدس پیامدها ودستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس پیامدها طلاق پیامدهای طلاق پيامدهاي طلاق پیامدهای طلاق در جامعه پیامدهای طلاق عاطفی پیامدهای طلاق برای زنان پیامدهای طلاق برای مردان پیامدهای طلاق برای همسران پیامدهای طلاق در ایران پیامدهای طلاق برای زن معنی پیامدها عطسة بالتصوير البطئ اینه و شمعدان اینه و کنسول عطسه با بینی مسدود و این پیامدها

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۲۱
  • تعداد حاضران : ۱۹۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها