freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


گاهی دیده شده است برخی از کانال های تلگرام اخباری را بدون درج منبع برای مخاطبان خود منتشر می کنند که متاسفانه این روند به امری معمول در اغلب رسانه ها و کانال های تلگرامی تبدیل شده است.

به گزارش گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ زمان زیادی از آشنایی ما با پیام رسان تلگرام نمی گذرد اما همین نرم افزار به دوستی صمیمی برای ما تبدیل شده است. تلگرام مانند سایر پیام رسان های دیگر فعالیت خود را آغاز کرد اما یک نکته ای باعث استفاده گسترده و فراگیر از این اپلیکیشن شده است امکان ایجاد گروه در این نرم افزار است. امکانی که در سایر برنامه های مشابه نبود یا به خوبی تلگرام نبود.

همین ویژگی سبب شد تا علاوه بر مخاطبان عادی، توجه رسانه های گروهی و خبرگزاری ها هم به این پیام رسان روسی جلب شود. به گونه ای که اکنون در بیشتر سایت های خبری آرم و نشان تلگرام دیده می شود که از کاربران برای عضویت در کانال تلگرامی خود دعوت می کنند.

گسترش شبکه های اجتماعی، برخی از کارشناسان را به این تحلیل می رساند که شاید عرصه جدیدی در تهیه و ارسال خبر در راه است و عمر رسانه های سنتی رو به پایان است. اینکه استفاده از این پیام رسان های موبایلی چه معایب و مزیت هایی دارد را به عهده مراجع نظارتی ذی صلاح و روانشناسان وامی گذاریم اما آچه که ما را به نوشتن این مطلب سوق داد مطالبی است که گاه توسط برخی سایت های خبری منتشر و به اشتراک گذاشته می شود.

همانطور که گفته شد اکثر سایت های خبری و خبرگزاری های کشور و نیز کانالهای تبلیغاتی یکی از راه های ارتباط با مخاطبان خود را از این پیام رسان انتخاب کرده اند و اخبار و مطالب موردنظرشان را نشر می دهند، اما آیا به رسالت خود یعنی درج منبع در انتهای خبرهای خود هستند یا نه؟

گاهی دیده شده است که در برخی از این کانال ها اخباری را بدون درج منبع برای مخاطبان خود منتشر می کنند که متاسفانه این روند به امری معمول در اغلب رسانه ها و کانال های تلگرامی تبدیل شده است. جالب توجه است که برخی رسانه ها که اخبار را با نام منبع در سایت خود منتشر می کنند در کانال تلگرامی چنین عمل نکرده و تنها به نشر اخبار بسنده می کنند.

اخلاقی نیست خبرنگاری که شاید روزها وقت خود را برای تهیه یک خبر صرف کرده است، باز نشر آن را از منابع دیگر ببیند و تلاشش به کام سایرین باشد. 

گزارش از عرفان ضیایی

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان ارسال به :
انتشار : شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۶:۱:۷ دیده شده : ۴۵۲بار نویسنده : admin

منبع درآمد تلگرام منبع درآمد فیس بوک منابع درآمد فیس بوک منبع درآمد فيس بوك منبع درآمد سایت فیس بوک منبع درامد منبع درامد در خانه منبع درآمد گوگل منبع درآمد تایلند منبع درآمد کره شمالی منبع درامد خانگی منبع درامد سوریه منبع درامد داعش منابع دروس پیام نور منابع دروس پیام نور 92 93 منابع دروس پیام نور 93-94 منابع دروس پیام نور 91-92 منابع دروس پیام نور رشته حقوق منابع دروس پیام نور 93 منابع دروس پیام نور 92 منابع دروس پیام نور نیمسال دوم 92-93 منابع دروس پیام نور نیمسال دوم 93-94 منابع دروس پیام نور نیمسال اول 93-94 منابع درآمد گوگل منبع درآمد گوگل از کجاست منبع درآمد گوگل چیست منبع درآمد من و تو منبع درآمد شبکه من و تو منبع درآمد داعش منبع درامد داعش از کجاست منبع درآمد گروه داعش منبع درآمد روحانیون منبع درآمد روحانیون چیست؟ منبع درآمد کشور تایلند منابع درآمد تایلند منبع درآمد وایبر کانالهای تلگرامی کانالهای تلگرامی خفن منبع درامد تایلند لزوم ذکر منبع در کانالهای تلگرامی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۲۱
  • تعداد حاضران : ۱۹۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها