freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


عطسه کردن یکی از چندین عجایب بدن انسان است و نوعی رفلاکس حفاظتی محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از ام.ان.ان، زمانی که چیزی مانند غبار یا گرده باعث تحریک درون بینی می‌شود، پایانه‌های عصبی کوچک درون بینی یک پیام را به مغز می‌فرستند که در مقابل پیامهایی را به بخش‌های مختلف بدن به منظور تسهیل عطسه می‌فرستد.

رویدادهای زیادی در این زمان در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتند. عضلات سینه بر ریه‌ها فشار آورده تا موجی از هوا را به بیرون بفرستند. گلوی فرد تنگتر شده و  باعث می‌شود تا هوا از میان بینی با سرعت بیش از 160 کیلومتر در ساعت خارج شود.

زمانی که عطسه می‌کنید، بین 2000 تا 50000 قطره حاوی باکتری از بینی و دهان به بیرون فرستاده می‌شود. کسانی که سرما خورده‌اند به همین دلیل عطسه می‌کنند، چرا که تورم موجود در مجرای بینی باعث ایجاد تحریک می‌شود.

این فرآیند به قدری جالب است که موضوع تحقیقات زیادی قرار گرفته است. برای مثال محققان موسسه فناوری ماساچوست در سال جاری، تحقیقاتی در مورد چگونگی حرکت قطرات توسط عطسه انجام داده‌اند که نتایج آن در مجله Medicine منتشر شده است.

عطسه افراد با هم متفاوت است. برخی از حملات عطسه‌ای برخوردارند که نوعی واکنش عصبی است و به خود فرد بستگی دارد. برخی انسان‌ها ممکن است 10 تا 20 بار پشت سر هم عطسه کنند که این امر به میزان تحریک داخل بینی بستگی دارد.

شاید شما هم این موضوع را شنیده باشید که هیچ کس نمی‌تواند با چشم باز عطسه کند. این امر تنها یک نوع واکنش است، مانند زمانی که زانو ضربه خورده و پا به بالا می‌پرد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۱:۱۲ دیده شده : ۸۶بار نویسنده : admin

در زمان پریود چه بخوریم در زمان قاعدگی چه بخوریم در زمان پریودی چه بخوریم در هنگام پریود چه بخوریم در دوره پریود چه بخوریم در زمان پریود چه غذاهایی بخوریم در هنگام پريود چه بخوريم در زمان پریود چی بخوریم در زمان قاعدگی چه غذاهایی بخوریم در زمان قاعدگی چه چیزی بخوریم در زمان پریود چگونه ارضا شویم در زمان بارداری چه بخوریم در دوران بارداری چه بخوریم در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندمان زیبا شود؟ در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندی زیبا داشته باشیم در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزند زیبا داشته باشیم در دوران بارداری چه بخوریم تا نوزاد زردی نگیرد در زمان حاملگی چه بخوریم در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندمان باهوش شود در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندمان پسر شود در دوران بارداری چه بخوریم تا بچه پسر شود در زمان پریودی چی بخوریم در زمان قاعدگی چی بخوریم زمان پریود چی بخوریم در زمان بارداری چگونه باید خوابید در دوران بارداری چگونه باید خوابید در دوران بارداري چگونه بايد خوابيد در دوران قاعدگی چه بخوریم؟ در دوران قاعدگی چه چیزهایی بخوریم زمان قاعدگی چه بخوریم در دوران قاعدگی چه چیزهایی باید بخوریم در زمان پریودی چه چیزهایی بخوریم زمان پریود چه بخوریم در دوران پریودی چی بخوریم در زمان پريودي چي بخوريم در زمان پریودی چه غذاهایی بخوریم در دوران پریود چه چیزهایی بخوریم در زمان پریود چه چیزهایی بخوریم در دوران پریودی چه چیزهایی بخوریم در دوران پریود چه چیزی بخوریم زمان پریودی چه چیزی بخوریم در زمان اسهال چه بخوريم؟ در زمان پریود چه کنیم در دوران پریود چه کنیم در زمان پریود چکار کنیم در زمان پریود چگونه رفتار کنیم در زمان پریودی چه کنیم در هنگام پریود چه کنیم در زمان پریود چه کار کنیم عطسه چهارشنبه عطسه روز چهارشنبه عطسه چه حکمی دارد عطسه چه فوایدی دارد عطسه چه به صبر دانلود کتاب عطسه چه به صبر عطسه به صبر چه ربط دارد؟ عطسه چه ربطی به صبر دارد فال عطسه چهار شنبه عطسه به چه معناست عطسه زدن به چه معناست فال عطسه واقعی روز چهارشنبه فال عطسه چهارشنبه فال عطسه چهار فال عطسه در چهارشنبه عطسه یعنی چه عطسه بری یعنی چه فال عطسه چها شنبه چه اتفاقی برای خاله شادونه افتاده چه اتفاقی برای خاله شادونه افتاد چه اتفاقی در برنامه خاله شادونه افتاد اتفاقی که برای خاله شادونه افتاد اتفاقی که در برنامه خاله شادونه افتاد چه اتفاقی برای خانوادم افتاده دانلود سریال چه اتفاقی برای خانوادم افتاده سریال کره ای چه اتفاقی برای خانوادم افتاده دانلود زیرنویس فارسی سریال چه اتفاقی برای خانوادم افتاده دانلود زیرنویس سریال کره ای چه اتفاقی برای خانوادم افتاده زیرنویس فارسی سریال کره ای چه اتفاقی برای خانوادم افتاده اتفاق برای پسر شهاب حسینی چه اتفاقی برای پسر شهاب حسینی افتاد چه اتفاقی برای پسر شهاب حسینی افتاده است اتفاق تلخی که برای پسر شهاب حسینی اتفاق بدی که برای پسر شهاب حسینی افتاد اتفاق تلخی که برای فرزند شهاب حسینی افتاد اتفاق برای خاله شادونه اتفاق بد برای خاله شادونه اتفاق خاله شادونه اتفاق جدید خاله شادونه اتفاق خرمدره خاله شادونه چه اتفاقی برای خاله شادونه اتفاق ناگوار خاله شادونه اتفاق برای بهاره رهنما اتفاق بهاره رهنما چه اتفاقی برای بهاره رهنما افتاده اتفاقی که برای بهاره رهنما افتاد در زمان عطسه چه اتفاقی برای بدن می‌افتد؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۲۱
  • تعداد حاضران : ۲۰۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها