freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از ام.ان.ان، زمانی که چیزی مانند غبار یا گرده باعث تحریک درون بینی می‌شود، پایانه‌های عصبی کوچک درون بینی یک پیام را به مغز می‌فرستند که در مقابل پیامهایی را به بخش‌های مختلف بدن به منظور تسهیل عطسه می‌فرستد.

رویدادهای زیادی در این زمان در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتند. عضلات سینه بر ریه‌ها فشار آورده تا موجی از هوا را به بیرون بفرستند. گلوی فرد تنگتر شده و  باعث می‌شود تا هوا از میان بینی با سرعت بیش از 160 کیلومتر در ساعت خارج شود.

زمانی که عطسه می‌کنید، بین 2000 تا 50000 قطره حاوی باکتری از بینی و دهان به بیرون فرستاده می‌شود. کسانی که سرما خورده‌اند به همین دلیل عطسه می‌کنند، چرا که تورم موجود در مجرای بینی باعث ایجاد تحریک می‌شود.

این فرآیند به قدری جالب است که موضوع تحقیقات زیادی قرار گرفته است. برای مثال محققان موسسه فناوری ماساچوست در سال جاری، تحقیقاتی در مورد چگونگی حرکت قطرات توسط عطسه انجام داده‌اند که نتایج آن در مجله Medicine منتشر شده است.

عطسه افراد با هم متفاوت است. برخی از حملات عطسه‌ای برخوردارند که نوعی واکنش عصبی است و به خود فرد بستگی دارد. برخی انسان‌ها ممکن است 10 تا 20 بار پشت سر هم عطسه کنند که این امر به میزان تحریک داخل بینی بستگی دارد.

شاید شما هم این موضوع را شنیده باشید که هیچ کس نمی‌تواند با چشم باز عطسه کند. این امر تنها یک نوع واکنش است، مانند زمانی که زانو ضربه خورده و پا به بالا می‌پرد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵:۵ دیده شده : ۱۱۳بار نویسنده : admin

در زمان پریود چه بخوریم در زمان قاعدگی چه بخوریم در زمان پریودی چه بخوریم در هنگام پریود چه بخوریم در دوره پریود چه بخوریم در زمان پریود چه غذاهایی بخوریم در هنگام پريود چه بخوريم در زمان پریود چی بخوریم در زمان قاعدگی چه غذاهایی بخوریم در زمان قاعدگی چه چیزی بخوریم در زمان پریود چگونه ارضا شویم در زمان بارداری چه بخوریم در دوران بارداری چه بخوریم در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندمان زیبا شود؟ در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندی زیبا داشته باشیم در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزند زیبا داشته باشیم در دوران بارداری چه بخوریم تا نوزاد زردی نگیرد در زمان حاملگی چه بخوریم در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندمان باهوش شود در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندمان پسر شود در دوران بارداری چه بخوریم تا بچه پسر شود در زمان پریودی چی بخوریم در زمان قاعدگی چی بخوریم زمان پریود چی بخوریم در زمان بارداری چگونه باید خوابید در دوران بارداری چگونه باید خوابید در دوران بارداري چگونه بايد خوابيد در دوران قاعدگی چه بخوریم؟ در دوران قاعدگی چه چیزهایی بخوریم زمان قاعدگی چه بخوریم در دوران قاعدگی چه چیزهایی باید بخوریم در زمان پریودی چه چیزهایی بخوریم زمان پریود چه بخوریم در دوران پریودی چی بخوریم در زمان پريودي چي بخوريم در زمان پریودی چه غذاهایی بخوریم در دوران پریود چه چیزهایی بخوریم در زمان پریود چه چیزهایی بخوریم در دوران پریودی چه چیزهایی بخوریم در دوران پریود چه چیزی بخوریم زمان پریودی چه چیزی بخوریم در زمان اسهال چه بخوريم؟ در زمان پریود چه کنیم در دوران پریود چه کنیم در زمان پریود چکار کنیم در زمان پریود چگونه رفتار کنیم در زمان پریودی چه کنیم در هنگام پریود چه کنیم در زمان پریود چه کار کنیم عطسه برای زن باردار عطسه زن باردار عطسه زنان باردار عطسه برای جنین ضرر دارد ایا عطسه برای جنین ضرر دارد عطسه برای چیست عطسه چیست صدای عطسه برای اس ام اس دانلود صدای عطسه برای اس ام اس صدای عطسه برای زنگ اس ام اس صدای عطسه بچه برای اس ام اس صدای عطسه اس ام اس صدای عطسه زنگ اس ام اس صدای عطسه بچه اس ام اس دانلود صدای عطسه برای زنگ اس.ام.اس دانلود صدای عطسه بچه برای اس ام اس صدای عطسه بچه برای زنگ اس ام اس صدای عطسه برای Sms دانلود صدای عطسه برای Sms صدای عطسه بچه برای Sms صدای عطسه برای زنگ Sms صدای عطسه Sms دانلود صدای عطسه بچه برای Sms فال عطسه برای اندروید دانلود فال عطسه برای اندروید فال عطسه اندروید دانلود برنامه فال عطسه برای اندروید دانلود نرم افزار فال عطسه برای اندروید فال عطسه برای موبایل اندروید دانلود برنامه ی فال عطسه برای اندروید دانلود فال عطسه برای موبایل اندروید دانلود فال عطسه برای گوشی های اندروید صدای عطسه برای موبایل دانلود صدای عطسه برای موبایل صدای عطسه بچه برای موبایل صدای عطسه برای زنگ موبایل صدای عطسه زنگ موبایل دانلود صدای عطسه برای زنگ موبایل صدای+عطسه+خنده+دار+برای+زنگ+sms+ دانلود فال عطسه برای گوشی اندروید دانلود فال عطسه برای موبایل دانلود فال عطسه برای موبایل جاوا دانلود برنامه فال عطسه برای موبایل دانلود نرم افزار فال عطسه برای موبایل اتفاقی که در زمان عطسه برای بدن می‌افتد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۲۱
  • تعداد حاضران : ۱۹۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها