freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از عصر ایران، ادرار کردن یکی از روش های دفع سموم از بدن انسان محسوب می شود که مسئولیت آن بر عهده کلیه ها است. از این رو، ادرار می تواند اطلاعات خوبی را درباره شرایط سلامت انسان ارائه کند. رنگ ادرار می تواند نشانه خوبی برای تشخیص مناسب بودن شرایط سلامت و یا وجود عاملی نگران کننده در نظر گرفته شود.

رنگ ادرار می تواند نشان دهد آیا بدن به اندازه کافی آب دریافت کرده است و یا در برخی موارد نشانه هایی از یک بیماری جدی را نمایان سازد. در ادامه قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره رنگ های مختلف ادرار و دلایل آنها ارائه کنیم.

رنگ زرد تیره

رنگ ادرار به طور معمول اندکی به زرد متمایل است اما اگر رنگ آن زرد تیره باشد از کم آبی قابل توجه بدن حکایت می کند. شما باید روزانه به میزان کافی آب بنوشید تا آب مورد نیاز بدن تامین شود. در غیر این صورت، مواجهه با عملکرد کمتر از انتظار بدن جای شگفتی نخواهد داشت.

رنگ شفاف کریستالی

اگر ادرار شما از رنگ زرد کم رنگ خود برخوردار نیست و رنگ شفاف کریستالی دارد ممکن است نشانه ای از بیماری دیابت باشد. به طور دقیق‌تر، رنگ شفاف کریستالی می تواند نشانه ای از بیماری دیابت بی مزه باشد. در این نوع از دیابت دفع آب بیش از حد معمول به تشنگی فرد منجر می شود و حتی می تواند در چرخه خواب اختلال ایجاد کند.

رنگ نارنجی

در صورتی که رنگ ادرارتان نارنجی شده است این شرایط می تواند در نتیجه دو عامل شکل گرفته باشد. شما ممکن است با کم آبی شدید بدن مواجه شده و یا غذایی بسیار شور مصرف کرده باشید. رنگ نارنجی ادرار می تواند نشانه ای از شکل گیری یک تومور و تحت فشار قرار گرفتن مجرای صفراوی باشد. ابتلا به زردی نیز باید مد نظر قرار بگیرد. در نتیجه، نسبت به رنگ نارنجی ادرار بی تفاوت نباشید. رنگ زرد روشن

رنگ زرد روشن ادرار نشانه ای هشدار دهنده محسوب نمی شود. این رنگ می تواند به این مساله اشاره داشته باشد که بدن قادر به ذخیره ویتامین B و ویتامین C بیشتر برای بلند مدت نیست. از این رو، تغییر رنگ هنگام انتقال ادرار رخ می دهد.

رنگ سبز

اگرچه موردی شایع نیست، اما مواجهه با رنگ سبز ادرار نیز امکان پذیر است. رنگ سبز بیشتر به دلیل یک باکتری به نام سودوموناس آئروژینوزا (Pseudomonas aeruginosa) شکل می گیرد. حتی مصرف داروهای ضد افسردگی و بیماری پارکینسون نیز می توانند دلیل سبز رنگ شدن ادرار باشند.

رنگ قرمز

اگر بیش از اندازه ریشه چغندر یا مواد غذایی قرمز رنگ مصرف کرده باشید، احتمال مواجهه با ادرار قرمز رنگ افزایش می یابد. اما رنگ قرمر ادرار می تواند در نتیجه وجود خون در دستگاه ادراری نیز شکل گرفته باشد و به عنوان نشانه ای از سنگ کیسه صفرا یا سرطان کلیه باید جدی گرفته شود. در صورت تداوم این شرایط حتما به پزشک مراجعه کنید.

رنگ آبی

اگر تحت درمان های دارویی سنگین بوده اید، رنگ ادرار می تواند به آبی روشن تغییر کند. رنگ های خوراکی نیز می توانند از جمله عوامل شکل گیری این رنگ غیر معمول ادرار باشند. پس مراقب آن چه می خورید باشید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰:۲۴ دیده شده : ۹۸بار نویسنده : admin

به رنگ ارغوان به رنگ ارغوان فیلم کامل به رنگ ارغوان دانلود به رنگ ارغوان Iranproud به رنگ ارغوان آنلاین به رنگ ارغوان Free Download به رنگ ارغوان Watch Online به رنگ ارغوان کامل به رنگ ارغوان ویکی پدیا به رنگ ارغوان بدون سانسور به رنگ خدا به رنگ خدا فیلم نقد به رنگ خدا زندگی به رنگ خدا سایت به رنگ خدا دیالوگ به رنگ خدا سبز به رنگ خدا دانلود فیلم به رنگ خدا یک زندگی به رنگ خدا بازیگران فیلم به رنگ خدا به رنگ صدف به رنگ صدف عباس رنجبر سریال تلویزیونی به رنگ صدف بازیگران به رنگ صدف فيلم به رنگ صدف صدفی به رنگ صدف آهنگ به رنگ صدف بازیگران سریال به رنگ صدف دانلود سریال به رنگ صدف بازیگران فیلم به رنگ صدف به رنگ انار به رنگ انار عدالت فرزانه خزعبلاتی به رنگ انار خزعبلاتي به رنگ انار وبلاگ خزعبلاتی به رنگ انار دانلود فیلم به رنگ انار دانلود نمایشنامه به رنگ انار روسری من به رنگ انار فیلم سینمایی به رنگ انار مستند به رنگ انار دانلود فیلم کامل به رنگ ارغوان داستان کامل فیلم به رنگ ارغوان دانلود رایگان فیلم کامل به رنگ ارغوان به رنگ ارغوان دانلود رایگان به رنگ ارغوان Download فیلم به رنگ ارغوان دانلود با لینک مستقیم دانلود به رنگ ارغوان بدون سانسور دانلود به رنگ ارغوان با کیفیت بالا دانلود به رنگ ارغوان با لینک مستقیم دانلود به رنگ ارغوان با کیفیت عالی دانلود فيلم به رنگ ارغوان به رنگ طلایی به رنگ طلایی در جدول به رنگ طلا به رنگ طلا والیبالیست ها به رنگ طلا والیبال به رنگ طلا اپارات به رنگ طلا شبکه سه به رنگ طلا کاراته به رنگ طلا قسمت دوم به رنگ طلا دانلود به رنگ آسمان وبلاگ به رنگ آسمان رمان چشمانی به رنگ آسمان رمان چشمهايي به رنگ آسمان اسطوره اي به رنگ آسمان دانلود کتاب به رنگ آسمان اسطوره ای به رنگ آسمان دانلود رمان چشمانی به رنگ آسمان دانلود رمان آبی به رنگ آسمان فیلم به رنگ آسمان به رنگ پدر وبلاگ به رنگ پدر پدری به رنگ خورشید سایت به رنگ پدر به رنگ عشق به رنگ عشق رمان به رنگ عشق عاشقان رمان به رنگ عشق (پروانه شیخلو) به رنگ عشق پروانه چشمانی به رنگ عشق رمان به رنگ عشق پروانه سرخ به رنگ عشق رمان به رنگ عشق پروانه شیخلو انتقامی به رنگ عشق خوردن ادرار خود تعبیر خواب خوردن ادرار خود خود ادراری خود ادراری در زنان خود ادراری در بزرگسالان خود ادراری کودکان خود ادراری در مردان خود ادراری در بارداری خود ادراری در شب خود ادرار علت خود ادراری علت خود ادراری در زنان توجه کنید شکلک متحرک توجه کنید به رنگ ادرار خود توجه کنید!

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها