freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کردپرس گزارش می دهد؛
سنگ هایی که پای کارآفرینان را لنگ می کند
سرویس کرمانشاه- اینجا کرمانشاه است، استانی که یکی از پر پتانسیل ترین و پر ظرفیت ترین استان های کشور برای ایجاد اشتغال و رونق افتصادی به شمار می رود اما سالهاست که بالاترین نرخ بیکاری کشور را به خود اختصاص داده است، تشویق و حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان به عنوان یکی از راه های اشتغالزایی در تمام کشورهای دنیا مطرح است اما وجود برخی از مشکلات کار را بر کار آفرینان در کشور و نیز استان کرمانشاه سخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در دوران پس از انقلاب اسلامی و خصوصاً در زمان جنگ تحمیلی و پس ازآن، نرخ رشد جمعیت در کشور بسیار افزایش یافت، علاوه بر این پدیده مهاجرت از روستاها به شهر ها در سالهای بعدی حجم زیادی از جوانان و افراد بیکار را در جامعه پدید آورد و که این امر در استان کرمانشاه به سبب مرزی بودن آن و خروج سرمایه گذاران از استان و ایستایی در فعالیت های اقتصادی به سبب جنگ تحمیلی بسیار مشهود تر شد.

" دولت در حال لاغر شدن است" جمله ای که بارها از سوی دولتمردان عنوان شده است، محدودیت های اشتغال در بخش دولتی، لزوم توجه به بخش خصوصی برای افزایش اشتغال را جدی تر می کند، اما فضای کسب و کار در کشور با چالش ها و موانعی روبه رو است.

از آنجایی که کارآفرینی با ریسک پذیری همراه است و ورود به فضای اقتصادی و شروع کسب و کار درکشور چندان مطلوب نیست نیاز است که دولت و مسئولان به این مسئله توجه بیشتری داشته باشند زیرا دولت می تواند سنگهای پیش پای کار آفرینان را بردارد.

بوروکراسی های ادارای، اعطای سختگیرانه وام ها از سوی بانکها، تعداد زیاد دستگاه های تصمیم گیرنده، وجود قوانین دست و پاگیر، واردات بی رویه کالا و ضرر به تولید داخلی، بی نظمی و ناهماهنگی مدیران برخی از ادارات با معاونین و کارمندان خود از جمله عواملی است که برای کارآفرینی یک کارآفرین مشکل ایجاد می کند.

کارشناس ارشد کارآفرینی بین الملل: نظام اداری کشور به تحول نیاز دارد

مهدی شهسواری دانشجوی دکترای کارآفرینی بین الملل و کارآفرین در گفتگو با خبرنگار کردپرس، با اشاره به مشکلاتی که کارآفرینان در استان دارند، اظهار داشت: دیوان سالاری، کاغذبازی و بوروکراسی اداری به عنوان اصلی ترین مشکل کارآفرینان در کشور مطرح است. وی فرآیند اخذ تسهیلات از بانکها و صندوق های مالی را بسیار پیچیده و طاقت فرسا عنوان کرد و افزود: گرفتن مجوز برای شروع کسب و کار در کشور طولانی و تکراری است تا جایی که اگر بعضی از این فرآیندها حذف شود هیچ مشکلی پیش نمی آید اما چون از پیش طراحی شده هستند اکنون نیازمند بازبینی و اصلاح می باشند.

این کارآفرین کرمانشاهی با تاکید بر اینکه نظام اداری کشور به تحول نیاز دارد، ادامه داد: اگر نظام اداری در کشور متحول نشود کارآفرینی به همین شکل ساکن و ساکت باقی خواهد ماند.

وی به بحث آشنا بازی و بی نظمی در برخی از ادارات و صندوق ها و بانکها پرداخت، و تصریح داشت: در صندوق های مالی علاوه بر بی نظمی حاکم، کمبود نیروی انسانی به نحوی که برای دریافت تسهیلات جزئی ماه ها باید منتظرماند کاملا مشهود است.

شهسواری هماهنگ نبودن مدیران با معاونین و کارمندانشان را یکی دیگر از معضلات پیش پای کارآفرینان عنوان کرد و اظهار داشت: گاهاً مدیر یک اداره برای ارائه تسهیلات به کارآفرین موافقت می کند اما از آنجایی که معاون و کارمند وی هماهنگ نیست و یا برخی کارمندان وجدان کاری را ملاک قرار نمی دهند پیش پای کارآفرین سنگ اندازی می کند.

وی متذکر شد: مراکز مشاوره کارآفرینی که در حال حاضر هفت مورد آن در استان ما فعال هستند، باید شناخته شوند و بانکها در صورتی تسهیلات خود را به کارآفرینان ارائه دهند که مراکز مشاوره کارآفرینی مهر تائید بر طرح کارآفرین دهند.

کارشناس ارشد کارآفرینی بین الملل با بیان اینکه مشورت با مراکز مشاوره کارآفرینی ریسک کار را پائین می آورد، گفت: فرهنگ کار آفرینی در استان کرمانشاه باید ایجاد شود.

وی قرن 21 را قرن کارآفرینی اعلام کرد و یادآور شد: دانشگاه ها در ابتدا در مرحله آموزشی قرار داشتند پس آن به مرحله پژوهشی رسیدند و اکنون در معتبرترین دانشگاه های دنیا به تجاری شدن دانش و یا از دانش ثروت آفریدن توجه می شود.

این کارآفرین استان کرمانشاه که توانسته است با ایجاد یک موسسه پژوهشی به اشتغال 20 نفر از جوانان کرمانشاهی کمک کند در پایان حمایت مسئولان استانی از کارآفرینان را بسیارضعیف عنوان کرد.

یک کار آفرین: بوروکراسی اداری مهمترین چالش کارآفرینان

علی تقی پور مدیر عامل مجتمع پرورش قارچ مروراید سپید صحنه که طرح واحد وی به عنوان طرح نمونه کشوری انتخاب شده است، در گفتگو با خبرنگار کردپرس، با اشاره به اینکه بزرگترین واحد پرورش قارچ کشور در روستای شاهسون صحنه از سال 91 با مساحت 2 هزار متر مربع فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار داشت: این واحد تولیدی که زمینه اشتغال 25 نفر سرپرست خانوار را فراهم کرده است، دارای 12 سالن کشت می باشد که توانایی تولید 500 تن قارچ را دارد اما به دلیل نبود اعتبار تنها 6 سالن آن با ظرفیت تولید سالانه 220 تن فعال می باشد. وی با انتقاد شدید از مسئولان استانی به دلیل عدم حمایت و سنگ اندازی هایی که می کنند، تصریح داشت: این واحد تولیدی به عنوان واحد نمونه کشوری انتخاب شد تا جائیکه 4 بار از سوی مسئولان افتتاح شد، اما اکنون نه تنها به دلیل عدم حمایت بلکه به دلیل سنگ اندازی های آنان در حال ورشکست شدن است.

 مدیر عامل مجتمع پرورش قارچ مروراید سپید صحنه به سفر معاون وزیر به کرمانشاه و بازدید وی از این واحد تولیدی اشاره کرد و یادآور شد: در سفر معاون وزیر به کرمانشاه مقرر شد یک دستگاه ماشین سردخانه دار از طرف جهاد کشاورزی به این واحد تحویل داده شود که تا کنون سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه از تحویل آن امتناع ورزیده است.

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات مالی این واحد تولیدی یازده بار به دفتر یکی از معاونین استاندار مراجعه کردم با التماس و گریه از ایشان تقاضای ملاقات و رفع مشکل واحد تولیدی خود را نمودم اما هیچ توجهی نکردند.

 تقی پور بوروکراسی های ادارای، پاس کاری ها، عدم تعهد کاری مسئولان بانکها و عدم حمایت مسئولان را از عوامل اصلی در مشکلات ایجاد شده در این واحد اعلام کرد و بیان داشت: وقتی طلبکاران برای دریافت طلب خود با سلاح سرد به کارخانه مراجعه می کنند مجبورم برای حفظ آبروی خود کارخانه را تعطیل کنم.

معاون استاندارکرمانشاه: صبر و پشتکار لازمه کار یک کارآفرین

حمایت مسئولین و ایجاد مشوق ها یکی از عوامل جذب سرمایه گذاران و ایجاد کارآفرینی در هر منطقه محسوب می شود.

مهندس رضا رحیمی معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار کردپرس، با تاکید بر این نکته که هر شخصی که بخواهد وارد وادی کارآفرینی شود باید با اطلاع از مشکلات پیش رو اقدام کند و قدم بردارد، افزود: مهمترین مولفه کارآفرین صبر، مقاومت و پشتکار است.

وی به زندگی کارآفرینان بزرگ دنیا اشاره کرد و گفت: در سرگذشت زندگی کارآفرینان بزرگ دنیا پشتکار، همت، نهراسیدن از شکست و مایوس نشدن از خصلت های آنان است، ویژگی هایی که برای یک کارآفرین لازم است.

معاون استاندار تصریح داشت: متاسفانه در استان ما هنوز نوعی تفکر رایج است که ازثروت دیگری و ایجاد اشتغال وی خوشحال نمی شویم و این نیاز به فرهنگ سازی دارد.

وی ادامه داد: یکی از عوامل عدم توسعه یافتگی ما با وجود جوانان نخبه ای که داریم و به برکت دانشگاه ها و تحصیلات، وجود برخی تنگ نظری هایی است که وجود دارد.

رحیمی به برخی از اقدامات استانداری کرمانشاه در جذب و حمایت از سرمایه گذاران کارآفرین اشاره کرد و اظهار داشت: در استانداری کرمانشاه دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری تشکیل شده است که هر جایی که کارآفرین به مشکل برخورد سعی در رفع آن هستیم.

وی جریمه های بانکی ناشی ازدیر پرداخت شدن اقساط وام ها، مشکلات کشور عراق و ایجاد مشکل در صادرات برخی از کالاهای واحدهای تولیدی استان را از جمله مشکلات کارآفرینان استان برشمرد و اضافه کرد: متاسفانه برخی از واحد بدون آگاهی از نیاز بازار و به صورت هیجانی وارد کار می شوند و بعدها نیز راکد می شوند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه از راکد بودن 230 واحد تولیدی در بخش صنعت استان خبر داد و تاکید کرد: در چهارچوب اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری یک سیستم رونق را فراهم کرد حدود 60 واحد تا پایان امسال به مدار تولید باز خواهند گشت.

وی با بیان اینکه در برخی از حوزه ها امکان ارائه تسهیلات وجود ندارد، عنوان کرد: در بخش کشاورزی عده ای از سرمایه گذاران درخواست حفر چاه می دهند در حالی که ما اکنون و در آینده با بحران آب روبرو می شویم و در کنار این تعدادی از این سرمایه گذاران که به اسم ایجاد صنعت مجوز می گیرند، در این راه از مجوز استفاده نکرده و به برداشت بی رویه از آبهای زیر زمینی می پردازند.

رحیمی از جذابیت های استان کرمانشاه برای سرمایه گذاران گفت و یادآورشد: بهره وام های ریالی در استان کرمانشاه 4 درصد است، این استان سرشار از منابع آبی است و یکی از مهمترین جذابیت های آن برای سرمایه گذاران آدم های آن هستند.

وی درپایان وضعیت ورود سرمایه گذاران به استان را مطلوب اعلام کرد و بیان داشت: تنها مسئله ای که وجود دارد مشکلاتی است که در درون کشور عراق رخ داده و برای برخی از واحدهای ما در صادرات کالاهای خود ایجاد مشکل کرده است.

در خاتمه باید گفت، استان کرمانشاه در بسیاری از زمینه های گردشگری، کشاورزی، معادن و منابع آب در کشور دارای جایگاه بسیار مطلوبی است اما خام فروشی و عدم فرآوری برخی از محصولات کشاورزی و معادن، ایجاد مشاغل از طریق صنایع دستی و توجه به صنایع کوچک نکته ای است که می توان از آن برای جذب و سرمایه گذاری کارآفرینان استفاده کرد، در کنار آن ایجاد مشوق ها و حمایت ها از سوی مسئولان استانی در جهت ورود کارآفرینان امری است که بیش از پیش باید به آن توجه کرد.

گزارش: فاطمه احمدیان

کد مطلب: 115215  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۷/۱۱  |  ساعت: ۱۱ : ۱۴

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹:۳۲ دیده شده : ۹۲بار نویسنده : admin

سنگ هایی که رشد می کنند سنگهایی که راه میروند سنگ هایی قیمتی سنگ هایی که نور میدهند سنگ هایی شبیه گوشت قرمز سنگ هایی که حرکت میکنند سنگ هایی که قدمت مذهبی دارند که پای درد تو نشستم که پای درد تو نشستند که پایانش نمی بینم به دریایی درافتادم که پایانش نمی بینم به دریای در افتادم که پایانش نمی بینم پاییز که میاد پاییز که میشه پاییز که میشه رادیو چهرازی پایی که جا ماند پایی که جا ماند Pdf پایی كه جا ماند پایی که جا ماند دانلود Pdf پايي که جا ماند پایی که جا ماند خرید اینترنتی پایی که جا ماند اندروید پایی که جا ماند انتشارات پایی که جا ماند پی دی اف کتاب پایی که جا ماند کتاب پایی که جا ماند Pdf دانلود پایی که جا ماند Pdf دانلود کتاب پایی که جا ماند Pdf دانلود رایگان کتاب پایی که جا ماند Pdf دانلود Pdfکتاب پایی که جا ماند فایل Pdf کتاب پایی که جا ماند دانلود فایل Pdf کتاب پایی که جا ماند پاییزی که تلخ گذشت پاییز که می آید پاییز می آید که مرا مبتلا کند پاییز که می شود پاييز كه مي شود پایی که جا ماند دانلود کارآفرینی راهبرد توسعه کارآفرینی راهبردی تعریف کارآفرینی راهبردی کتاب کارآفرینی راهبردی دبیرخانه راهبردی کارآفرینی کارآفرینی را تعریف کنید کارآفرین رادیو جوان کارآفرینی رادیو جوان راهنمای کارآفرینان کتاب راهنمای کارآفرینان خرید کتاب راهنمای کارآفرینان پروژه کارآفرینی رایگان طرح کارآفرینی رایگان تحقیق کارآفرینی رایگان مقاله کارآفرینی رایگان دانلود کارآفرینی رایگان پروژه کارآفرینی+رایگان+دانلود دوره کارآفرینی رایگان کلاس کارآفرینی رایگان پروژه کارآفرینی رایگان Word طرحهای کارآفرینی رایگان کارآفرینی راه اندازی کتابفروشی دانلود پروژه کارآفرینی راه اندازی کتابفروشی راز کارآفرینان موفق راز موفقیت کارآفرینان راز موفقیت کارآفرینان ایرانی راز موفقیت کارآفرینان بزرگ راز موفقیت کارآفرینی راز موفقیت کارآفرینان برتر کارآفرینی رادیو اقتصاد میل لنگ میل لنگ تراشی میل لنگ پراید میل لنگ تراش میل لنگ سازان میل لنگ تراشی چیست میل لنگ موتور میل لنگ طوس میل لنگ موتور سیکلت میل لنگ ماشین چیست میل لنگ تراشی دوستان میل لنگ تراشی محمود میل لنگ تراشی نمونه میل لنگ تراشی های تهران میل لنگ تراشی مقاله میل لنگ تراشی فریدون میل لنگ تراشی صادقی میل لنگ تراشی المپیک میل لنگ پراید قیمت کاسه نمد میل لنگ پراید پولی سر میل لنگ پراید کاسه نمد سر میل لنگ پراید کاسه نمد ته میل لنگ پراید تعویض کاسه نمد میل لنگ پراید قیمت کاسه نمد میل لنگ پراید سنسور میل لنگ پراید پولی میل لنگ پراید میل لنگ تراش فروشی میل لنگ تراش Amc شرکت میل لنگ سازان مشخصات میل لنگ سازان کارخانه میل لنگ سازان سایت میل لنگ سازان میل لنگ موتورسیکلت میل لنگ موتور خورجینی عکس میل لنگ موتور سیکلت سرعت بحرانی میل لنگ موتور پراید میزان لنگ میزان لنگ چیست ميزان لنگ در موسيقي میزان لنگ در موسیقی ميزان لنگ میزان های لنگ تعریف میزان لنگ ميل لنگ طوس میل لنگ توس میل لنگ توس مشهد شرکت میل لنگ طوس نمایندگی میل لنگ طوس طوس میل لنگ مشهد کند شدن ویندوز 10 کند زبان در جدول کند شدن سرعت ویندوز 7 علت کند شدن سرعت ویندوز 7 کند شدن سرعت کامپیوتر ویندوز 7 علت کند شدن سرعت کامپیوتر در ویندوز 7 کند شدن اندروید کند شدن اندروید 4 کند شدن اندروید 5 علت کند شدن اندروید کند شدن گوشی اندرویدی کند شدن سرعت اندروید مشکل کند شدن اندروید کند شدن موبایل اندروید رفع کند شدن اندروید دلایل کند شدن اندروید کند چارمز کند شدن گوشی سامسونگ علت کند شدن گوشی سامسونگ کند شدن گوشی های سامسونگ علت کند شدن گوشی سامسونگ S3 کند شدن سرعت گوشی سامسونگ دلیل کند شدن گوشی سامسونگ علت کند شدن سرعت گوشی سامسونگ علت کند شدن گوشی های سامسونگ کند شدن اینستاگرام دلیل کند شدن اینستاگرام علت کند شدن اینستاگرام کند شدن وایبر و اینستاگرام کند ذهنی چیست علت کند ذهنی چیست کند شدن ویندوز 7 كند شدن ويندوز 7 کند شدن ویندوز 7 بعد از آپدیت کند شدن ویندوز 7 64 بیتی مشکل کند شدن ویندوز 7 دلایل کند شدن ویندوز 7 رفع مشکل کند شدن ویندوز 7 حل مشکل کند شدن ویندوز 7 جلوگیری از کند شدن ویندوز 7 کند شدن تلگرام علت کند شدن تلگرام دلیل کند شدن تلگرام کند شدن سرعت تلگرام کارآفرینی رایگان سنگ هایی که پای کارآفرینان را لنگ می کند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۰۳
  • تعداد حاضران : ۲۰۸
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها