freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یک شرکت هندی با استفاده از فناوری‌ نانو، مواد طبیعی نظیر فلفل و زردچوبه را با هم ترکیب کرده و رنگ خوراکی جدیدی تولید کرده است که می‌توان از آن در تولید مواد غذایی، نوشیدنی و ترکیبات آرایشی استفاده کرد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از ستاد ویژه توسعه نانو، شرکت هندی سینتیت (Synthite) موفق به ارائه نانورنگ جدیدی شده است که بسیار روشن‌تر و بهتر از رنگ‌های رایج است و در نتیجه دوز مصرفی آن کمتر از دیگر رنگ‌ها است. این محصول که به وکسترانو شهرت یافته، محصول تحقیق و توسعه دراز مدت برای رسیدن به یک محصول طعم‌دار است.

هدف از این پروژه، تولید رنگی مبتنی بر فناوری‌ نانو است که بتوان از آن در صنعت تولید مواد غذایی، نوشیدنی، دارویی و آرایشی استفاده کرد. این شرکت در گزارشی اعلام کرده است که مهندسان سینتیت در حوزه نانو زیست‌ مواد غذایی روی روش‌های مختلف تولید افزودنی‌های رنگی کار کرده‌اند تا در نهایت به این فناوری رسیده‌اند.

در گزارش این شرکت آمده است که این نانورنگ از مزایای مختلفی برخوردار است که از آن جمله می‌توان به سبکی، سهولت پخش شدن و دوام بالا اشاره کرد. همچنین این نانورنگ نیاز به دوز پایینی دارد، به صورت دلخواه قابل اصلاح است، حلالیت بالایی دارد، رهاسازی آن کنترل شده است و جذب آن از طریق سلول بهبود یافته است؛ بنابراین برای استفاده در بخش داروسازی بسیار مناسب است.

این محصول از دو ماه پیش وارد بازار شده است. این شرکت قصد دارد تا خط تولید جدیدی برای تولید انبوه آن راه‌اندازی کند. در تولید این نانورنگ از ترکیبات طبیعی مختلفی استفاده شده است. برای مثال، برای رنگ قرمز از فلفل، رنگ زرد از زردچوبه و برای رنگ سبز از نوعی فلفل سیاه استفاده شده است.

ابعاد ذرات سازنده این رنگ بسیار کوچک است، بنابراین می‌تواند پراش بهتری روی نور داشته باشد که این از مزایای فناوری نانو است.

یکی از مزیت‌های اصلی این نانورنگ، ابعاد بسیار کوچک آن است. در واقع زمانی که ابعاد رنگ کاهش می‌یابد، پخش شدن آن در حلال به خوبی انجام می‌شود. از سوی دیگر فعالیت این رنگ با کاهش ابعاد آن در محیط افزایش می‌یابد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸:۱۶ دیده شده : ۵۶بار نویسنده : admin

خوراکی با بادمجان غذا با بادمجان غذا با بادمجان و قارچ غذا با بادمجان و کدو غذا با بادمجان و سیب زمینی غذا با بادمجان و پنیر پیتزا غذا با بادمجان و گوشت چرخ کرده غذا با بادمجان و مرغ غذا با بادمجان سرخ شده غذا با بادمجان و گوجه خوراکی با سیب زمینی غذا با سیب زمینی غذا با سیب زمینی پخته غذا با سیب زمینی و قارچ غذا با سیب زمینی و پنیر پیتزا غذا با سیب زمینی و گوشت چرخ کرده غذا با سیب زمینی و گوجه غذا با سیب زمینی و بادمجان غذا با سیب زمینی وتخم مرغ غذا با سیب زمینی سرخ شده خوراکی با طبع گرم غذا با طبع گرم غذایی با طبع گرم مواد خوراکی با طبع گرم خوراکی هایی با طبع گرم خوراکی ها با طبع گرم خوراکی های با طبع گرم و خشک خوراكي هاي با طبع گرم خوراکی هایی با طبیعت گرم خوراکی ها با طبیعت گرم خوراکی با گوشت وبادمجان غذا با گوشت و بادمجان خوراکی با قارچ غذا با قارچ غذا با قارچ و سیب زمینی غذا با قارچ و مرغ غذا با قارچ و بادمجان غذا با قارچ و پنیر پیتزا غذا با قارچ و فلفل دلمه غذا با قارچ صدفی غذا با قارچ و گوشت غذا با قارچ و گوشت چرخ کرده خوراکی با نوتلا خوراکی با مرغ غذا با مرغ غذا با مرغ و قارچ غذا با مرغ چرخ کرده غذا با مرغ و سیب زمینی غذا با مرغ و برنج غذا با مرغ و بادمجان غذا با مرغ پخته غذا با مرغ و پنیر پیتزا غذا با مرغ بدون برنج خوراکی با خرما خوراکی با خرمالو غذا با خرما انواع خوراکی با خرما طرز تهیه خوراکی با خرما تهیه خوراکی با خرما خوراکی خوشمزه با خرما خوراکی های خوشمزه با خرما انواع خوراکی ها با خرما خوراکی بارداری خوراکی بارداری هفته به هفته خوراکی های بارداری خوراکی دوران بارداری خوراکی در بارداری خوراکی مفید بارداری کندر خوراکی بارداری خوراکی مضر بارداری خوراکی های دوران بارداری خوراکی های مفید بارداری خوراکی با انبه غذا با انبه انواع خوراکی با انبه ترکیبات فلفل ترکیبات فلفل دلمه ترکیبات فلفل سیاه ترکیبات فلفل قرمز ترکیبات فلفل دلمه ای ترکیبات فلفل سبز ترکیبات اسپری فلفل ترکیبات شیمیایی فلفل قرمز ترکیبات شیمیایی فلفل ترکیبات ترشی فلفل ترکیبات شیمیایی فلفل سیاه ترکیب شیمیایی فلفل ترکیبات شیمیایی نعناع فلفلی ترکیبات شیمیایی نعنا فلفلی ترکیب ماست و فلفل ترکیب ماست و فلفل سیاه زردچوبه و خواص آن زردچوبه و موهای زائد زردچوبه و رفع موهای زائد زردچوبه موی زائد نخود و زردچوبه موهای زائد خمیر زردچوبه و موهای زائد زردچوبه و از بین بردن موهای زائد نخود و زردچوبه برای موهای زائد زردچوبه و لاغری خواص زردچوبه و لاغری زردچوبه لاغری زردچوبه و عسل ماسک زردچوبه و عسل خواص زردچوبه و عسل ترکیب زردچوبه و عسل ماسك زردچوبه و عسل معجون زردچوبه و عسل زردچوبه عسل زردچوبه و پوست صورت زردچوبه و پوست زردچوبه پوست زردچوبه و سفیدی پوست خواص زردچوبه و پوست زردچوبه و روشن شدن پوست زردچوبه و بارداری زردچوبه بارداری زردچوبه و شیر زردچوبه و شیر برای پوست زردچوبه و شیر برای موهای زائد زردچوبه و شیر برای موهای زاید زردچوبه و شیر برای لب زردچوبه و شير ماسک زردچوبه و شیر خواص زردچوبه و شیر مخلوط زردچوبه و شیر خمیر زردچوبه و شیر زردچوبه و کبد چرب زردچوبه کبد چرب زردچوبه برای کبد چرب زردچوبه و چربی کبد زردچوبه درمان كبد چرب زردچوبه و کبد زردچوبه و كبد زردچوبه کبد زردچوبه و سرماخوردگی زردچوبه سرماخوردگی تولید نانورنگ خوراکی با ترکیب فلفل و زردچوبه

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۴۱
  • تعداد حاضران : ۱۹۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها