freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد مبتلا به میگرن و دیگر انواع سردردها بیشتر با احتمال ابتلا به بیماری کم‌کاری تیروئید مواجه هستند.

به گزارش ایسنا، کم‌کاری تیروئید زمانی رخ می‌دهد که بدن میزان کافی از هورمون تیروئید را تولید نمی‌کند. این بیماری باعث می‌شود فرد دچار تغییرات و نوسانات خُلقی، افزایش وزن، ریزش مو، احساس خستگی، یبوست و دوره‌های نامنظم قاعدگی شود.

گروهی از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سینسینتی آمریکا به مطالعه روی بیش از ۸۴۰۰ نفر پرداختند و این افراد برای مدت زمان ۲۰ سال تحت کنترل پزشکی قرار گرفتند. به گفته محققان افرادی که سابقه اختلال‌های سردردی داشتند ۲۱ درصد بیشتر در معرض ابتلا به کم‌کاری تیروئید بودند و در مبتلایان به میگرن احتمال بروز این بیماری ۴۱ درصد بیشتر بوده است.

یافته‌ها حاکی از آن است که مبتلایان به میگرن بیشتر به کم کاری تیروئید مبتلا می‌شوند هر چند در این بررسی تایید نشد که یکی از این بیماری‌ها عامل بروز دیگری است.

کم‌کاری تیروئید به ندرت زندگی فرد را به خطر می‌اندازد اما در صورتیکه بیمار تحت درمان قرار نگیرد کیفیت زندگی‌اش را از دست می‌دهد.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان آمریکایی در این بررسی به چگونگی ارتباط سردردها با کم کاری تیروئید اشاره نکرده‌اند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸:۲۴ دیده شده : ۵۶بار نویسنده : admin

ارتباط میگرن با روزه رابطه میگرن با روزه ارتباط میگرن با ام اس ارتباط میگرن با پریود ارتباط میگرن با سینوزیت رابطه میگرن با سینوزیت ارتباط میگرن وچاقی ارتباط میگرن با سکته مغزی رابطه میگرن با سکته مغزی با کم کاری تیروئید چه کنیم با تیرویید کم کار چه کنیم تیروئید کم کار تیروئید کم کار چیست تیروئید کم کار و چاقی تیروئید کم کار در بارداری تیروئید کم کار درمان تیروئید کم کار و بارداری تیروئید کم کاری تیروئید کم کار در نوزادان تيروئيد کم کار تیروئید کم کار در کودکان تیروئید پرکار تیروئید پرکار چیست؟ تیروئید پرکار دربارداری تیروئید پرکار و بارداری تیروئید پرکار در دوران بارداری تیروئید پرکار سمی تیروئید پرکار در کودکان تیروئید پرکار در نوزادان تیروئید پرکار و کم کار تیروئید پرکار و ریزش مو تیروئید به زبان انگلیسی تیروئید در کودکان تيروئيد در كودكان پرکاری تیروئید در کودکان آزمایش تیروئید در کودکان مشکل تیروئید در کودکان مشکلات تیروئید در کودکان درمان تیروئید در کودکان غده تیروئید در کودکان تیروئید بالا در کودکان تیروئید نرمال چنده تیروئید هاشیموتو چیست تیروئید گره ای تیروئید گره ای چیست تیروئید گره ای سرد تیروئید گره ایی تيروئيد گره اي جراحی تیروئید گره ای درمان تیروئید گره ای علائم تیروئید گره ای عوارض تیروئید گره ای غده تیروئید گره ای تيروئيد كم كار چيست تیرویید کم کار چیست عوارض تیروئید کم کار چیست علایم تیروئید کم کار چیست درمان تیروئید کم کار چیست تیروئید و بارداری پرکاری تیروئید و بارداری بیماری تیروئید و بارداری مشکل تیروئید و بارداری گره تیروئید و بارداری قرص تیروئید و بارداری ندول تیروئید و بارداری جراحی تیروئید و بارداری غده تیروئید و بارداری سرطان تیروئید و بارداری تیروئید کم کار باعث چاقی میشود کم کاری تیروئید و چاقی تیروئید کم کار چاقی ارتباط میگرن با کم‌کاری تیروئید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۹۷
  • تعداد حاضران : ۱۷۲
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها