freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان دانشگاه مراغه با سنتز نانوکاتالیست چندجزیی مغناطیسی تلاش کردند از آن برای تولید بهینه ترکیبات شیمیایی مفید استفاده کنند. از این نانوکاتالیست آزمایشگاهی می توان در صنایع دارو و صنایع تولید مواد شیمیایی استفاده کرد.طراحی و ساخت نانومواد بر اساس نیاز مورد نظر، یکی از روش های جالب و جذاب جهت نیل به هدف در بسیاری از کاربردها به شمار می رود. از زمانی که برای اولین بار ذرات مغناطیسی اکسید آهن کشف شد، این ذرات در حوزه های بسیاری از قبیل دارورسانی هدفمند، حسگرها، داروها و کاتالیست ها مورد استفاده قرار گرفته اند.
ذرات مغناطیسی در مقیاس نانومتری خواص بهینه تری از خود به نمایش گذاشته و می توان آن ها را جهت اهداف خاص به سایر نانوذرات متصل کرده و نانوموادی با خواص مغناطیسی تولید کرد.
به گفته ی دکتر صادق رستم نیا محقق دانشگاه مراغه ، در این پژوهش با استفاده از نانوصفحات گرافن اکسید و نانوذرات مغناطیسی یک نانوکاتالیست هیبریدی اسیدی با مقاومت بالا در محیط اسیدی تولید شده است.
این نانوکاتالیست را می توان پس از اتمام فرایند تولید ترکیب شیمیایی به آسانی و به سرعت از مخلوط واکنش جداسازی نمود که این موضوع سبب کاهش هزینه های انجام فرایند می شود؛ به علاوه آلودگی به مراتب کمتری را برای محیط زیست به وجود می آورد.
وی در رابطه با ویژگی بارز این نانوکاتالیست گفت: سولفونیک اسیدها یکی از مهم ترین اسیدهای صنعتی و آزمایشگاهی محسوب می شوند. در حالیکه تثبیت سولفونیک اسیدها به صورت مستقیم بر روی بستر نانومغناطیس ها جهت کاربردهای کاتالیزوری هتروژنی به دلیل تخریب این مواد در محیط اسیدی به سادگی امکانپذیر نیست و هنوز به عنوان یک معضل بزرگ نانومغناطیس ها باقی مانده است.
رستم نیا افزود:در این طرح نانوکاتالیست مغناطیس کامپوریت شده با گرافن اکسید، به دلیل دارا بودن خواص هیبریدی و نانوصفحات اکسید گرافن در ساختار آن، به راحتی سولفونه شده و در برابر تخریب در محیط اسیدی از خود مقاومت نشان می دهد. همچنین یکی از نکات بارز کامپوزیت تهیه شده این است که خاصیت مغناطیسی ناشی از حضور نانوذرات اکسید آهن از کلوخه شدن نانوصفحات اکسید گرافن جلوگیری به عمل می آورد.
وی تصریح کرد: در گام نخست از گرافیت به کمک روش هامر گرافن اکسید تهیه شد. سپس با استفاده از امواج فراصوت نانوصفحات را از هم جدا کردیم. در ادامه نمک های آهن II و III را به آن اضافه کرده و مجدداً با استفاده از امواج فراصوت نمک ها بین لایه ها نفوذ داده شد. در مرحله ی بعد pH محلول را به 12 رسانده تا نانوکاتالیست مغناطیسی بین لایه ها تشکیل شود. سپس از این نانوکاتالیست جهت تولید سولفونیک اسید استفاده شد.
بر اساس نتایج به دست آمده می توان دریافت که نانومغناطیس ها علاوه بر اینکه موجب فاصله گرفتن نانوصفحات اکسید گرافن می شوند، با آن ها نیز اندرکنش می دهند.
این تحقیقات حاصل تلاش های دکتر صادق رستم نیا- عضو هیأت علمی دانشگاه مراغه- و اسماعیل دوست خواه- دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه مراغه- است.نتایج این کار در مجله Journal of Colloid and Interface Science(جلد 478، سال 2016، صفحات 280 تا 287) به چاپ رسیده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶:۳۷ دیده شده : ۵۲بار نویسنده : admin

گرافن مغناطیسی خواص مغناطیسی گرافن برای تولید اسپرم برای تولید اسپرم چه بخوریم برای تولید اسپرم چی بخوریم برای تولید اسپرم بیشتر غذاهای مناسب برای تولید اسپرم دارو برای تولید اسپرم تغذیه برای تولید اسپرم غذاهایی برای تولید اسپرم خوراکی برای تولید اسپرم بهترین غذا برای تولید اسپرم برای تولید هر تن کاغذ برای تولید قارچ چکار باید کرد برای تولید قارچ برای پرورش قارچ چه باید کرد برای پرورش قارچ وام برای تولید قارچ سرمایه لازم برای تولید قارچ مواد لازم برای تولید قارچ قیمت کمپوست برای تولید قارچ وسایل لازم برای تولید قارچ وسایل مورد نیاز برای تولید قارچ برای تولید شیر مادر برای تولید کاغذ چند درخت برای تولید یک تن کاغذ برای تولید یک تن کاغذ چند درخت قطع میشود تولید یک تن کاغذ اسم برای تولیدی پوشاک اسم برای تولیدی کفش اسم برای تولیدی مانتو اسم برای تولیدی مبل اسم برای تولیدی خیاطی انتخاب اسم برای تولیدی پوشاک انتخاب اسم برای تولیدی اسم برای شرکت تولیدی انتخاب اسم برای تولیدی کفش اسم تولیدی ترکیبات شیمیایی ترکیبات شیمیایی شکر ترکیبات شیمیایی جوهر خودکار ترکیبات شیمیایی دارچین ترکیبات شیمیایی زنجبیل ترکیبات شیمیایی سیاه دانه ترکیبات شیمیایی رازیانه ترکیبات شیمیایی شیرین بیان ترکیبات شیمیایی چای ترکیبات شیمیایی زعفران ترکیبات شیمیایی شکر تیغال ترکیب شیمیایی شکر ترکیب شیمیایی دارچین ترکیب شیمیایی زنجبیل ترکیب شیمیایی سیاه دانه ترکیبات شیمیایی روغن سیاه دانه تركيبات شيميايي رازيانه ترکیب شیمیایی رازیانه ترکیبات شیمیایی گیاه رازیانه ترکیب شیمیایی شیرین بیان ترکیبات شیمیایی چای ترش ترکیبات شیمیایی چای سبز ترکیبات شیمیایی چای کوهی ترکیب شیمیایی چای ترکیب شیمیایی چای ترش ترکیب شیمیایی چای سبز ترکیبات شیمیایی چای سیاه ترکیبات شیمیایی زعفران+pdf ترکیب شیمیایی زعفران ترکیبات شیمیایی گیاه زعفران ترکیبات شیمیایی موجود در زعفران اسم برای تولیدی تهیه نانوکاتالیست گرافنی مغناطیسی برای تولید ترکیبات شیمیایی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۶۰
  • تعداد حاضران : ۱۷۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها