freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جهانگیری در همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری صنعت گردشگری:

معاون اول رییس جمهور گفت: توسعه صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای رهایی از اقتصاد تک محصولی مبتنی بر نفت در کشور است.

توسعه صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین راهکارهای رهایی از اقتصاد تک محصولی مبتنی بر نفت استبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (یکشنبه) با حضور در سالن اجلاس سران در همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت که متن کامل سخنان ایشان بدین شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیار خرسندم که توفیق نصیبم شد تا در جمع شما حضار محترم، علاقمندان، سرمایه‌گذاران و متولیان حوزه گردشگری حضور یابم. به میهمانان گرامی خیر مقدم می‌گویم و از مشارکت ارزنده نهاد‌ها، موسسات، شرکت‌ها، سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان، کارگزاران و کار‌شناسان محترم در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری صمیمانه تشکر می‌کنم. 

گمان دارم، بین همه حضار محترم اتفاق نظر وجود داشته باشد که: 

۱- گردشگری یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها و عوامل موثر در ارتباطات میان فرهنگی است و توسعه آن در جهان امروز نقشی اساسی در گسترش تفاهم‌ها و افزایش سطح ادراکات ملی، منطقه‌ای و جهانی دارد. 

۲- هرچه پدیدة «جهانی شدن» ابعاد پیچیده‌تر و جدید‌تر به خود می‌گیرد، «گردشگری» نیز به رغم پیشینه کهن آن دارای مفاهیم، زمینه‌ها، سازوکار‌ها و چشم‌اندازهای جدیدتری می‌شود. نسبت میان گردشگری و درآمد ملی، سرمایه‌گذاری، اشتغال و کارآفرینی نمونه‌های بارز این تحولند. 

۳- «گردشگری نوین» به عنوان یک صنعت نیازمند ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جدید و سرمایه‌گذاری‌های متناسب داخلی و خارجی است. 

۴- توسعه صنعت گردشگری مثل هر بعد خاص توسعه، وابسته به ابعاد دیگر آن است، یعنی زمینه‌های مساعد در سیاست خارجی، سیاست داخلی، فرهنگ، ‌اقتصاد، حقوق و قوانین، طبیعت و اجتماع می‌توانند به آن تحرک و شتاب ببخشند. 

۵- گردشگری را می‌توان محدود به وجوهی خاص کرد، گردشگری فرهنگی و تاریخی، گردشگری اقتصادی و تجاری، گردشگری علمی و پژوهشی، گردشگری سلامت و درمان و گردشگری فراغت و تفریح و گونه‌های دیگر گردشگری همه در جای خود مهم و موثر و در خور سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های جدیدند. 

اگر چنین توافقی بر سر این گونه مبانی، مفاهیم، زمینه‌ها و ضرورت‌های توسعه صنعت گردشگری وجود داشته باشد، می‌توان برخی از ظرفیت‌های ویژه و کم‌نظیر ایران را موضوع بحث و گفت‌وگو و تصمیم‌گیری در این همایش قرار داد. از جمله این استعداد‌ها و ظرفیت‌های بالفعل می‌توان موارد ذیل را برشمرد: 

ایران نقطه اتصال میان فرهنگ‌ها و تمدن‌های غربی و شرقی است. فرهنگ و تمدن ایرانی و فرهنگ و تمدن اسلامی در ایران، آثار بی‌بدیلی به جا نهاده است که هر کدام در دور و نزدیک کشور ما می‌توانند جاذبه‌های فراوان برای توسعه صنعت گردشگری باشند. اگر ایران دیروز گرانیگاه جاده ابریشم و جاده ادویه بود، امروز هم یکی از بزرگ‌ترین نقاط تلاقی فرهنگی و تاریخی جهان است. تنها طبیعت در ایران متنوع و دارای زیبایی‌های متناوب نیست. فرهنگ ایرانی و اسلامی هم رنگین کمانی از زیبایی‌ها و دیدنی‌هاست. 

ایران به لحاظ اماکن، آثار و مفاخر بزرگ خود، یکی از مهم‌ترین زمینه‌های جذب و حضور مشتاقان زیارت را به ویژه برای مسلمانان و شیعیان دارد. وجود حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) ‌ در مشهد و اماکن مذهبی و مقدس، شواهدی برای توسعه امر زیارت و سفرهای معنوی و دینی است. 

طبیعت ایران از کوه و دشت و کویر و دریا تا محیط‌های طبیعی مختلف با تنوع آب و هوایی و جاذبه‌های فراوان و حتی منحصر به فرد خود، دامنه را برای توسعه گردشگری در زمینه‌های مختلف باز کرده است. 

پیشرفت‌ها و توسعه‌های اخیر کشور ما در عرصه‌های علمی، درمانی، اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و هنری افق‌های تازه‌ای برای سرمایه‌گذاری، سامان‌دهی و توسعه انواع جدید گردشگری گشوده است. 

اهمیت و جایگاهی که «سفر»، «زیارت» و «سیاحت» در فرهنگ و آیین ما دارد، با فرصت‌ها و امکانات جدید و فناوری‌های نوین ارتباطی به طور فزاینده‌ای همه شهروندان ایرانی و جهانی را مستعد و مشتاق ایران‌گردی و جهان‌گردی کرده است.

دولت تدبیر و امید با توفیق در سیاست خارجی و خارج کردن کشور از عرصه تهدید‌ها و تحریم‌ها و توافق در «برجام»، توانسته است شرایط «پساتحریم» را به گونه‌ای پیش برد که غالب دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی از گسترش روابط و همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران استقبال کنند. در این فضای گشایش سیاسی و روابط بین‌المللی از جمله مساعد‌ترین زمینه‌هایی که به وجود آمده است، جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای توسعه گردشگری است. 

مکمل این سیاست دولت، پیشبرد برنامه «اقتصاد مقاومتی» است که مقام معظم رهبری همواره بر اجرای آن تاکید دارند و مسئولیت برنامه‌ریزی و اجرا به دولت سپرده شده است. 

دولت جمهوری اسلامی ایران بر پایه این موارد، راهبرد توسعه گردشگری بین‌المللی را به عنوان یک افق جدید و فرصت استثنایی برای کاهش نقش‌های مخرب سیاسی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و پیشبرد دیپلماسی گردشگری در فرایند تقویت صلح و دوستی و تفاهم برگزیده است. 

صنعت گردشگری در ایران تا پیش از شرایط پساتحریم به دلیل وجود تحریم‌ها و تهدید‌ها و بالابودن ریسک سرمایه‌گذاری و حتی سفر در اثر سیاست‌ها و تصمیمات مغرضانه و ظالمانه برخی دولت‌های خارجی و طرح تبلیغات ضد ایرانی در وضعیتی مطلوب قرار نداشته است. 

 اما اکنون دولت مصمم به اجرای سیاست‌ها و راهبردهای جدید بر پایه توسعه گردشگری پایدار است. در این رویکرد با ایجاد سازه‌های ژئوپلیتیکی گردشگری، همکاری با سازمان‌های جهانی و منطقه‌ای، تقویت روابط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به زیرساخت‌ها و بنیان‌های گردشگری خود توجه ویژه شده است. 

بر این اساس سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های صنعت گردشگری، اماکن اقامتی و تاسیسات گردشگری بر پایه اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و عبور از اقتصاد وابسته به نفت اولویت یافته است. ما بنا داریم که اقتصاد گردشگری و درآمدهای حاصله از این صنعت را در جهت رشد و اعتلای بنیان‌های اقتصادی به کار گیریم. 

از آنجا که مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در اجرای طرح‌های گردشگری اولویت دارد و فراهم آوردن فضای مناسب برای معرفی فرصت‌های بالقوه سرمایه‌گذاری در ایران اسلامی از اهداف و تدابیر این راهبرد محسوب می‌شود، در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اولویت سه طرح مهم در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصویب شده است. این سه پروژه عبارتند از: 

- تدوین بسته حمایت از کارهای تولید صنایع دستی و فرش 

- ایجاد ظرفیت‌های جدید در هتلینگ 

- تدوین بسته حمایت از گردشگری (از ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری) ‌

چنانچه گفتم اهتمام جدّی و توجه ویژه رئیس محترم جمهور و اعضای دولت بر توسعه زیرساخت‌ها و رونق این صنعت، به عنوان عوامل مهم در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و توسعه مناسبات فرهنگی و اقتصادی و سیاسی است که اجرایی کردن این سیاست‌ها و برنامه‌ها مستلزم مشارکت فعال بخش‌ خصوصی، نهاد‌های عمومی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است که ان‌شاءالله با تمرکززدایی در اجرا، ‌با تامین منابع مالی و سایر حمایت‌های دولتی، لغو مقررات زاید، تمرکز بر بازارهای هدف و گسترش تبلیغات جهانی و ارتقای سطح استانداردهای خدمات، شاهد شکوفایی و توسعه این بخش خواهیم بود. 

به صراحت می‌گویم رشد و توسعه صنعت گردشگری در ایران یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای رهایی از اقتصاد تک محصولی مبتنی بر نفت و کمک به توزیع عادلانه درآمد‌ها و ایجاد اشتغال پایدار در کشور است و با ارائه و اجرای راه‌کارهای عملی مورد نیاز برای نیل به این مهم حرکت به سوی سند چشم انداز ۱۴۰۴ ممکن خواهد شد. 

اگرچه آمار گردشگری ورودی از حدود ۰۰۰/۲۷۰/۲ هزار نفر در سال ۱۳۸۸ به ۰۰۰/۱۸۰/۵ در سال ۱۳۹۴ افزایش یافته است و اگرچه براساس گزارش شورای جهانی سفر و گردشگری در سال ۲۰۱۶ سهم مستقیم سفر و گردشگری در تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۱۵ به ۰۰۰/۷۹۳ میلیارد ریال (معادل ۷. ۶ درصد از تولید ناخالص داخلی) رسید و انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۶ تا ۹. ۵ درصد یعنی ۰۰۰/۸۳۹ میلیارد ریال افزایش یابد، اما هنوز چشم انتظار تحولات امیدبخش‌تر هستیم. 

در پایان توجه مسئولان و برنامه‌ریزان محترم را به ضرورت‌های ذیل جلب می‌کنم و آمادگی دولت برای کمک در این زمینه را اعلام می‌نمایم: 

- ضرورت اعتماد‌سازی و حمایت از گردشگران، ساماندهی خدمات گردشگری در مبادی و مقاصد گردشگری و تسهیل ورود و خروج گردشگران. 

- ضرورت توسعه زیرساخت‌های مرتبط با گردشگری و صنایع دستی با استفاده از مشارکت حداکثری جامعه ذی‌نفعان و با اولویت فعالیت‌ها و مناطق دارای ترتیب‌بندی. 

- ضرورت گسترش و حمایت از گردشگری طبیعی و روستایی به منظور افزایش نشاط اجتماعی، سلامت عمومی، رونق روستا، گردشگری متوازن مالی و کاهش مهاجرت‌های روستایی. 

- ضرورت ایجاد زمینه‌های لازم برای کاهش اتکا به منابع مالی دولتی از طریق افزایش مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در بخش گردشگری و صنایع دستی. 

امیدوارم با لطف خداوند و همکاری و هماهنگی همه بخش‌ها و نهاد‌ها این ضرورت‌ها در جهت ارتقای ظرفیت‌های معنوی و مادی توسعه کشور محقق شوند. 

در این مراسم رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز با اشاره به ظرفیت‌های کشورمان در توسعه صنعت گردشگری، گفت: وجود امنیت پایدار، زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی، بازار وسیع و قوانین و مقررات مساعد در کنار سایر عوامل، زمینه‌های لازم را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده است. 

سلطانی فر افزود: پس از آغاز به کار دولت تدبیر و امید و بویژه پس از لغو تحریم‌ها و شکل گیری برجام، روند ورود گردشگران خارجی به ایران شتاب قابل ملاحظه‌ای داشته است. 

وی افزود: گردشگری می‌تواند جایگزینی مناسب برای درآمدهای نفتی باشد و خوشبختانه همه مسئولین کشور در این زمینه اتفاق نظر دارند که باید از ظرفیت‌های گردشگری استفاده مطلوب تری در رشد اقتصادی کشور بشود. 

گفتنی است همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی صبح امروز در سال اجلاس سران با حضور معاو ن اول رییس جمهور آغاز شد و در این همایش وزیر راه و شهرسازی، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شماری از مسئولین و سرمایه گذاران داخلی و خارجی حضور داشتند. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶:۲۸ دیده شده : ۷۰بار نویسنده : admin

توسعه صنعتی ایران توسعه صنعت ایران افق توسعه صنعت ایران توسعه صنعت ايران افق شرکت توسعه صنعتی ایران سهامی عام توسعه صنعتی در ایران سایت توسعه صنعتی ایران سرمایه توسعه صنعتی ایران نماد توسعه صنعتی ایران استراتژی توسعه صنعتی ایران توسعه صنعتی بهشهر توسعه صنعتي بهشهر توسعه صنایع بهشهر+سهام توسعه صنایع بهشهر زرین توسعه صنایع بهشهر امور سهام توسعه صنایع بهشهر آدرس توسعه صنایع بهشهر بورس توسعه صنایع بهشهر افزایش سرمایه توسعه صنایع بهشهر سهامداران شرکت توسعه صنعتی بهشهر توسعه صنعتي ايران توسعه صنعتی الکترونیک قيمت سهام توسعه صنعتي ايران سرمايه گذاري توسعه صنعتي توسعه صنعتي توسعه صنعت یاسین توسعه صنعت یاسین اصفهان توسعه صنعت یاسین بوشهر توسعه صنعت یاسین نجف اباد شرکت توسعه صنعت یاسین شرکت توسعه صنعت یاسین اصفهان شرکت توسعه صنعت یاسینی شرکت توسعه صنعت یاسین نجف اباد سایت شرکت توسعه صنعت یاسین مرکز اسقاط توسعه صنعت یاسین توسعه صنعت صفدریان شرکت توسعه صنعت صفدریان شرکت توسعه صنعت ایران افق گروه توسعه صنعتی ایران افق سایت شرکت توسعه صنعت ایران افق مشخصات گروه توسعه صنعتی ایران افق (سهامی خاص) شرکت توسعه صنعت الکترونیک توسعه صنعت امن الکترونیک آدرس شرکت توسعه صنعتی الکترونیک توسعه صنعت دستان شركت توسعه صنعت دستان سایت شرکت توسعه صنعت دستان توسعه صنعت و تجارت توس لیزینگ توسعه صنعت و تجارت توس سایت شرکت لیزینگ توسعه صنعت و تجارت توس سایت لیزینگ توسعه صنعت و تجارت توس لیزینگ توسعه صنعت تجارت توس توسعه صنعت گردشگری در ایران توسعه صنعت گردشگري در ايران؛ موانع و راهكارها توسعه صنعت گردشگري در ايران موانع توسعه صنعت گردشگري در ايران موانع توسعه صنعت توریسم در ایران موانع توسعه صنعت گردشگری در جمهوری اسلامی ایران صنعت گردشگری پزشکی در ایران راهکارهایی برای توسعه توسعه صنعت توریسم در ایران بعداز انقلاب اسلامی موانع توسعه صنعت گردشگری در ایران دانلود کتاب توسعه صنعت گردشگری در ایران؛ موانع و راهکارها امروزه گردشگری یکی از بزرگترین از مهم ترین رمان های همینگوی از مهم ترین مسجدهای شهر سنندج از مهم ترین علل سکته مغزی از مهمترين علل سكته مغزي مهم ترین علل سکته مغزی از مهمترین علل سکته قلبی از مهمترین علل سکته ی قلبی مهمترین علت سکته قلبی از مهمترین علل سکته ی مغزی از مهمترین علائم بارداری از مهمترین علایم بارداری از مهمترین شعبات رود قزل اوزن از مهمترین نمازهای مستحبی از مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان راهکارهای رهایی از افسردگی راههای رهایی از افسردگی راهکارهایی برای رهایی از افسردگی راههای رهایی از افسردگی بعد از طلاق راهکارهای رهایی از تنبلی راههای رهایی از تنبلی راهکار رهایی از تنبلی راهکارهای رهایی از استرس راههای رهایی از استرس راههای رهایی از استرس کاری راهکار رهایی از استرس راههای رهایی از استرس و اضطراب راههای رهایی از استرس و نگرانی راهکارهایی برای رهایی از استرس راهکارهای رهایی از پشه راههای رهایی از پشه راهکارهای رهایی از روزمرگی راههای رهایی از روزمرگی راهکارهای رهایی از وابستگی عاطفی راههای رهایی از وابستگی عاطفی دانلود کتاب راههای رهایی از وابستگی عاطفی روشهای رهایی از وابستگی عاطفی راهکارهای رهایی از وابستگی راهکارهای رهایی از تنهایی راههای رهایی از تنهایی راهکارهایی برای رهایی از تنهایی راههای رهایی از احساس تنهایی راهکار رهایی از تنهایی راهکارهای رهایی از ترس راههای رهایی از ترس راهکارهایی برای رهایی از ترس راهکار رهایی از عشق روش رهایی از عشق روش های رهایی از عشق از اقتصاد چه خبر از اقتصاد ایران چه خبر از دنیای اقتصاد چه خبر از بانک اقتصاد نوین چه خبر از مدیر عامل بانک اقتصاد نوین چه خبر اقتصاد از دیدگاه اسلام اقتصاد از نظر اسلام اقتصاد مقاومتی از دیدگاه اسلام انسان اقتصادی از دیدگاه اسلام اهمیت اقتصاد از نظر اسلام اقتصاد اسلامی از دیدگاه قرآن اقتصاد خانواده از دیدگاه اسلام تعریف اقتصاد از دیدگاه اسلام اهمیت اقتصاد از دیدگاه اسلام علم اقتصاد از دیدگاه اسلام اقتصاد سالم از نظر اسلام تعریف اقتصاد از نظر اسلام اقتصاد خانواده از نظر اسلام توسعه اقتصادی از نظر اسلام انسان اقتصادی از نظر اسلام اقتصاد اسلامی از نظر امام خمینی نقش زن در اقتصاد از نظر اسلام اقتصاد از دیدگاه قرآن اقتصاد از نظر قرآن اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن اقتصاد سالم از دیدگاه قران اقتصاد مقاومتی از نظر قرآن جامعه سالم اقتصادی از دیدگاه قرآن اخلاق اقتصادی از دیدگاه قرآن اخلاق اقتصادی از دیدگاه قرآن و حدیث توسعه اقتصادی از دیدگاه قرآن اقتصاد از نگاه اسلام اقتصاد اسلامی از نگاه امام خمینی دانلود کتاب اقتصاد از نگاه قرآن و اسلام اقتصاد از منظر قران اقتصاد از دیدگاه قران اقتصاد از نظر قران اقتصاد مقاومتی از منظر قرآن اقتصاد خانواده از منظر قرآن اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قران اقتصاد از دیدگاه پیامبر منظور از اقتصاد مقاومتی چیست منظور از اقتصاد مقاومتي منظور اقتصاد مقاومتی منظور از اقتصاد مقاومتی تک محصولی تک محصولی بودن ایران تک محصولی یعنی چه تک محصولی بودن تک محصولی چیست ترجمه اقتصاد تک محصولی اقتصاد تک محصولی چیست اقتصاد تک محصولی ایران اقتصاد تک محصولی در ایران معایب اقتصاد تک محصولی معایب تک محصولی بودن مزایا و معایب اقتصاد تک محصولی مبتنی بر عملکرد مبتنی بر عملکرد قاصدک مبتنی بر عملکرد پزشکان مبتنی بر عملکرد پرستاران پرداخت مبتنی بر عملکرد در بیمارستانها پرداخت مبتنی بر عملکرد طرح مبتنی بر عملکرد کارانه مبتنی بر عملکرد طرح مبتنی بر عملکرد پرستاران پرداخت مبتنی بر عملکرد پرستاران مبتنی بر مبتنی بر محتوا مبتنی بر وب مبتنی بر شواهد مبتنی بر علم درجدول مبتنی برعلم در حل جدول مبتنی بر محتوا یعنی چه مبتنی برعلم بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا بازیابی تصاویر مبتنی بر محتوا مبتنی بر وب چیست؟ پروژه مبتنی بر وب آموزش مبتنی بر وب جزوه مبتنی بر وب درس مبتنی بر وب یادگیری مبتنی بر وب سیستم مبتنی بر وب سوالات مبتنی بر وب کتاب مبتنی بر وب پزشکی مبتنی بر شواهد آموزش مبتنی بر شواهد پرستاری مبتنی بر شواهد مجله مراقبت مبتنی بر شواهد فصلنامه مراقبت مبتنی بر شواهد مبتنی برعلم در جدول سامانه مبتنی بر عملکرد قاصدک سامانه پرداخت مبتنی بر عملکرد قاصدک سیستم پرداخت مبتنی برعملکرد قاصدک سایت قاصدک پرداخت مبتنی بر عملکرد پرداخت مبتنی بر عملکرد قاصدک سایت مبتنی بر عملکرد قاصدک نفت استقلال استقلال نفت تهران استقلال نفت مسجد سلیمان استقلال نفت تهران نتیجه استقلال نفت آبادان استقلال نفت مسجدسليمان استقلال نفت مسجد استقلال نفت نتیجه استقلال نفت امروز استقلال نفت نتيجه نفت استخدام نفت استخدامی نفت استخدام 94 استخدام نفت بهران استخدام نفت سپاهان استخدام نفت تهران استخدام نفت 92 استخدام نفت ستاره خلیج فارس استخدام نفت بندرعباس استخدام نفت ستاره نفت استرالیا نفت استقلال خوزستان نفت تهران استقلال خوزستان نفت و استقلال خوزستان ترکیب نفت مقابل استقلال خوزستان ترکیب نفت با استقلال خوزستان نفت استقلال اهواز نفت تهران استقلال اهواز بازی نفت مسجدسلیمان استقلال اهواز نفت استان البرز شرکت نفت استان البرز استخدام شرکت نفت استان البرز شرکت ملی نفت استان البرز سایت شرکت نفت استان البرز کانون بازنشستگان شرکت نفت استان البرز استخدامی نفت 93 استخدامی نفت 94 استخدامی نفت 92 استخدامی نفت تهران استخدامی نفت سپاهان استخدامی نفت بندرعباس استخدامی نفت بهران استخدامی نفت ستاره استخدامی نفت ستاره خلیج فارس نفت استخراج استخراج نفت شیل استخراج نفت در ایران استخراج نفت از شن استخراج نفت از سنگ استخراج نفت از دریای خزر استخراج نفت وگاز استخراج نفت از لایه های رسوبی استخراج نفت از ماسه استخراج نفت ایران استخدام نفت بهران 94 سایت شرکت نفت استخدام 94 استخدام نفت و گاز 94 استخدام نفت در سال 94 شرکت نفت تهران استخدام 94 شرکت نفت بهران استخدام 94 استخدام نفت تهران 94 استخدام نفت سال 94 استخدام نفت بهران سال 94 استخدام نفت بهران 93 استخدام نفت بهران 92 استخدام نفت بهران در عراق استخدام نفت بهران خرداد 94 استخدام نفت بهران در سال 93 استخدامی نفت بهران 93 توسعه صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین راهکارهای رهایی از اقتصاد تک محصولی مبتنی بر نفت است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها