freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

قاتل نامرئی جان 193 نفر را گرفتبه گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در این مدت از كل تلفات مسمومیت با گاز منوكسیدكربن 139 نفر مرد و 54 نفر زدن بودند.

در پنج ماهه اول سال جاری استان‌های تهران با 44، فارس با 17، اصفهان با 15، كرمانشاه و لرستان هر كدام با 11 فوتی بیشترین آمار تلفات مرگ بر اثر گازگرفتگی را داشته اند این در حالی است كه آمار تلفات در دیگر استان ها كمتر از ده نفر و در تعدادی از آنها برابر با صفر بوده است.

بر اساس این گزارش در مرداد امسال تلفات مسمومیت با گاز كاهش 15.4 درصدی داشته است و از 13 فوتی در مرداد سال قبل به 11 فوتی در مرداد امسال رسیده است.

هشدار پزشكی قانونی؛ بیشترین تلفات مسمومیت با گاز مربوط به نیمه دوم سال است

سازمان پزشكی قانونی كشور به استناد آمارهای موجود ضمن هشدار نسبت به افزایش تلفات مسمومیت با گاز منوكسیدكربن در نیمه دوم سال بر رعایت نكات ایمنی در نصب و به كارگیری وسایل گرمایشی در فصل پاییز و زمستان تأكید كرد.

با توجه به استفاده از وسایل گرمایشی در نیمه دوم هر سال آمار تلفات مسمومیت با گاز منوكسید كربن در این مدت با رشد قابل توجهی همراه است به نحوی كه در سال گذشته 75.1 درصد از كل تلفات مسمومیت با گاز منوكسیدكربن در نیمه دوم سال جان خود را از دست داده اند.

در سال گذشته (1394) از كل تلفات مسمومیت با گاز كه 626 نفر بوده 470  نفر در نیمه دوم سال ثبت شده و تنها 156 نفر مربوط به نیمه اول سال است. همچنین 482  نفر از این متوفیات مرد و 144  نفر زن بودند.

بر اساس آمارهای موجود تعداد تلفات ناشی از مسمومیت با گاز منوكسیدكربن عمدتاً در فصل زمستان به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی بیشتر از دیگر ایام سال است؛ بنابراین سازمان پزشکی قانونی با تأکید بر رعایت اصول ایمنی در نصب وسایل گازسوز به هم میهنان توصیه می كند:

در فصل پاییز و زمستان  و با سرد شدن هوا، شهروندان اقدام به نصب وسایل گرم کننده می کنند که بیشتر مصرف آنها گاز شهری است. عدم رعایت اصول ایمنی باعث مسمومیت با گاز منوکسیدکربن می شود، لذا هم میهنان در استفاده از این وسایل نهایت دقت را داشته باشند. به هم‌میهنان توصیه می شود ضمن استفاده بهینه از وسایل گرمازا،‌ به توصیه های ایمنی در خصوص سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز مونوكسید كربن  از دودکش این وسایل توجه نمایند.

*چند توصیه پیشگیرانه

لازم به ذكر است گاز مونوكسید كربن گازی بدون رنگ و بو است. عمده ترین منبع تولید این گاز سوختن ناقص نفت و گاز است ولی اصولاً در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی خصوصاً در محیط های در بسته و فاقد اكسیژن ممكن است تولید شود. استفاده از آبگرمكن یا بخاری های مستعمل یا دارای نقص فنی و فاقد دودكش یا دارای دودكش بدون عملكرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشكیل می دهند. از آن جا كه تمایل این گاز برای تركیب با هموگلوبین خون ما 250 برابر بیش از اكسیژن می باشد لذا با بالا رفتن درصد آن در هوای اتاق، به سرعت باعث ایجاد مسمومیت خواهد شد و اكسیژن رسانی به بافت های مختلف بدن از جمله مغز و قلب را دچار اختلال می نماید كه به علت بی رنگ و بی بو بودن این گاز، ممكن است وجود آن در محیط تا زمان ایجاد علایم مسمومیت شدید مورد توجه واقع نشود.

علایم مسمومیت حاد با این گاز شامل سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و احتمالاً درد شكمی و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغما می باشد. در بیماران مبتلا به ناراحتی های قلبی ممكن است تشدید بیماری یك علامت هشدار دهنده باشد.

از سایر علایم مسمومیت می توان به سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، كاهش فشار خون و گاه تنگی مردمك ها اشاره كرد. باید توجه داشت كه اگر فردی در اثر ابتلا به مسمومیت با گاز مونوكسید كربن جان خود را از دست ندهد ممكن است دچار نواقص عصبی و روانی پیشرفته نظیر فلج عضوی یا اختلال قوای مغز می‌شود. مسمومیت شدید با این گاز می تواند كشنده باشد.

*چگونه از مسمومیت با این گاز پیشگیری كنیم؟

1. آگاه باشید كه هر وسیله گرمازای سوختنی كه به نحوی با سوخت های فسیلی (نفت، گاز، ذغال سنگ) كار كند به صورت بالقوه می تواند سبب تولید گاز مونوكسید كربن شود.

2. از بخاری های مستعمل و فرسوده بدون دودكش یا دارای دودكش نامناسب و غیر استاندارد استفاده نكنید.
3. توجه داشته باشید،‌ استفاده از بخاری های بدون دودكش به هیچ وجه از تولید گاز مونوكسید كربن جلوگیری نمی كند.

4. هرگز در فضای بسته و محدود كه تهویه كافی و مناسب ندارد (نظیر اتاق، گاراژ و ...) آتش روشن نكنید.

5. هرگز در فضای بسته گاراژ موتور اتومبیل را روشن نگذارید.

6. قبل از راه اندازی وسایل گرمایشی، از سلامت مسیر دودكش ساختمان و بدون ترَك و نشتی بودن آن اطمینان حاصل نموده و از اتصال مناسب و صحیح لوله بخاری و آبگرمكن به دودكش دیواری اطمینان حاصل نمایید.

7. تمام دودكش ها باید وسیله انتهایی ضد باد (كلاهك) مناسب داشته باشد.

8. در محیط های شغلی و منازل كه در آنها از كوره و مشعل استفاده می شود از سلامت دستگاه و سیستم تخلیه دود اطمینان حاصل نمایید.

9. هر وسیله گازسوز باید دارای یک دودکش مستقل و منتهی به فضای بیرون باشد و لذا به کارگیری آب گرمکن های دیواری در فضاهای بسته یا مکان های فاقد جریان هوا  مجاز نیست.

10. شیب لوله های افقی در داخل واحدها باید مثبت و روبه بالا و ارتفاع عمودی لوله در بیرون حداقل سه برابر طول افقی آن باشد.

11. توجه به داغ بودن دودکش پس از روشن كردن وسیله گرمایشی به اطمینان شما از تخلیه گاز كمك خواهد كرد. اگر لوله دودکش بخاری شما سرد است دلیل آن خارج نشدن محصولات احتراق و گازهای سمی از دودکش است در این صورت باید ضمن رفع نقص، به طور موقت با بازکردن قسمتی از در یا پنجره تهویه در محیط ایجاد نمایید.

12. ضمن ایجاد تهویه مناسب جهت آشپزخانه و حمام منزل، از نصب آبگرمکن در حمام و نیز روشن کردن شعله‌های اجاق گاز در آشپزخانه جهت گرم نگه داشتن محیط داخل خانه جداً خودداری نمایید.

13. اگر فضای منزل خود را با شوفاژ و سیستم حرارت مرکزی گرم می کنید درز بندی و بستن منافذ درها و پنجره ها به منظور جلوگیری از اتلاف حرارتی بلاملانع است اما درصورتی که از بخاری های گازسوز به منظور گرمایش محیط استفاده می کنید حتماً مختصری تهویه از طریق در یا پنجره در فضا ایجاد نمایید و از درز بندی و بستن کامل منافذ خودداری کنید.

14. در صورت احساس علایم سردرد و سرگیجه و تهوع در مكانی كه احتمال وقوع مسمومیت وجود دارد فوراً آن مكان را ترك کرده و به فضای آزاد پناه ببرید و در اسرع وقت به پزشك مراجعه كنید.
15- در صورت تداوم علایم فوق برای چند روز متوالی احتمال مسمومیت خفیف با این گاز وجود دارد كه بهتر است در این مورد با پزشك خود مشورت كنید.

16- رانندگان وسایل نقلیه سنگین، از روشن کردن گاز پیک نیک در اتاق وسیله نقلیه خود جهت استراحت و خواب جدا خودداری کنند.

در برخورد با موارد مسمومیت با گاز مونوكسید كربن چه باید كرد؟

1. در صورت مواجهه با مصدومان، سریعاً آن ها را از محیط خارج كنید.

2. پس از خارج ساختن مصدوم از محیط آلوده فوراً با اورژانس تماس بگیرید.

علائم حیاتی مصدومان را کنترل کنید و از باز بودن راه های هوایی مصدوم اطمینان حاصل كنید.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲:۳۷ دیده شده : ۱۰۱بار نویسنده : admin

قاتل نامرئی قاتل نامرئی در تهرانسر قاتل نامرئی تهرانسر قاتل نامرئی در تهران قاتل نامرئي پیام اضطراری قاتل نامرئی راهبند نفر رو نفربر راه پله نفربر راه پله در کرج آسانسور نفربر راه پله قیمت نفربر راه پله خرید نفربر راه پله نفر سوم رابطه نفر سوم رابطه دونفره نفر سوم یک رابطه اس ام اس نفر سوم رابطه نفر سوم در رابطه نفر سوم یه رابطه سه نفر را هرگز نرنجون سه نفر رو هرگز نرنجون چگونه یک نفر را عاشق خود کنیم چگونه یک پسر را عاشق خود کنیم چگونه یک مرد را عاشق خود کنیم چگونه یک زن را عاشق خود کنیم چگونه یک نفر را جذب خود کنیم چگونه یک نفر را مجذوب خود کنیم چگونه یک نفر را شیفته خود کنیم چگونه یک پسر را جذب خود کنیم چگونه یک دختر را جذب خود کنیم چگونه یک پسر را مجذوب خود کنیم چگونه یک نفر را فراموش کنیم چگونه يك پسر را فراموش كنيم چگونه یک پسر را فراموش کنیم چگونه يك دختر را فراموش كنيم چگونه یک نفر را بیهوش کنیم چگونه یک دختر را بیهوش کنیم چگونه یک زن را بیهوش کنیم چگونه یک نفر را طلسم کنیم چگونه یک نفر را بکنیم چگونه یک دختر را بکنیم چگونه یک پسر را بکنیم چگونه يک دختر را بکنيم چگونه يک زن را بکنيم چگونه یک زن شوهردار را بکنیم چگونه میتوانیم یک زن را بکنیم چگونه یک زن را شهوتی کنیم چگونه یک دختر باکره را بکنیم چگونه یک زن بکنیم چگونه یک نفر را هیپنوتیزم کنیم گرفت خلافی ماشین گرفت خلافی ماشین از طریق اینترنت گرفتن خلافی ماشین گرفتن خلافی ماشین با شماره پلاک گرفتن خلافی ماشین با Sms گرفتن خلافی ماشین با اس ام اس گرفتن خلافی ماشین با پیامک گرفتن خلافی ماشین با اینترنت گرفتن خلافی ماشین از طریق پیامک گرفتن خلافی ماشین از طریق شماره پلاک گرفت لجن دورمو گرفت لجن دورمو گم کردم خودمو دانلود اهنگ گرفت لجن دورمو دلم تنگ شده گرفت لجن دورمو متن اهنگ گرفت لجن دورمو گرفت پوست گرفت پوستی انواع گرافت پوستی انواع گرافت پوست عمل گرفت پوست جراحی گرفت پوست گرفت های پوستی گرفت و گیر گرفت و گیر در نگارگری نقش گرفت و گیر گرافت پوستی گرافتهای پوستی عوارض گرافت پوستی مراقبت از گرافت پوستی گرافت پوستی چیست گرفت تو دستش اونجا رو گرفت تو دستش دستمو گرفت تو دستش گرفت فال حافظ گرفت فال گرفت فال قهوه گرفت فال تاروت گرفت فال انلاین گرفت فال انبیا گرفت استخوانی گرفت خلافی خودرو گرفتن خلافی خودرو گرفتن خلافی خودرو از طریق اینترنت گرفتن خلافی خودرو با اس ام اس گرفتن خلافی خودرو با پیامک گرفتن خلافی خودرو با اینترنت گرفتن خلافی خودرو با شماره پلاک گرفتن خلافی خودرو از طریق پیامک گرفتن خلافی خودرو به صورت اینترنتی گرفتن خلافی خودرو از طریق پلاک گرفتن فال حافظ گرفتن فال حافظ با معنی گرفتن فال حافظ با معنی کامل گرفتن فال حافظ آنلاین گرفتن فال حافظ اصلی گرفتن فال حافظ برای ازدواج گرفتن فال حافظ با معني گرفتن فال حافظ برای شب یلدا گرفتن فال حافظ ازدواج قاتل نامرئی جان 193 نفر را گرفت

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۹
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها