freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، تجمع پلاک‌ها درون رگ‌های خونی می‌تواند به مشکلات مختلفی منجر شود که شدیدترین و تهدیدآمیزترین آنها، رویدادهایی مثل حمله و سکته قلبی است.

پزشکان معمولا تلاش می‌کنند با تصویربرداری پرتوی ایکس از رگهای مسدود، پلاک‌ها را از دیواره رگها حذف کرده و جریان خون را بهبود ببخشند. اما این رویکرد تنها یک نمای مقطعی از رگ را به جراحان ارائه می‌کند و دید کلی نسبت به آن وجود ندارد.

دستاورد تازه دانشمندان، استفاده از فناوری‌های ریز برای نفوذ به درون مناطق کوچک بدن و مشاهده آن بطور دقیق است.

چندی پیش، یک تکنیک چاپ سه‌بعدی جدید معرفی شده بود که به دانشمندان اجازه می‌داد یک سیستم لنز نوری پیچیده به اندازه یک دانه نمک را برای تصویربرداری پزشکی تولید کنند که در داخل یک سرنگ به بدن تزریق می‌شد. همچنین در سال 2014، دانشمندان یک حسگر ریز مبتنی بر کاتتر ساخته بودند که نمای زنده از داخل بدن را به پزشکان ارائه می‌کرد.

اکنون این روش‌ها با هم در سیستم "آترکتومی لومی‌عروقی Pantheris"  ترکیب شده و تاثیر آن‌ها را با ارائه همزمان تصاویر زنده از داخل رگ در کنار پاکسازی پلاک‌ها ارتقا بخشیده است.

این دستگاه پس از تزریق از کشاله ران، از تکنیک مقطع‌نگاری همدوسی اپتیکی(OCT) استفاده می‌کند که نوعی روش تصویربرداری پزشکی متکی بر امواج نوری برای ثبت تصاویر وضوح بالا از درون بافت زیستی است و نمای زنده‌ای از درون سرخرگ را برای پزشان ارائه می‌کند. همزمان، پزشکان می‌توانند از یک مکانیزم برش که در لبه کاتتر برای حذف پلاک‌ها تعبیه شده، استفاده کنند.

این دستگاه اکنون از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا تائید شده و بر روی 10 بیمار با موفقیت به کار گرفته شده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰:۳۶ دیده شده : ۶۶بار نویسنده : admin

یک فناوری جدید یک فناوری جدید در ایران یک فناوری جدید ایرانی معرفی یک فناوری جدید یک محصول فناوری جدید فواید یک فناوری جدید تحقیق در مورد یک فناوری جدید مزایا و معایب یک فناوری جدید یک فناوری درمحیط زندگی فواید و زیانهای یک فناوری درمحیط زندگی فواید یک فناوری درمحیط زندگی فوایدوزیانهای یک فناوری درمحیط زندگی خود فوایدوزیان یک فناوری درمحیط زندگی زیان های یک فناوری درمحیط زندگی درباره فوایدوزیان های یک فناوری درمحیط زندگی فواید و مضرات یک فناوری درمحیط زندگی یک فناوری یک فناوری ساده یک فناوری روز دنیا یک فناوری نو یک فناوری در محیط زیست فواید یک فناوری ساخت یک فناوری ساده یک نوع فناوری فواید و زیانهای یک فناوری در محیط زیست فواید و زیان یک فناوری در محیط زیست زیان های یک فناوری در محیط زیست فواید یک فناوری در محیط زندگی فواید و زیان یک فناوری فواید وزیانهای یک فناوری فواید وضررهای یک فناوری فواید و مضرات یک فناوری فواید های یک فناوری فواید و زیان یک فناوری درمحیط زندگی زیانها و فواید یک فناوری فواید زیانهای یک فناوری مشاهده درون مشاهدة الفيلم الهندى درونا مشاهدة فيلم درونا مدبلج مشاهدة فيلم درونا مشاهدة فيلم درونا مترجم مشاهدة فيلم درونا اون لاين مشاهده گر درون مشاهدة فيلم الهندى درونا مشاهدة الفيلم الهندى درونا مترجم مشاهدة الفيلم الهندى درونا مدبلج مشاهدة الفيلم الهندى Drona مترجم اون لاين مشاهدة الفيلم الهندى Drona مدبلج مشاهدة الفيلم الهندى Drona مشاهدة الفيلم الهندى Drona مترجم مشاهدة فيلم Drona مدبلج مشاهدة فيلم Drona مترجم مشاهدة فيلم Drona مترجم اون لاين تحميل فيلم Drona مدبلج تحميل فيلم درونا مترجم مشاهدة فيلم Drona 2008 مترجم اون لاين مشاهدة فيلم Drona اون لاين مترجم مشاهدة فيلم Drona كامل تحميل فيلم Drona مترجم مشاهدة فيلم Drona اون لاين تحميل الفيلم الهندى درونا تحميل الفيلم الهندى درونا مترجم تحميل الفيلم الهندى Drona رگهای قلب رگهاي قلب رگهای قلبی رگهای قلب انسان رگها در بدنسازی بیرون زدن رگها در بدنسازی روش بیرون زدن رگها در بدنسازی نمایان شدن رگها در بدنسازی رگها بعد از عمل واریکوسل رگهای واریکوسل بعد از عمل رگها چشم رگهای چشم رگهای چشمی رگها قلب رگها در بدن یک فناوری جدید برای مشاهده درون رگ‌ها

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۵۴
  • تعداد حاضران : ۱۸۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها