freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان دانشگاه براون باور دارند که توانسته‌اند ارتباطی را بین استفاده از فیسبوک و افسردگی شناسایی کنند. در این پژوهش ۲۶۴ نفر مورد آزمایش قرار گرفتند و از آنها خواسته شد تا مواقعی که در آن یک تجربه‌ی ناخوشایند فیسبوکی (NFE) تجربه می‌کنند را گزارش کنند. وقتی که داده‌های به دست آمده از افراد مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، آنها به این نتیجه رسیدند آن گروه از افرادی که دارای تجربه‌های ناخوشایند فیسبوکی بوده‌اند، به میزان ۲ تا ۳ برابر نسبت به افراد دیگر از ریسک بالاتری برای ابتلا یا نشان دادن نشانه‌های افسردگی از خود برخوردار بوده‌اند.

 نکته مهم در رابطه با آزمایش فوق که آن را به یک مطالعه‌ی منحصر به فرد در نوع خود تبدیل می‌کند، این است که شرکت‌کنندگان برای بار نخست در سال ۲۰۰۲ و در زمانی حتی پیش از زمان پیدایش فیسبوک مورد آزمایش قرار گرفته‌اند. این اتفاق محققان را بر آن داشت تا با اطمینان به این نتیجه برسند که تجربه‌های مردم در شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک مسئله‌ی موثر در تغییر سلامت روان آنها دخیل هستند. استاد اپیدمیولوژی دانشگاه براون استفان بوکا (Stephen Buka) در این باره می‌گوید:

این مطالعه به ما اجازه می‌دهد تا بتوانیم برای مشکل «مرغ و تخم مرغ» و اینکه کدام‌یک زودتر به وجود آمده، در مورد مثال خودمان پاسخی ارایه دهیم. تجربه‌های ناخوشایند در فیسبوک یا افسردگی، باعث کاهش اعتماد به‌نفس و علاقه به خود می‌شود.

 گروهی که پشت این مطالعه هستند، به نوعی می‌خواهند توجه ما را به این نکته جلب کنند که افراد در فضای آنلاین هم نباید زورگویی یا بی‌احترامی از سوی دیگران را بپذیرند، با این تعبیر که این «فقط» فیسبوک است. سرپرست این پروژه، سامانتا روزنتال (Samantha Rosenthal) در این باره می‌گوید:

افراد نباید چنین فکر کنند که فضای مجازی چیزی است که به نوعی شاید دارای تاثیر کمتری باشد، زیرا گاهی چنین تعبیر می‌شود که چون آنها مجازی هستند، در نتیجه نسبت به یک جدال یا مواجهه‌ی مستقیم دارای اثر کمتری خواهند بود. وی در ادامه می‌گوید:

مردم در فضای آنلاین نسبت به فضای حقیقی، خود را برای انجام حرکات قلدرمآبانه یا زورگویانه به نوعی محق‌تر می‌دانند.

 در آنجا ریسک بیشتری از ایجاد آسیب‌های واقعی وجود دارد. به همین دلیل است که اگر تجربه‌ی فیسبوکی شما در مقاطعی عالی و خوشایند نبوده باشد، شاید بهتر باشد که اکانت خود را موقتا غیر فعال کرده و اندکی از آن فضا دور شوید.

نکته‌ی قابل توجه‌تر این است که «تعرض آنلاین» عنصری به طور جدی مشکل‌ساز در میان تجربه‌های آنلاین است. اثر بازداری آنلاین یا (Greater Internet Fuckwad Theory) پدیده‌ی به اثبات رسیده‌ای است که باعث می‌شود افراد در فضای مجازی نسبت به شخصیت حقیقی خودشان ناخوشایندتر به نظر برسند. کشورها هم اکنون در حال انجام کارهایی در زمینه‌ی مجازات‌های کیفری برای سوء استفاده‌ی اینترنتی هستند و از سویی هم شرکت‌هایی مانند توییتر و فیسبوک در حال تلاش برای مقابله با ذهنیت پرخاشگرانه هستند. مادامی که یک راه حل مناسب برای این مسئله پیدا نشود، احتمالا ما شاهد انتشار خبرهای بیشتری در رابطه با این موضوع خواهیم بود؛ خبرهایی از نتایج مطالعاتی که به طور کلی پیامشان این خواهد بود که بدرفتاری در فضای آنلاین می‌تواند باعث آسیب در دنیای حقیقی هم می‌شود.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲:۴۳ دیده شده : ۶۵بار نویسنده : admin

تاثیر تجربه در زندگی تاثیر تجربه در زندگی انسان تاثیر تجربه بر یادگیری تاثیر تجربه در تعلیم و تربیت تاثیر تجربه تجربه تأثير هول تجربه تاثير زيمان تجربه تاثير دوبلر تجربه تاثير الجماعه على الفرد تجربة تأثير هول تجربة اثر هول تجربة تأثير زيمان تجربة أثر زيمان تجربة تاثير الجماعة على الفرد ناخوشایندی های فرهنگ کتاب ناخوشایندی های فرهنگ در فیسبوک Poke در فیس بوک Follow در فیس بوک چیست؟ فیس بوک در اندروید فیس بوک در ایران فیس بوک در انتظار آفتاب فیس بوک در ویندوزفون فیس بوک در موبایل فیس بوک در گوشی عضویت در فیس بوک Poke در فیس بوک یعنی چه Poke Back در فیس بوک چیست؟ کاربرد Poke در فیس بوک معنی کلمه Poke در فیس بوک Poke تو فیس بوک یعنی چی معني Poke در فيس بوك Poke كردن در فيس بوك يعني چه؟ Follow در فیس بوک چیست Follow در فيس بوك چيست منظور از Follow در فیس بوک چیست؟ گزینه Follow در فیس بوک چیست فیس بوک اندروید فیس بوک اندروید بدون فیلتر فیس بوک اندروید فیلتر شکن فیس بوک برای اندروید بدون فیلتر فیس بوک برنامه اندروید فیس بوک ایرانی ساپورت تاریخ فیس بوک در ایران کاربران فیس بوک در ایران فیس بوک ایرانی فیس بوک ایران فیس بوک ایرانیان فیس بوک ایرانی ها فیس بوک ایرانی بدون فیلتر فیس بوک ایرانی فارسی فيس بوك در انتظار افتاب فیس بوک سریال در انتظار آفتاب فیس بوک با ویندوزفون فیس بوک موبایل فیس بوک موبایل اندروید بدون فیلتر فیس بوک موبایل دانلود فیس بوک برای موبایل فیس بوک برای موبایل دانلود فيس بوك موبايل سامسونج فيس بوك موبايل نوكيا فيس بوك موبايل 2013 فيس بوك موبايل شات فيس بوك موبايل تحميل فیس بوک گوشی فیس بوک گوشی اندروید فیس بوک برای گوشی اندروید فیس بوک برای گوشی فیس بوک با گوشی اندروید عضویت در فیس بوک ایرانی عضویت در فیس بوک فارسی عضویت در فیس بوک بدون دادن شماره عضویت در فیس بوک خارجی عضویت در فیس بوک چگونه است عضویت در فیس بوک بدون شماره تلفن عضویت در فیس بوک اصلی عضویت در فیس بوک با ایمیل عضویت در فیس بوک فارسی ایرانی ها فال واقعی فردا عکس همسر واقعی فردین عکس واقعی فردوسی عکس همسر واقعی عادل فردوسی پور نام واقعی فردوسی نام واقعي فردين تاثیر تجربه های ناخوشایند در فیسبوک روی دنیای واقعی فرد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۱۰
  • تعداد حاضران : ۱۹۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها