freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از دیلی کالر، کوبا در نظر دارد تکنولوژی پزشکی هسته‌ای،‌ تحقیقات تشعشعات و آموزش متخصصان هسته‌ای و کارکنان را برای کمک به مدیریت پسماندهای رادیواکتیو به دست آورد.

در نهایت این کشور ممکن است راکتورهای هسته‌ای و فضای ذخیره‌سازی برای پسماندهای هسته‌ای از سوی روسیه را به‌دست آورد.

این نخستین‌بار نیست که کوبا تلاش کرده است تا راکتور هسته‌ای بسازد. با کمک و مساعدت مالی اتحاد شوروی، کوبا تلاش کرد تا دو راکتور انرژی هسته‌ای 440 مگاواتی در نزدیکی شهر سینفیوگرس بسازد. ساخت این راکتورها در سال 1983 آغاز شد اما فروپاشی اتحاد شوروی کار ساخت را مختل کرد.

فیدل کاسترو، رییس‌جمهور پیشین کوبا می‌گوید که این کشور در این پروژه 1.1 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرد و هزینه‌ای که برای تکمیل راکتورهای نیمه تمام برآورد می‌شود مبلغی بین 300 تا 750 میلیون دلار است. اگرچه باراک اوباما، رییس‌جمهور ایالات متحده همواره با طرح‌های کوبا برای ساخت راکتور هسته‌ای مخالفت کرده است.

روسیه تاریخی طولانی در فروش تکنولوژی هسته‌ای به کشورهایی که شیفته ایالات متحده نیستند دارد.

یوری یوشاکف، دستیار ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه به خبرنگاران گفت‌: چشم‌انداز همکاری در زمینه انرژی هسته‌ای وجود دارد. شرکت ما که پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها را دارد آماده است تا به پروژه ساخت 16 راکتور هسته‌ای در کشور عربستان سعودی بپیوندد. این پروژه تا 2030 آماده می‌شود و هزینه آن 100 میلیارد دلار است.

روسیه و عربستان سال گذشته توافق نامه‌ای را برای همکاری در زمینه پروژه‌های انرژی هسته‌ای با وجود نگرانی‌های تروریستی امضا کردند. عربستان سعودی دارای تاریخی طولانی حملات تروریستی درون مرزهایش است.

روسیه هم‌چنین از توسعه انرژی هسته‌ای در کشورهایی مانند الجزایر، ایران و مصر حمایت کرده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۱:۱۷ دیده شده : ۶۷بار نویسنده : admin

کوبا باکو كوبا بالانجليزي كوبي بالانجليزي عاصمة كوبا بالانجليزي كوبا بار دبي كوبا بالصور دولة كوبا بالصور السياحة في كوبا بالصور رحلتي الى كوبا بالصور كوبا باريس باتيستا كوبا باتيستا رئيس كوبا باتيستا حاكم كوبا باتيستا في كوبا بايتخت كوبا باطری کوبا قیمت باطری کوبا نمایندگی باطری کوبا سفارة كوبا بالرياض سفارة كوبا الرياض موقع سفارة كوبا بالرياض ازمة كوبا باختصار طبيعة ازمة كوبا باختصار کمک روسیه به ایران کمک تسلیحاتی روسیه به ایران کمک های روسیه به ایران کمک موشکی روسیه به ایران کمک راداری روسیه به ایران کمک روسیه به افغانستان کمک های روسیه به افغانستان کمک روسیه به سوریه کمک نظامی روسیه به سوریه کمک های نظامی روسیه به سوریه کمک چین به سوریه کمک های روسیه به سوریه کمک تسلیحاتی روسیه به سوریه کمک روسیه به عراق کمک نظامی روسیه به عراق کمک تسلیحاتی روسیه به عراق کمک روسیه به یمن کمک نظامی روسیه به یمن کمک های روسیه به یمن کمک روسیه به حزب الله کمک نظامی روسیه به حزب الله ایا توافق هستهای میشود کوبا با کمک روسیه هسته‌ای می‌شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۸۲
  • تعداد حاضران : ۱۵۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها