freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۳۹۷۴۸۷

۱۰  بازدید

هفته نامه سلامت - ترجمه ندا احمدلو: آیا می دانید تقریبا از هر 4 نفر در دنیا، 1 نفر از خشکی موهای خود رنج می برند؟ آیا می دانید که رنگ کردن و سشوار کشیدن یا حالت دادن مداوم به موها با اتو می تواند احتمال خشک و شکننده شدن موها را تا 50 درصد افزایش بدهد؟

آیا می دانید یکی از مهم ترین اهداف ورود بسیاری از محصولات مراقبت از مو به بازار زیبایی، رفع مشکلات موها مانند پیشگیری از خشکی و شکنندگی آنهاست؟

واقعیت این است که به جز حالت دهنده های مو که تنها با هدف زیباتر کردن حالت موها به بازار آمده اند، انواع حالت دهنده های مو می توانند به پیشگیری و درمان برخی مشکلات مربوط به مو کمک کنند. با این حال، رعایت برخی از نکات برای بهره بردن بیشتر از مزایای این محصولات به تمام مصرف کنندگان آنها توصیه می شود که در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.

 آنچه باید درباره سرم مو بدانید

سرم مو؛ قبل از حمام یا بعد از حمام؟

سرم مو بر پایه ترکیب های چرب است تا بتوانند خشکی موی ناشی از شستشو ای سوشار کشیدن را برطرف کند. اگر موهای شما بیش از اندازه خشک و فر است و شستن آنها باعث گره خوردنشان در هم می شود، بهتر است حدود 10  دقیقه قبل از استحمام، حتما نوک ساقه موها را آغشته به سرم مو کنید و سپس موهایتان را بشویید. به این ترتیب، موها در هم نمی پیچند و گره نمی خورند. با این حال، زمان اصلی استفاده از انواع سرم مو، بعد از استحمام است.

تفاوت سرم مو بر پایه چربی با سایر محصولات مراقبت از مو

همان طور که گفته شد، سرم موهای بر پایه چربی می توانند با نرم کردن ساقه موها، مانع از آسیب آنها هنگام شانه کردن یا حالت دادن شوند. این در حالی است که برخی از افراد، موهای خشکی ندارند و گاهی بعد از سشوار یا اتوکشیدن، دچار اصطکاک یا وزی سطحی روی ساقه های بالایی مو می شوند.

چاره این افراد، استفاده از سرم مو بر پایه آب یا کراتین های سبک است. اسپری کردن این محصولات سبک روی موهایی که کاملا خشک یا سشوار کشیده شده اند، می تواند از اصطکاک یا به اصطلاح، پرش آنها پیشگیری کند.

استفاده از سرم مو؛ با موی خشک یا با موی خیس؟

اگر می خواهید از سرم مو برای پیشگیری از وزی یا خشک شدن موها استفاده کنید و اجازه ندهید حرارت سشوار، باعث تشدید خشکی موهایتان شود، بهتر است سرم مو را زمانی که موهایتان خیس است (حتی قبل از خشک کردن آنها با حوله)، استفاده کنید. به این ترتیب، شانه کردن موها هم ساده تر می شود و پوشش چربی که روی ساقه موها قرار می گیرد، مانع آسیب دیدن آنها در اثر حرارت دیدن می شود.

سرم مو حاوی ترکیبات ضدآفتاب

برخی از سرم های مو حاوی ترکیبات ضدآفتاب هستند تا موها را در برابر اشعه مضر نور آفتاب محافظت کنند. بنابراین اگر استفاده روزانه از سرم مو را در برنامه خود دارید، بهتر است از انواع ضدآفتاب آنها کمک بگیرید. تمام انواع سرم های مو، از تماس مستقیم گرد و  غبار یا آلودگی هوا با موها پیشگیری می کنند و به این ترتیب، جلوی آسیب دیدن موها، مخصوصا موهای خشک را می گیرند.

چگونه از چرب شدن پوست سر پیشگیری کنیم؟

یکی از مشکلات رایج میان مصرف کنندگان انواع سرم های موی بر پایه چربی، چرب شدن آزاردهنده پوست کف سر، حتی در افراد دارای پوست و موی خشک است. برای پیشگیری از بروز این مشکل، باید سر خود را هنگام استفاده از سرم مو، کاملا پایین بگیرید تا موها حالت آویزان به خود بگیرند.

سپس، مقداری سرم کف دستتان بریزید و فقط ساقه نوک موها را به آن آغشته کنید و با شانه کردن، سرم را روی سطح موها، نه کف سر، پخش کنید. این کار، مانع از چرب شدن پوست سر می شود.

آنچه باید درباره سرم مو بدانید

5 دلیل رایج خشکی مو

1- ژنتیک: برخی از افراد به صورت ژنتیکی، دارای پوست و موی خشک تری نسبت به سایر افراد هستند. خشکی پوست و موی این افراد، به دلیل کم بودن ترشح چربی در سطح پوستشان است. مراجعه به پزشک و استفاده از محصولات مناسب برای چرب کردن موضعی پوست و مو، می تواند مشکل این افراد را تا حدی حل کند.

2- موهای فر: به طور کلی، موهای فر از موهای صاف، خشک تر هستند. دلیلش هم این است که معمولا، چربی کف سر به سادگی روی موهای صاف حرکت می کند. این در حالی است که چربی روی موهای فر یا وز به کندی حرکت می کند. بنابراین، ساقه موها خشک تر می شوند. به همین دلیل همیشه پس از استحمام می توان نوک موهای فر را با روغن های طبیعی مانند بادام، زیتون یا نارگیل، کمی ماساژ داد.

3- شستن بیش از حد: شستن بیش از حد موها باعث از بین رفتن چربی کف سر و خشکی پوست و مو می شود. اگر مجبور به شستن روزانه موهایتان هستید، حتما آنها را با آب ولرم بشویید و از شامپوهای غلیظ استفاده نکنید. اگر هم موهای خشکی دارید، نباید بیشتر از 3 نوبت در هفته آنها را شامپو کنید.

4- کمبود آب و چربی های ضروری بدن: کمبود آب یا چربی های ضروری در بدن باعث خشکی پوست و در نتیجه، خشکی موها می شود. از این رو، برای پیشگیری از خشکی پوست باید حداقل روزی 8 لیوان آب و مایعان بنوشید و مصرف روغن های ضروری و سالم مانند روغن زیتون، کانولا، کنجد یا ماهی های چرب را فراموش نکنید.

5- سشوار و اتو: استفاده مکرر و روزانه از خشک کننده های مو مانند اتو و سشوار هم می تواند به شدت باعث خشکی و شکنندگی ساقه موها شود. از این رو، بهتر است استفاده از چنین وسایلی را به مناسبت های خاص محدود کنید.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۵:۲۸ دیده شده : ۸۶بار نویسنده : admin

آنچه باید بدانیم آنچه باید بدانیم اما نمیدانیم آنچه باید بدانیم ولی نمی دانیم آنچه باید بدانیم امین وحید آنچه بايد بدانيم هر آنچه باید بدانیم آنچه ما باید بدانیم آنچه درباره مردان باید بدانیم آنچه باید درمورد مردان بدانیم آنچه باید درمورد زنان بدانیم آنچه باید درباره مردان بدانیم آنچه باید درباره مردان بدانید انچه که باید درباره مردان بدانیم آنچه باید درباره ی مردان بدانیم آنچه باید درمورد مردان بدانید آنچه که باید در مورد مردان بدانیم دانلود کتاب انچه باید درباره مردان بدانیم کتاب آنچه درباره مردان باید بدانیم انچه بایددرباره مردان بدانیم آنچه باید زنان بدانند آنچه بايد زنان بدانند آنچه زنان باید بدانند درباره مردان آنچه زنان باید بدانند باربارا آنچه باید زنان باردار بدانند کتاب آنچه زنان باید بدانند انچه زنان باید درموردمردان بدانند آنچه كه زنان بايد بدانند آنچه زنان بايد درموردمردان بدانند کتاب آنچه زنان باید بدانند+دانلود آنچه باید درباره زنان بدانیم آنچه بايد در مورد زنان بدانيم دانلود کتاب آنچه درباره زنان باید بدانیم آنچه باید یک نوجوان بداند آنچه باید یک جوان بداند آنچه که باید یک نوجوان بداند دانلود کتاب آنچه باید یک جوان بداند انچه یک دختر نوجوان باید بداند آنچه یک نوجوان باید در مورد بلوغ بداند آنچه که یک دختر نوجوان باید بداند کتاب آنچه باید یک جوان بداند خلاصه کتاب آنچه باید یک جوان بداند آنچه یک نوجوان باید درباره بلوغ بداند آنچه باید دانست انچه که باید دانست آنچه درباره مردان باید دانست انچه درباره زنان باید دانست انچه باید درمورد زنان دانست آنچه درباره مردان بايد دانست آنچه را که باید دانست آنچه درباره مردها باید دانست آنچه باید درمورد مردان دانست آنچه قبل از ازدواج باید دانست آنچه باید مردان بدانند آنچه بايد مردان بدانند آنچه مردان باید بدانند باربارا آنچه مردان باید بدانند Pdf کتاب آنچه مردان باید بدانند آنچه که مردان باید بدانند آنچه باید درباره نوزادان بدانیم انچه باید درمورد نوزادان بدانیم آنچه درباره نوزاد باید بدانیم آنچه باید در مورد نوزاد بدانیم آنچه باید درباره عکاسی بدانیم درباره سرماخوردگی درباره سرماخوردگی کودکان درباره سرماخوردگی جدید درباره سرماخوردگی نوزادان درباره سرماخوردگی نوزاد درباره سرماخوردگی به زبان انگلیسی درباره سرماخوردگی در دوران بارداری درباره سرماخوردگی کبوتر درباره سرماخوردگی کودک درباره سرماخوردگی کاسکو درباره سرم مو همه چیز درباره سرم مو درباره سرمایه گذاری درباره سرمایه گذاری در بورس درباره سرمایه گذاری غدیر درباره سرمایه گذاری طلا درباره سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی درباره سرمایه گذاری مستقیم خارجی درباره سرمایه گذاری پردیس تحقیق درباره سرمایه گذاری اطلاعات درباره سرمایه گذاری در بورس تحقیق درباره سرمایه گذاری در بورس درباره سرم رینگر همه چیز درباره سرم رینگر لاکتات درباره سرم پوست درباره ی سرماخوردگی کودکان درباره سرمایه درباره سرمایه فکری درباره سرمایه اجتماعی درباره ي سرماخوردگي مقاله درباره سرمایه گذاری در بورس همه چیز درباره سرمایه گذاری در بورس اطلاعاتی درباره سرمایه گذاری در بورس تحقیق درباره سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار دانلود مقاله درباره سرمایه گذاری در بورس همه چیز درباره ی سرمایه گذاری در بورس درباره ویروس جدید سرماخوردگی درباره سرماخوردگي آنچه باید درباره سرم مو بدانید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۰۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها