freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۳۹۸۸۱۰

۱۳۴  بازدید

وحید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ میرزایی در روزنامه شهروند نوشت:

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که کسی برای تحصیلکرده‌ها تره و شبدر هم خُرد نمی‌کند و الان از نظر تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی وضع طوری است که اگر داخل استخر درحال غرق شدن باشی و داد بزنی «آقا، برادر، جناب، عزیز، کمک... دارم خفه می‌شم»، عمرا کسی توجه کند. اما فقط کافی است یه کلمه بگویی «مهندس، دکتر...»، هنوز بقیه جمله‌ات منعقد نشده ۲۰۰ نفر از چهار جهت اصلی و چهار جهت فرعی جغرافیایی می‌ریزند سرت! با شروع پاییز و ‌سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها باز هم مسأله علم و ثروت در صدر پست‌های اینستاگرام و فیس‌بوک قرار گرفت و جوانان با حضور مقتدرانه خود در اینستاگرام با گذاشتن عکس‌هایی از دوران تحصیل خود و وضع شغلی فعلی‌شان اعتراض خود را به این موضوع به شدت ابراز داشتند. حقیقتا در طول این سالیان، تحصیلات این‌قدر خوار و خفیف شده است که دانشجو بودن نوعی ذلت و نکبت محسوب می‌شود! پدر و مادرها از جواب دادن به سوال «گل پسرتون چی کاره‌ست؟» طفره رفته و بحث دعوای گلفام سپایی و گلرو سپایی را وسط می‌کشند! این روزها اعتیاد به موادمخدر یا قاچاق صابون به مراتب آبرومندتر از دانشجو بودن نزد افکار عمومی است!


اما خب علم و تحصیل در دوران سیاه و اسفبار گذشته این‌طور نبود. طرف از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شد، متاسفانه به سرعت کار و بار گیر می‌آورد، زن را هم خیلی شیک و مجلسی تقدیمش می‌کردند و می‌گفتند «نوش جونت پسرم.»!


اما درحال حاضر میلیون‌ها فارغ‌التحصیل دانشگاهی در کشور وجود دارند که یا بیکارند یا در سازمان آمار دارند آمار بیکاران را می‌شمرند یا اصلا رفته‌اند سراغ یک شغل درست و حسابی غیر از رشته تحصیلی‌شان! طوری که مهندس برق رفته است مانتوفروشی زده؛ دکترای اقتصاد دارد معامله ماشین می‌کند؛ آن‌که معامله ماشین می‌کند، دیده کنکور آسان شده، رفته است جراح مغز و اعصاب شده؛ جراح مغز و اعصاب رفته جراح اقتصادی شده؛ مهندس عمران رفته رئیس‌جمهوری شد، بدجور هم شد، به‌طور دردناکی هم شده بود!  الان خیلی دوست دارم آقای توکلی، معاون سازمان سنجش را ببینیم و بگوییم «ناموساً روت می‌شه تو چشمای ما نگاه کنی؟» حتما خاطرتان هست که شب کنکور به صداوسیما آمده و می‌گفت: «داوطلبان عزیز مداد سیاه، پاک‌کن نرم و کارت ورود به جلسه همراه داشته باشید.» ما هم که ساده، گوش دادیم و دانشگاه قبول شدیم. خب الان جناب آقای توکلی لطفا بیایید و خیلی نرم ما فارغ‌التحصیلان را ببرید سر کار! کنسرت که برگزار نمی‌کنید برایمان! کار هم که جور نمی‌کنید! پسته هم که نمی‌خورید!


قبلا می‌گفتند که مدرک تحصیلی فقط به درد ازدواج کردن می‌خورد! خب لامصب‌ها الان دیگر به درد ازدواج هم نمی‌خورد و اگر در جلسه خواستگاری در جواب پدر دختر که با لبخند ملیحی می‌پرسد «گل‌پسر چه‌کاره‌ای؟» بگویید «مهندس!» ابتدا دقایقی سر تا پای شما را نگاه کرده، بعد توی دوربین را نگاه کرده و بعد با دسته بیل تا دم در مشایعت‌تان می‌کند! طوری‌که الان یک کارگر ساده بیشتر از مهندس شانس ازدواج دارد! خلاصه که برادر من، عزیز من، یا برای ما کار و اشتغال درست کن که ما خوشحال بشویم یا همگام با قلیان‌هایی که جمع می‌کنید و همراه با ون‌هایی که پر می‌کنید و همسو با کنسرت‌هایی که تعطیل می‌کنید، این مراکز آمادگی کنکور و مشاوره تحصیلی و کتاب‌های هفت‌رنگ کمک‌آموزشی را هم جمع کنید، بچه‌های مردم گمراه نشوند، بروند دانشگاه بدبخت شوند!

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳:۳۰ دیده شده : ۶۷بار نویسنده : admin

K.p Vidyadharan Guru Peyarchi Palangal 2016 K.p Vidyadharan K.p Vidyadharan Guru Peyarchi Palangal K P Vidyadharan Josiyar K P Vidyadharan Predictions K P Vidyadharan Astrology K P Vidyadharan Guru Peyarchi 2014 K P Vidyadharan Guru Peyarchi 2013 K P Vidyadharan Website K P Vidyadharan Review K.p Vidyadharan Guru Peyarchi Palangal 2014 علم برای کودکان علوم برای کودکان پیش دبستانی علوم برای کودکان علمی برای کودکان علم برای همه علوم برای همه علم فوتبال برای همه علم آموزی برای همه علم عمران برای همه مستند علم برای همه علم همه عالم به علی داد علم همه علم همه چیز سایت علم فوتبال برای همه مطالب علمی برای کودکان دانستنیهای علمی برای کودکان آزمایش علمی برای کودکان کتاب علمی برای کودکان اطلاعات علمی برای کودکان کتابهای علمی برای کودکان آزمایشهای علمی برای کودکان کاردستی علمی برای کودکان علم برای نوجوانان علوم برای نوجوانان علمی برای نوجوانان تاریخ علم برای نوجوانان علم برای کودکان و نوجوانان علم برای محرم خرید علم برای محرم علم محرم علم محرم فروشی عکس علم برای محرم علم محرم قزوین علم محرم در تهران علم محرم چیست دعا برای علم زیاد دعا برای زیاد شدن علم دعا برای زیاد شدن علم و دانش دعا برای زیادی علم شعر برای علم و دانش شعر برای علم شعر برای علما شعر زیبا برای علم شعر علم شعر علمتني الحياة شعر علم و دانش شعر علمی شعر علمي شعر علم زندگانی پروین اعتصامی شعر درباره علم و دانش شعر راجب علم و دانش شعری درباره علم و دانش شعر درباره ي علم و دانش شعر درباره ی علم و دانش شعر در وصف علم و دانش شعر راجع به علم و دانش شعر با موضوع علم و دانش حدیث برای علم حدیث برای علم آموزی حدیث علم حديث علموا اولادكم السباحة حدیث علمی حديث علموهم لسبع واضربوهم لعشر حديث علماء السلطان حديث علموا اولادكم الصلاة حديث علماء امتي كانبياء بني اسرائيل حديث علموا اولادكم الصلاة لسبع دعا برای علم دعا برای علم کیمیا دعا برای علم آموزی دعا برای علم و دانش دعا برای علم غیب دعا برای علم لدنی دعا برای علم و حافظه دعا برای علاقه به علم دعا برای افزایش علم دعا برای کسب علم Hka Texas Hka Texas Facebook Hka Texas Christmas Lights Hka Enterprises Houston Texas Hka Staffing Hka Staffing Greenville Sc Hka Staffing Reviews Hka Staffing Company Hka Staffing Houston Tx Hka Staffing Houston Hka Enterprises Hka Enterprises Reviews Hka Enterprises Address Hka Enterprises Phone Number Hka Enterprises Linkedin Hka Enterprises Careers Hka Enterprises/ch2m Hill Hka Enterprises Mobile Al Hka Enterprises Mobile Alabama Hka Enterprises Jobs Hka Test Hka Test Software Hka Test Example Hka Test Balancing Selection Hka Test Wiki Hka Test Ppt Hka Test R Hka Test Hudson Hka Leak Test Multilocus Hka Test Hka So Hka Software Hka South Carolina Hka So Cool Hka Staffing Solutions Hka Bawa & Sons A Hka Song Hka Enterprises Southport Nc Hka Enterprises Duncan South Carolina Hka Elevator Consulting Hka Elevator Consulting San Francisco Hka Architects Hka Architects London Hka Nyc Hka Holidays Hka Holidays Limited Hka Jobs Hka Jobs Greer Sc Hka Jobs In Canada Hka Welding Jobs Hka Lineman Jobs Hka Pilot Jobs طنز؛ در کوزه، جایگاهی برای علم و دانش!

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۱۳
  • تعداد حاضران : ۱۴۷
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها