freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش  ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه در اولین همایش سراسری فرماندهان قرارگاه امام حسین(ع) با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، برگزاری این همایش را اقدامی مثبت برای ارتقای توان و آمادگی رزم یگان های مردم پایه دانست.

فرمانده کل سپاه با یادآوری رشادت ها و ایثارگری های دوران دفاع مقدس، خاطر نشان کرد: دوران هشت ساله دفاع مقدس اثرات بزرگی بر تاریخ انقلاب اسلامی، ایران، منطقه و جهان داشته است.

وی افزود: با گذشت زمان آثار و تبعات دوران سرنوشت ساز دفاع مقدس بیش از گذشته قابل لمس و مشاهده است.

وی با تبیین نگاه امام راحل (ره) به دفاع مقدس گفت: امام(ره) بعد از جنگ، آن را نعمت دیدند و اتفاقات بعد از جنگ را پیش بینی کردند، و هم اکنون با گذشت 28 سال از پایان دفاع مقدس تحقق برخی از آنها را تجربه و بی تردید پیش بینی‌های دیگر آن شخصیت الهی نیز تحقق پیدا خواهد کرد. از فتح قدس شریف که إن شاءالله نزدیک است از جمله آنها خواهد بود.

جعفری عظمت، استقلال، شکوه و صلابت امروز ملت ایران را مرهون ایستادگی و مقاومت انقلابی به خصوص در دوران طلایی دفاع مقدس دانست و تأکید کرد: اگر مجاهدت ها و ایستادگی و ایثار دوران جنگ نبود، سرنوشت ملت ایران و کشور نامعلوم بود.

وی در ادامه با تأکید بر  جنبه های ایجابی و سلبی انقلاب اسلامی، جامعه سازی، دولت سازی، استقرار اخلاق و دین در حاکمیت و جامعه را از جمله جنبه های ایجابی انقلاب معرفی کرد.

جعفری افزود: مؤلفه اصلی که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در دنیا بواسطه آن شناخته می شود، جنبه استکبار ستیزی، ظلم ستیزی و ایستادگی علیه طاغوت و نه گفتن به نظام سلطه است که البته از جنبه های سلبی انقلاب اسلامی است.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه استکبار و ظلم ستیزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس تجلی یافت، اظهار داشت: دفاع مقدس بر اساس انگیزه‌های اعتقادی و حضور داوطلبانه مردمی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه برای مقابله با تهدیدات بیرونی و جنگ تحمیلی پس از پیروزی انقلاب نیروهای مسلح به دلیل شرایط ناشی از تغییرات و تحولات بزرگ در کشور به ویژه در عرصه نظامی از آمادگی‌های لازم برخوردار نبودند گفت: دشمن روی این عدم آمادگی و ضعف برنامه ریزی کرده بود و با عجله در آن شرایط حمله همه جانبه خود را آغاز کرد، اما آنچه معادلات دشمن را به هم زد، حضور نیروی مردمی معتقد و داوطلب بود که روند و نتیجه جنگ را تغییرداد.

جعفری، فتح خرمشهر را پیروزی کامل نظامی ایران بر عراق دانست و گفت: فتح خرمشهر پس از یک سال و هشت ماه از آغاز جنگ، یک معجزه بود و بعد از آن هم شش سال و نیم برای استیفای حق و شناساندن متجاوز به دنیا، ایستادگی کردیم.

فرمانده کل سپاه افزود: صدام پس از شکست در خرمشهر، اعلام آتش بس و عقب نشینی یک طرفه کرد اما اراده جمهوری اسلامی در تعقیب متجاوز و معرفی تجاوزگر بود که پس از جنگ امروز این امنیت بی نظیر را برای ایران اسلامی ایجاد کرده است به گونه‌ای که هیچ کشوری اجازه نگاه چپ به ایران را ندارد.

وی ادامه داد: درس مهمی که ملت ایران در دوران دفاع مقدس به ابرقدرت ها و مستکبرین جهان داد این بود که اگر کسی به سرزمین آنها تجاوز کند، به راحتی او را رها نخواهند کرد و تا تنبیه کامل متجاوز آرام نخواهند نشست و البته امنیت امروز کشور مرهون همین ایستادگی و مقاومت است.

فرمانده کل سپاه، دوران دفاع مقدس را الگوی رزمندگان سوریه، لبنان، عراق، فلسطین و یمن در مقابله با جنگ‌های نیابتی و تروریست‌های تکفیری دانست و تصریح کرد: جهاد کبیر که به معنای اطاعت نکردن و همراه نشدن با طاغوت و ظلم است امروز فراتر از میهن اسلامی در جغرافیای مقاومت اسلامی و صحنه‌های مقابله با نظام سلطه و استکبار و تروریست‌های اجاره‌ای خودنمایی می‌کند.

جعفری تأکید کرد: با گذشت 38 سال از جنگ تحمیلی ارتباط حوادث و تحولات منطقه‌ای و جهانی با دفاع مقدس ملت ایران ملموس تر و عینی تر شده  است و هرچه از آن مقطع فاصله بگیریم اهمیت دوره 8 ساله جنگ بیشتر قابل فهم می‌شود. 

وی مؤلفه اصلی قدرت ملت ایران را که بر نیروی ایمان، اعتقاد راسخ و انگیزه نیروهای مردمی استوار است را دلیل پیروزی و غلبه بر دشمنان دانست و گفت: اگر انقلاب زنده است و با عظمت در حال پیش روندگی است به واسطه دفاع مقدس ملت ایران در جنگ 8 ساله است، در واقع امنیت، اقتدار و عظمت امروز ما حاصل همین دفاع مقدس است.

 جعفری در ادامه به وقایع ابتدای جنگ اشاره کرد و گفت: بنی صدر که صرفا بر امکانات، تجهیزات و اصول کلاسیک جنگ اعتقاد داشت در پی شکست ۱۷ دیماه ۵۹ (هویزه) در دیدار با امام (ره) گفت ما دیگر توان اداره جنگ را نداریم و باید با صدام مذاکره کنیم!

وی ادامه داد: اما با حذف بنی صدر از فرماندهی کل قوا و فرار خفت بار وی از کشور، با تکیه بر اعتقاد، انگیزه و حضور نیروهای مردمی داوطلب و اعتماد به آنها از تیرماه و مردادماه سال ۶۰ عملیات‌های بزرگی مثل ثامن الأئمه، طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس طراحی و اجرا شد که سرنوشت جنگ را تغییر داد.

فرمانده کل سپاه غفلت از تکیه و اعتماد به نیروهای مردمی و انقلابی را اشتباه بزرگی دانست و تأکید کرد: نگاه تحولی به سپاه و توجه به نیروهای داوطلب و اعتقادی به معنای توجه و بازگشت سپاه به مؤلفه اصلی قدرت انقلابی بود.

جعفری شناخت مؤلفه‌های اصلی قدرت و عدم غفلت از آن را از الزامات و اولویت‌های امروز سپاه و نیروهای مدافع انقلاب و کشور قلمداد و تأکید کرد: ایمان، معنویت، اعتقاد و انگیزه نیروهای مردمی از مؤلفه‌های اصلی قدرت جمهوری اسلامی است لذا ضمن عدم غفلت از آن به طور دائمی و مستمر باید در پی تقویت آن در توان دفاعی کشور باشیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: در نگاه بنی صدر نیروهای مردمی، انقلابی و بسیج "مزاحم" بودند لذا عدم همکاری با سپاه را دنبال می‌کرد اما امام (ره) مردم و نیروهای انقلابی را عامل اقتدار می‌دانستند و با تکیه بر همین عامل بود که تحول در جبهه‌ها رقم خورد و صدام را وادار به التماس و عقب نشینی کرد. در واقع این دفاع مردم پایه بود که سرنوشت جنگ را تغییر داد و این تجربه و درس هیچگاه نباید مورد فراموشی قرار گیرد. 

جعفری تأکید کرد: اگر در عراق حشد الشعبی تشکیل نمی شد، معلوم نبود اوضاع عراق در صحنه جنگ تروریست‌های تکفیری چه می شد.

وی همچنین با اشاره به پیروزی های چند سال اخیر مردم غزه بر ارتش تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی گفت: اعتماد و تکیه بر نیروی داوطلب مردمی، بزرگترین ارتش های تا بن دندان مسلح را هم می‌شکند، همانطور که حزب الله لبنان و مردم بی دفاع غزه ارتش تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی را شکست دادند.

وی آثار و پیامدهای الگوی دفاع مقدس در عرصه مقاومت و مقابله امروز دولت و ملت سوریه و  عراق را بسیار الهام بخش و معنادار توصیف و تصریح کرد: تکیه بر نیروهای داوطلب مردمی و سازماندهی آنان در قالب نیروهای دفاع وطنی و حشد الشعبی، تحولات شگرفی در صحنه نبرد با تروریست‌های تکفیری را سبب شد، این همان الگویی بود که با تدبیر امام عزیز (ره) در تشکیل بسیج و به صحنه آمدن نیروهای داوطلب مردمی به عرصه جنگ تحمیلی سرنوشت دفاع مقدس را نیز برای ما تغییر داد.

 جعفری با بیان اینکه "اثر مقاومت و ایستادگی ملت ایران در دفاع مقدس و پس از آن، امروز در اروپا و امریکا نیز آشکار شده است" گفت: اگر امروز حقایق و واقعیات در حال روشن شدن برای ملت ها است و نوید بخش سرآغاز تحولات شگرف در تاریخ بشری شده است ریشه آن را باید در دفاع مقدس و ایستادگی ملت ایران جستجو کرد.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود، فرماندهان گردان های امام حسین (ع) را خطاب قرار داد و تأکید کرد: آمادگی رزمی و دفاعی گردان های "مردم پایه " در عامل معنوی، ایمان، انگیزه و داوطلب بودن است و امروز در گردان های امام حسین (ع) باید نیروهای شجاع و خط شکن سازماندهی شوند.

وی در پایان تأکید کرد: شناخت عمیق و دقیق هدف و مأموریت، سازماندهی و روابط سازنده و صمیمی با بسیجیان از جمله وظایف مهم فرماندهان گردان های امام حسین (ع) است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳:۷ دیده شده : ۸۴بار نویسنده : admin

غفلت از یار گرفتار شدن غفلت از يار گرفتار شدن هم دارد غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد دانلود غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد مطیعی غفلت از یار گرفتار شدن هم غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد متن غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد شعر غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد میثم مطیعی غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد شاعر کلیپ غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد غفلت از خدا غفلت از خداوند غفلت از خدا چیست غفلت از خدا در قران شعر درباره غفلت از خدا غفلت از یاد خدا داستان غفلت از خدا غفلت از ياد خدا عوامل غفلت از یاد خدا عواقب غفلت از یاد خدا غفلت از یار غفلت از یار علی فانی غفلت از یار گرفتارشدن هم دارد غفلت از یار میثم مطیعی غفلت از یار دانلود غفلت از یار صوتی غفلت از يار دانلود غفلت از یار علی فانی غفلت از یاد خدا در قرآن عواقب غفلت از ياد خدا آثار غفلت از یاد خدا عواقب غفلت از یاد خداوند احادیث غفلت از یاد خدا نتیجه غفلت از یاد خدا غفلت از مرگ علل غفلت از مرگ عوامل غفلت از مرگ غفلت از یاد مرگ دلایل غفلت از مرگ اثار غفلت از مرگ داستان غفلت از مرگ غفلت مرگ شعر در مورد غفلت از مرگ حدیث در مورد غفلت از مرگ آهنگ غفلت از یار علی فانی کلیپ غفلت از یار علی فانی دانلود آهنگ غفلت از یار علی فانی دانلود آهنگ غفلت از یار با صدای علی فانی غفلت از شروین آهنگ غفلت از شروین دانلود غفلت از شروین دانلودآهنگ غفلت از شروین کلیپ غفلت از شروین ویدیو غفلت از شروین غفلت شروین Mp3 دانلود کلیپ غفلت از شروین موزیک ویدیو غفلت از شروین متن اهنگ غفلت از شروین غفلت از يار گرفتار شدن غفلت از يار علي فاني غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد غفلت ياربي وتقصير مني غفلت از نماز غفلت از نماز صبح علت غفلت از نماز علل غفلت از نماز غفلت از دشمن عواقب غفلت از دشمن غفلت نکردن از دشمنی دشمنان نیروهای مردمی عراق نیروی مردمی عراق اعزام نیروهای مردمی به عراق تعداد نیروهای مردمی عراق فرمانده نیروهای مردمی عراق پیشروی نیروهای مردمی عراق پیشروی نیروهای مردمی در عراق نیروهای مردمی سوریه نیروهای دفاع مردمی سوریه اعزام نیروهای مردمی به سوریه تعداد نیروهای مردمی سوریه نیروهای مردمی نیروهای مردمی در جنگ نیروهای مردمی در الرمادی نیروهای مردمی در خرمشهر نیروهای مردمی ایران نیروی مردمی نقش نیروهای مردمی در جنگ نقش نیروهای مردمی در جنگ تحمیلی نقش نیروهای مردمی و بسیج در جنگ اعزام نیروهای مردمی ایران به عراق اعزام نیروی مردمی ایران به عراق اعزام نیروی مردمی به عراق نیروی مردمی ارتش اعزام نیروی مردمی به سوریه گزارشات مردمی نیروی انتظامی شکایات مردمی نیروی انتظامی ارتباط مردمی نیروی انتظامی انقلاب چیست و انقلابی کیست انقلابین و اعتدالین مبارز و انقلابی ضد آپارتاید اشعار حماسی و انقلابی اشعار حماسی انقلابی شعر حماسی انقلابی اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی اسلام انقلابی یا انقلاب اسلامی جملات انقلابی و سیاسی اعتدالین و انقلابین چیست اعتدالین و انقلابین زمین شعارهای انقلابی و هسته ای شعارهای انقلابی هسته ای شعارهای انقلابی انرژی هسته ای جوانان مومن و انقلابی جوان مومن انقلابی جوان مومن و انقلابی وظیفه جوانان مومن و انقلابی وظیفه جوانان مومن و انقلابی در جامعه اشتباه استراتژیک وزیر کشور اشتباه استراتژیک اشتباه استراتژیک حماس اشتباه استراتژیک فورد اشتباه استراتژیک عربستان اشتباه استیو هاروی اشتباه استاندارد اشتباه استلا جبران اشتباه استلا اشتباه استیون هاوکینگ استاتوس اشتباه کردم استاتوس اشتباه استاتوس درمورد اشتباه استاتوس قضاوت اشتباه غفلت از نیروهای مردمی و انقلابی اشتباه است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۹۰
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها