freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۳۹۸۹۵۷

۶۳  بازدید

در نزدیکی دهکده «وست استوک» حدود سه مایلی شمال غربی چیچستر در غرب ساسکس در جنوب انگلستان، اندوخته طبیعی ملی کینگلی واله قرار دارد. این مکان به عنوان اولین اندوخته طبیعی ملی بریتانیا در سال 1952 تاسیس شد.

برترین ها: در نزدیکی دهکده «وست استوک» حدود سه مایلی شمال غربی چیچستر در غرب ساسکس در جنوب انگلستان، اندوخته طبیعی ملی کینگلی واله قرار دارد. این مکان به عنوان اولین اندوخته طبیعی ملی بریتانیا در سال 1952 تاسیس شد. کینگلی واله 160 هکتار وسعت دارد و یکی از بهترین جنگل های سرخدار در غرب اروپا را دربرمی گیرد. برخی از درختان این منطقه حدود 1000 سال قدمت دارند و تنه های آن ها به خاطر سن و طوفان های بی شمار به شکل های عجیب و غریبی درآمده است. شاخه های جانبی غول پیکر مانند مار در خاک پیچیده اند و ریشه های ثانویه این درختان را ساخته اند و درختان جوانی از آن ها به وجود آمده اند. زمین زیر این درختان چنان تاریک است که هیچ نوع گیاهی حتی علف هم رشد نمی کند.

سخت است بگوییم سرخدارهای کینگلی واله چقدر قدیمی هستند. سرخدارها معمولا بین 400 تا 600 سال عمر می کنند اما برخی گونه ها می توانند بیشتر هم عمر کنند. تعیین سن درختان سرخدار مشکل است زیرا تنه آن ها توخالی می شود و شمردن حلقه ها مشکل ممکن نیست و همچنین تاریخگذاری کربنی هم در مورد این درختان غیرممکن است. علاوه بر این درختان سرخدار می توانند در شرایط نامطلوب، رشد خود را قرن ها متوقف کنند تا اینکه دوباره شرایط مهیا شود و سپس دوباره به هوش می آیند و رشد خود را از سر می گیرند. در این سال ها حلقه و ضخامتی به تنه درخت اضافه نمی شود. بنابراین تعیین سن این درختان بیشتر از روی حدس و گمان است. ادعاهایی وجود دارد که بعضی درختان 5000 تا 9500 سال قدمت دارند اما این ادعاها غیرواقعی هستند.

طبق افسانه های محلی سرخدارهای کینگلی واله به عنوان یادبود نبرد بین وایکینگ ها و آنگلوساکسون ها در سال 859 کاشته شده اند اما برخی منابع ادعا می کنند قدمت این درختان بیش از دوهزار سال است. بقای درختان سرخدار کینگلی واله قابل توجه است زیرا اکثر سرخدارهای باستان در سراسر اروپا در قرن چهاردهم برای تولید تیروکمان قطع شدند  زیرا می گویند این درختان سخت ترین چوب جهان را دارند.

جنگل سرخدار باستانی در «کینگلی واله» 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳:۱۳ دیده شده : ۸۹بار نویسنده : admin

جنگل سرخدار باستانی درجدول درختان باستانی درخت باستانی نام درختان باستانی نام باستانی دریاچه ارومیه نام باستانی دریاچه ارومیه چیست نام باستانی دریاچه ارومیه می باشد؟ نام باستانی دریاچه ارومیه اسپوتا نام باستانی دریاچه ارومیه چه بوده نام باستانی دریاچه ارومیه میباشد نام باستانی دریاچه ارومیه گاومیش گولی نام باستانی دریاچه ارومیه چه می باشد نام باستانی دریاچه ارومیه چه بوده است نام باستاني درياچه اروميه چيست نام باستانی دریای خزر نام باستاني درياي خزر نام باستانی دریای خزر چیست نام باستانی دریا خزر نام قدیم دریای خزر نام قدیم دریای مازندران نامهای قدیمی دریای خزر نام های قدیم دریای خزر اسم باستانی دریای خزر نام باستانی دریای خزر و اسم شهر قزوین نام قدیم دریاچه ارومیه چیست نیایشگاه باستانی در خوزستان نيايشگاه باستاني در خوزستان نیایشگاه باستانی در خوزستان دوره عیلامی نیایشگاهی باستانی در خوزستان نام نیایشگاه باستانی در خوزستان نیایشگاه باستانی خوزستان نیایشگاه باستانی دوره عیلامی واقع در خوزستان نام نیایشگاه باستانی دوره عیلامی در خوزستان نیایشگاه باستانی دوره ایلامی در خوزستان نیایشگاه باستانی عیلامی خوزستان نيايشگاهي باستاني در دوره عيلامي در خوزستان نام نیایشگاهی باستانی در خوزستان در دوره عیلامی نیایشگاهی باستانی در دوره عیلامی واقع در خوزستان نام نیایشگاهی باستانی دردوره عیلامی در خوزستان نام نيايشگاهي باستاني در دوره ايلامي در خوزستان نام باستانی دریاچه ی ارومیه نام باستانی دریاچه ی ارومیه چیست نام قدیم دریاچه ی ارومیه نام های قدیمی دریاچه ی ارومیه جنگل سرخدار باستانی در «کینگلی واله»

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۴۱
  • تعداد حاضران : ۲۰۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها