freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش  ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق اطلاعات منتشر شده در وب سایت شفاف‌سازی لابی‌گری دولت، چهار نماینده از شرکت روس اتم، غول نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای روسیه با ایگزاسیو مورنو، معاون وزیر استخراج معادن شیلی در ماه سپتامبر دیدار کردند.

روس اتم قراردادهای خارجی به ارزش میلیاردها دلار را به امضاء رسانده است و به عنوان ابزاری برای روسیه به منظور اعمال نفوذ سیاسی در خارج تلقی می‌شود.

در سال جاری شرکت روس اتم قرارداد ساخت یک مرکز تحقیقات هسته‌ای را در بولیوی، همسایه شیلی امضاء کرد. این شرکت هم‌چنین منافعی را در چندین کشور آمریکای لاتین دارد.

با توجه به این که شیلی یکی از کشورهای فعال زلزله‌خیز جهان است و مرتبا با زلزله‌های قوی به لرزه در می‌آید، این کشور خود هیچ نیروگاه انرژی هسته‌ای ندارد و انتظار نمی‌رود تا نیروگاهی بسازد.

اما شیلی مطئنا یکی از مقادیر بسیار فراوان لیتیوم در جهان را داراست.

ماده معدنی که در باتری‌ها و وسایل الکترونیکی قابل شارژ استفاده می‌شود که در ماه‌های اخیر به امید شکوفایی اقتصادی وسایل الکتریکی با افزایش سود و افزایش قیمت شدید مواجه شده است.

لیتیوم هم‌چنین کاربردهایی در صنعت هسته‌ای دارد. در نتیجه دولت لیتیوم را به‌عنوان ماده معدنی استراتژیک بررسی می‌کند سهام آن را اجاره می‌دهد و تولید آن را محدود می‌کند.

بسیاری از پروژه‌های استخراج لیتیوم مشارکت با دولت را در بر دارد و انتظار می‌رود شرکت دولتی استخراج مس کودلکو در زمینه شریک شدن در توسعه دارایی‌ها لیتیوم خود در سه ماهه اول سال آینده تصمیم‌گیری کند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸:۴۳ دیده شده : ۴۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها