freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) تصریح کرد: حلول ماه محرم الحرام، ماه حزن اهل بیت و شیعیان ایشان را تسلیت و تعزیت عرض می کنم و امیدواریم که مراسم عزای سیدالشهدا (ع) باشکوه بیشتر از پیش در سراسر کشور برگزار شود و مردم از این طریق قرب و انس بیشتری با اهل بیت و ساحت حق تعالی بیابند.

رئیس دستگاه قضا با بیان این که حادثه عاشورا یک حادثه تاریخی صرف نبوده است، اظهار کرد: همانطور که اگر کتاب را مشتی کاغذ و مرکب ببینیم هیچ معنایی از آن دریافت نمی کنیم، افعال انسانی نیز بدون توجه به روح و پیام این افعال، بی معنا خواهد بود. بر همین اساس لازم است برای شناسایی افعال، آنها را با توجه به شخصیت فاعل، زمان، مکان و حواشی افعال مطالعه کنیم که حادثه عظیم عاشورا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

آملی لاریجانی پیامهای عاشورا را چشمه ای همیشه جوشان توصیف کرد و افزود: ما باید همواره خود را برای دریافت پیامها و عبرتهای همیشه زنده عاشورا آماده کنیم، چون حادثه عاشورا یک حادثه معمولی نبود، یک فعل ساده نبود.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با تأکید بر اینکه حادثه عاشورا عرصه تجلی جلوه های بی نظیر انسانی مانند صبر، ایثار، عفو و مبارزه با ظلم است، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین جلوه های عاشورا که متأسفانه کمتر به آن توجه شده و برخی مواقع مورد غفلت قرار گرفته، جلوه توحیدی و عبودیت است. این عبودیت در سخنان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) موج می زند.

آملی لاریجانی با اشاره به دعوت مخاطبان از سوی امام حسین (ع) پیش از عاشورا و همچنین سخنان ایشان در پایان حادثه عاشورا، روایتی مشهور در این زمینه بیان کرد و گفت: در این روایت می خوانیم که اباعبدالله الحسین(ع) فرمودند: «انی لَم أَخرُج أَشِراً وَ لابَطراً وَ لامُفسِداً وَ لاظالِماً و اِنَّما خَرَجتُ لِطَلَبِ الإصلاحِ فِی امّة جدّی و أُرِیدُ أَن آمُر بِالمَعرُوفِ وَ أَنهی عَنِ المُنکَرِ وَ أَسیرَ بِسیرَةِ جَدّی وَ أبی علی بن ابی‏طالب (ع)» یعنی اینکه من از سر لذت و خوشگذرانی  و برای فساد و ظلم خروج نکردم، بلکه برای طلب اصلاح در امت جدّم رسول الله قیام کردم. ایشان در واقع هدف و درون مایه حرکت خود را روشن می سازند و اعلام می کنند که مسیرشان، مسیر حق است. در ادامه آنچه را که همواره وظیفه مومنین بوده است یعنی امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان هدف خود معرفی و بر ادامه راه پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) تأکید می کنند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به روایت دیگری که ابن قتیبه از علمای اهل سنت نقل کرده است، تصریح کرد: این متن که گفته می شود نامه امام حسین (ع) به شیعیان بصره است، در عین موجز بودن، معانی و مضامین بسیار بلندی دارد. حضرت خطاب به شیعیان بصره می فرمایند «فانی ادعوکم الی احیاء معالم الحق و اماته‌البدع فان تجیبوا تهتدوا سبل الرشاد و السلام.» در این جا نیز ماهیت دعوت اباعبدالله(ع) مشخص می شود و آن چیزی نیست جز دعوت به معالم الهی یعنی ایشان می فرمایند هدفشان احیای نشانه های حق است.

آملی لاریجانی با بیان اینکه تمام جلوه های حادثه عظیم عاشورا ذیل توحید و عبودیت معنا دارد، به روایتی از امام سجاد(ع) اشاره و اظهار کرد: ایشان می فرمایند « لما اشتد الامر بالحسین بن علی بن أبی طالب (ع) نظر إلیه من کان معه فاذا هو بخلافهم ، لانهم کلما اشتد الامر تغیرت ألوانهم ، وإرتعدت فرائصهم و وجبت قلوبهم، وکان الحسین وبعض من معه من خصائصه تشرق ألوانهم وتهدا جوارحهم ، وتسکن نفوسهم.» یعنی وقتی امر بر حضرت دشوار شد، دیگران به ایشان نگاه کردند و دیدند که حال خودشان با حال حضرت کاملاً متفاوت است. هربار کار بر یاران سخت می شد برخی پاهایشان می لرزید و رنگ می باختند اما حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و برخی از همراهانشان چهره‌هایی نورانی تر می یافتند و روح و جوارحشان آرام می گرفت. این جلوه یک انسان موحد است که در هر حالتی راضی به قضای الهی است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به روایتی دیگر که سیدابن طاووس در کتاب اقبال نقل کرده است، گفت: سراسر وجود یک انسان باید سرشار از توحید و عبودیت باشد تا با وجود همه ضربات سنگین روحی و جسمی به خود و اهل بیتش، این سخن را در لحظات آخر بر زبان بیاورد که البته به عنوان دعای روز سوم شعبان نیز ذکر شده است «اَللّـهُمَّ اَنْتَ مُتَعالِی الْمَکانِ، عَظیمُ الْجَبَرُوتِ، شَدیدُ الْمِحالِ، غَنِیٌّ عَنِ الْخَلایِقِ، عَریضُ الْکِبْرِیآءِ، قادِرٌ عَلی ما تَشآءُ، قَریبُ الرَّحْمَةِ صَادِقُ الْوَعْدِ سَابِغُ النِّعْمَةِ حَسَنُ الْبَلاَءِ قَرِیبٌ إِذَا دُعِیتَ مُحِیطٌ بِمَا خَلَقْتَ قَابِلُ التَّوْبَةِ لِمَنْ تَابَ إِلَیْکَ قَادِرٌ عَلَی مَا أَرَدْتَ وَ مُدْرِکٌ مَا طَلَبْتَ وَ شَکُورٌ إِذَا شُکِرْتَ وَ ذَکُورٌ إِذَا ذُکِرْتَ‏ أَدْعُوکَ مُحْتَاجاً وَ أَرْغَبُ إِلَیْکَ فَقِیراً وَ أَفْزَعُ إِلَیْکَ خَائِفاً وَ أَبْکِی إِلَیْکَ مَکْرُوباً  وَ أَسْتَعِینُ بِکَ ضَعِیفاً وَ أَتَوَکَّلُ عَلَیْکَ کَافِیاً» این توحید محض است.

آیت الله آملی لاریجانی تأکید کرد: همه ما در مراسم محرم و روز عاشورا باید به دنبال همین معنا باشیم و توجه کنیم که مقصود اباعبدالله از این حرکت عظیم، قرب به حق، عبد صالح خدا و تسلیم بودن در برابر حق بوده است. در این صورت باید از خدا بخواهیم که طعم این عبودیت و تسلیم را به ما بچشاند و قلبمان آماده پذیرش شود.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به مضمون روایتی از حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه چشمها از اشکباری افتاده زیرا قلب ها قسی شده است، خاطرنشان کرد: اگر دلها نسبت به مصیبت اباعبدالله تکان نمی خورد، قطعا ایراد از جای دیگری است و باید از خدا بخواهیم که در مراسم و عزاداری های این ماه دلهایمان را برای پذیرش و تسلیم در برابر حق آماده کند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک هفته نیروی انتظامی و تقدیر از زحمات تلاشگران ناجا اظهار کرد: از شهدا و جانبازان نیروی انتظامی و همچنین خانواده های معظم آنان تقدیر می کنیم و یادشان را گرامی می داریم چرا که این عزیزان و همه کارکنان محترم نیروی انتظامی برای برقراری امنیت همواره تلاش می کنند و ما می دانیم که امنیت و در کنار آن احساس امنیت، از ضروریات حیات انسانی است و بویژه در کشور ما این امنیت ارزان به دست نیامده است و حاصل مجموعه تلاشهای نیروهای انتظامی، نظامی، امنیتی و قوه قضاییه است.

آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر لزوم تقدیر از تلاشهای نیروی انتظامی توسط آحاد جامعه، ابراز امیدواری کرد که ناجا در راستای رسیدن به اهداف خود جدیت و نظم بیشتری به خرج دهد و در کنار آن همانگونه که همواره تلاش کرده است، رابطه خوبی با مردم داشته باشد تا مردم نیز دلگرم شوند و به عنوان مثال شاهد برخی گلایه ها نظیر آنچه که گاهی در مورد بعضی تحت نظرگاه ها مطرح می شود، نباشیم.

رئیس قوه قضاییه در بخش پایانی سخنان خود با انتقاد شدید از اظهارات اخیر وزیر اقتصاد آلمان، تصریح کرد: وزیر اقتصاد آلمان در سخنانی نادرست، غیرمنطقی و غیرصحیح گفته است اگر ایران می خواهد راه تعاملات تجاری باز شود باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد. ظاهراً ایشان در خواب گرانی به سر می برد و نمی داند که ایران سی و چند سال است که برای مقاومت در برابر چنین خواسته هایی فشارهای زیادی را در مسیر اعتقاد خود تحمل کرده است.

آملی لاریجانی با اشاره به ادعاهای حقوق بشری وزیر آلمانی و همچنین اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: این شخص و اتحادیه اروپا آیا کشته شدن مردم بی گناه یمن به دست عربستان و پشتیبانی آمریکا را نمی بینند؟ آیا این کودکان چند روزه و چند ماهه که خود سازمان ملل کشتارشان را تایید کرد اما با فشار دلارهای سعودی مجبور به عقب نشینی شد، حقوق بشر ندارند؟ آیا پناهجویانی که به اروپا رفته اند و علت آوارگی شان نیز دقیقا اقدامات جنگ طلبانه اروپا و آمریکا بوده است و امروز نیز تلاش می شود که قوانین سخت گیرانه ای علیه آنان تصویب شود، حقوق بشر ندارند؟ آیا سیاه پوستان آمریکا که همواره از سوی پلیس این کشور هدف تهدید و کشتار قرار می گیرند، حقوق بشر ندارند؟

رئیس دستگاه قضا همچنین با اشاره به تجهیز صدام به بمب های شیمیایی توسط آلمان در طول جنگ عراق با ایران اظهار کرد: اینکه وزیر اقتصاد آلمان و امثال او پیش از رسیدگی به موارد متعدد نقض حقوق بشر از سوی خودشان و متحدانشان بر اساس اطلاعات کاملا خلاف واقع و ساختگی، کشوری مانند ایران را متهم به نقض حقوق بشر می کنند سخنی نامربوط و ناسنجیده است.

 آملی لاریجانی با اشاره به اظهارات این قبیل افراد در مورد اعدام ها در ایران نیز خاطرنشان کرد: هیچکس در کشور، از اعدام خوشش نمی آید و از آن دفاع نمی کند اما در مقابل این مجازات باید دید که مواد مخدر چگونه به جان جوانهای ما افتاده و اگر سهل انگاری در این زمینه صورت گیرد تخریب نیروی جوان کشور و خانواده های آنان شدت خواهد گرفت. یک معتاد چندین خانواده را درگیر و قربانی می کند، بنابراین ما باید با اتخاذ سیاستهای لازم مقابل این موضوع بایستیم و این نکته را نیز باید در نظر داشت که قوه قضاییه در این امور مجری قوانین مربوط به مجازات اعدام (در باب مواد مخدر یا غیر آن) است و خود نمی‌تواند تصرفی در آنها داشته باشد. برخی از این قوانین مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام است و برخی هم مجلس. انتظار تخلف قانونی از دستگاه قضا نیز انتظار نابحق دیگری است.

رئیس قوه قضاییه افزود: برخورد با مقوله موادمخدر در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله کشورهای شرق آسیا به مراتب سخت تر از برخورد جمهوری اسلامی است.

آملی لاریجانی تأکید کرد:مقامات جمهوری اسلامی به امثال وزیر آلمان اجازه دخالت در امور داخلی خود را نخواهند داد و بنده به دولت و وزیر خارجه پیشنهاد می کنم که اجازه ندهند چنین افرادی وارد کشور شوند؛ افرادی که کشورهای‌شان در طول چندین سال به بهانه های واهی از جمله موضوع سلاح های هسته ای که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند "آن را حرام می دانیم"، کشور ما را مورد تحریم قرار دادند و در حال حاضر برای حضور در بازارهای ما به جای آنکه عذرخواهی کنند با لحن طلبکارانه سخن می گویند.

رئیس قوه قضاییه در عین حال تأکید کرد: بنده بنا ندارم در کار دولت محترم و وزارت امور خارجه دخالت کنم. طبیعتاً هر قوه‌ای وظایف مختص به خود دارد اما اگر به جای آنها بودم اجازه نمی دادم این وزیر وارد کشور شود. به هرحال دولت و وزیر محترم امور خارجه باید عزتمندی مردم را حفظ کنند و راه را بر این قبیل افراد ببندند تا بفهمند که باید در بیان خود ادب دیپلماتیک را رعایت کنند و با عذرخواهی قدم به پیش بگذارند.

آملی لاریجانی با تأکید بر لزوم پاسخگویی قاطع و جدی مسئولان به سخنان مزبور برای جلوگیری از تکرار چنین رفتارهایی اظهار کرد: ذلت و عزت، دو راهی است که انسان می تواند انتخاب کند. مردم ما بیش از سی سال به دلیل استقامت خود انحاء مشکلات را تحمل کرده اند و نباید فراموش کنیم که اگر اتکایمان تنها به خدا باشد خداوند راههای بسیاری را بر انسان می‌گشاید.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۰:۳۸ دیده شده : ۷۸بار نویسنده : admin

اگر جای خدا بودم اگر جاي خدا بودم اگر جای خدا بودم کارو متن اگر جای خدا بودم اگر من جاي خدا بودم من اگر جای خدا بودم برای ظالمین اگر من به جای خدا بودم اگر به جای خدا بودم شاعر اگر جای خدا بودم متن شعر اگر جای خدا بودم اگر جایی کنم پیدا اگر جای مروت نیست با دنیا مدارا کن اگر جای مروت نیست با دنیا اگر جاي مروت نيست با دنيا مدارا كن اگر جای مروت نیست اگر جای مرد A بودید اگر جایی نجس شود اگر جای معلم بودم اگر جای معلمم بودم اگر من به جای معلم بودم اگر من جای معلمم بودم اگر به جای معلم ادبیات بودم انشا درباره ی اگر جای معلم بودم اگر به جای معلم بودم اگر جای معلم نگارش بودم اگر جای معلم خود بودم اگر جای معلم انشا بودم اگر جای مادرم بودم اگر به جای پدرم بودم؟ اگر به جای پدرو مادرم بودم اگر جای پدرم بودم اگر به جای مادرم بودم انشا اگر جای مادرم بودم اگر به جای مادر بودم اگر جای پدر و مادرم بودم اگر جای رئیس جمهور بودم اگر به جای رئیس جمهور بودم اگر من جای رئیس جمهور بودم اگر جای رییس جمهور بودم اگر به جای رییس جمهور بودم اگر من به جای رئیس جمهور بودم اگر من به جای رییس جمهور بودم اگر جای شانه هایت را که روزی کاشته ای اگر جای شهردار بودم اگر من جای شهردار بودم اگر به جای شهردار بودم اگر من به جای شهردار بودم اجازه نمیدم اجازه نمیدم رامین بی باک اجازه نمیدم رمان اجازه نمیدم منو بشکنی اجازه نمیدم از رامین بیباک اجازه نمیدم بیباک اجازه نمیدم ایمان قیاسی اجازه نمیدم ازم بگذری اجازه نمیدم رامین بیباک دانلود دانلودرمان اجازه نمیدم تکست آهنگ اجازه نمیدم رامین بی باک آکورد اجازه نمیدم رامین بی باک دانلودآهنگ اجازه نمیدم رامین بی باک اجازه نمیدم از رامین بی باک متن اجازه نمیدم رامین بی باک متن آهنگ اجازه نمیدم رامین بی باک کد پیشواز اجازه نمیدم رامین بی باک دانلود آهنگ اجازه نمیدم رامین بی باک با کیفیت 320 آهنگ پیشواز اجازه نمیدم رامین بی باک رمان اجازه نميدم رمان اجازه نمیدم دانلود رمان اجازه نمیدم اندروید رمان اجازه نمیدم برای جاوا رمان اجازه نمیدم نودهشتیا رمان اجازه نمیدم قسمت اول رمان اجازه نمیدم کامل رمان اجازه نمیدم با فرمت Pdf آهنگ اجازه نمیدم منو بشکنی دانلود آهنگ اجازه نمیدم منو بشکنی آهنگ اجازه نمیدم از رامین بیباک اجازه نمیدم رامین بیباک متن آهنگ اجازه نمیدم از رامین بیباک آکورد آهنگ اجازه نمیدم از رامین بیباک انلود اهنگ اجازه نمیدم از رامین بیباک متن اجازه نمیدم رامین بیباک تکست اجازه نمیدم رامین بیباک آکورد اجازه نمیدم رامین بیباک اجازه نمیدهم من اجازه نمیدهم رهبر من اجازه نمیدهم رمان اجازه نمیدهم دانلودرمان اجازه نمیدهم اجازه نمیدهیم اجازه نمیدهیم مشهد اجازه نمی دهیم اصفهان اجازه نمیدهیم روحانی تنها بماند ما اجازه نمی دهیم تجمع اجازه نمی دهیم تجمع اجازه نمیدهیم مشهد ما اجازه نمیدهیم مشهد کمپین اجازه نمی دهیم تجمعات اجازه نمیدهیم اجازه نمی دهیم مشهد تجمع اجازه نمی دهیم مشهد اجازه نمی دهیم در مشهد همایش اجازه نمی دهیم مشهد تجمع ما اجازه نمی دهیم مشهد اجتماع اجازه نمی دهیم در مشهد ما اجازه نمی دهیم مشهد اجتماع اجازه نمی دهیم مشهد همایش ما اجازه نمی دهیم مشهد ما اجازه نمی دهیم در مشهد تجمع اجازه نمی دهیم در مشهد تجمع ما اجازه نمی دهیم در مشهد همایش ما اجازه نمی دهیم در مشهد دانلود اهنگ اجازه نمیدم بیباک دانلود اجازه نمیدم بیباک اجازه نمیدم از بیباک اقتصاد آلمان اقتصاد آلمان نازی اقتصاد آلمان پس از جنگ اقتصاد آلمان در سال 2014 اقتصاد آلمان Pdf اقتصاد المان در سال 2013 اقتصاد المان 2014 اقتصاد کشور آلمان وزیر اقتصاد آلمان تاریخ اقتصاد آلمان اقتصاد آلمان پس از جنگ جهانی دوم اقتصاد آلمان بعد از جنگ جهانی دوم اقتصاد آلمان بعد از جنگ جهانی اول اقتصاد المان بعد از جنگ رشد اقتصادی آلمان در سال 2014 اقتصاد المان در سال 2014 توسعه اقتصادی کشور آلمان وضعیت اقتصادی کشور آلمان رشد اقتصادی کشور آلمان اقتصادی کشور آلمان نظام اقتصادی کشور آلمان وزیر اقتصاد آلمان با دوچرخه تاریخچه اقتصاد آلمان تاریخ اقتصادی آلمان تاریخچه اقتصادی آلمان کشورهای واردکننده زعفران ایران کشورهای واردکننده زعفران کشورهای وارد کننده خرما کشورهای وارد کننده خرمای ایران کشورهای صادر کننده خرما کشورهای وارد کننده پسته ایران کشورهای وارد کننده پسته کشورهای صادر کننده پسته کشورهای وارد کننده نفت کشورهای وارد کننده نفت ایران کشورهای صادر کننده نفت کشورهای صادر کننده نفت اوپک كشورهاي صادر كننده نفت کشورهای صادر کننده نفت و گاز سازمان کشورهای صادر کننده نفت بزرگترین کشورهای صادرکننده نفت سازمان كشورهاي صادركننده نفت لیست کشورهای صادر کننده نفت کشورهای وارد کننده ورمی کمپوست کشورهای وارد کننده قارچ کشورهای وارد کننده مس کشورهای صادر کننده مس چگونه خودرو وارد کشور کنیم کشورهای وارد کننده زالو کشورهای وارد کننده عسل کشورهای صادر کننده عسل شون شيب شون شيب 2015 شون شيب جديد شون شيب يوتيوب شون شيب العاب شون شيب 2014 شون شيب كامل شون شيب الجديد شون شيب 2 شون شيب عربي شوق الهادي شوق الهادي وزوجها بدر شوق الهادي انستقرام شوق الهادي وزوجها شوق الهادي تويتر شوق الهادي كيك شوق الهادي واختها شوق الهادي فيس بوك شوق الهادي Keek شوق الهادي يوتيوب شهد بالانجليزي شهد بالانجليزي مزخرف شهد بالانجليزية شهد العسل بالانجليزي معنى شهد بالانجليزي كيف تكتب شهد بالانجليزي كيف اكتب شهد بالانجليزي دلع اسم شهد بالانجليزي ترجمة اسم شهد بالانجليزي معنى اسم شهد بالانجليزي شوق الروقي شوق الروقي اخت لمى شوق الروقي الثامنة شوق الروقي في الثامنه شوق الروقي يوتيوب شوق الروقي في برنامج الثامنه شوق الروقي في ام بي سي شوق الروقي برنامج الثامنه شوق الروقي ام بي سي شوق الروقي اخت لمى يوتيوب شوبشي شوبشي 2013 شوبشي عربي شوبشي الحلقة الاخيرة افلام كارتون شوبشي شوبشي 2015 كرتون شوبشي شوبشي جديد فلم شوبشي العاب شوبشي شود ديسي رومانس فيلم شود ديسي رومانس فلم شود ديسي رومانس شود الكندري شود الكندري Ask شود الكندري اسك تومبوي شود الكندري رد شود الكندري على جور تويتر شود الكندري اسك تومبوي شود الكندري ترجمه شود ترجمه شود به فارسی ترجمه شود به زبان ترجمه شود فارسی صفحه ترجمه شود این متن ترجمه شود این صفحه ترجمه شود ترجمه پذیرفته می شود به انگلیسی ترجمه شود می شود می شود به انگلیسی می شود یا میشود می شود انقدر تلخ نباشی می شود گاهی می شود اندوه شب را می شود می توانیم آیا می شود چگونه میشود پولدار شد مستربین پلیس می شود پاک شود حافظه پاک شود اگه کلش پاک شود این صفحه پاک شود اگر جای شانه هایت را اگر جای دولت بودم اجازه نمی دادم وزیر اقتصاد آلمان وارد کشور شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۴۱
  • تعداد حاضران : ۱۷۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها