freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جامعه روحانیت مبارز در بیانیه‌ای حلول ماه محرم‌الحرام را به همه شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تسلیت گفت.

مسجد و هیئت ابزار ایجاد بصیرت فرهنگی در مقابل نفوذ اسلام سکولار استبه گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جامعه روحانیت مبارز در بیانیه‌ای حلول ماه محرم‌الحرام را به ساحت مقدس سلاله پاک آن شهید مظلوم حضرت بقیةالله الاعظم (ارواحنا فداه)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، روحانیون مکرّم و همه شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تسلیت گفت و  از همه عزاداران و متدینین خواست تا با حضور گسترده و مؤمنانه خود در مراسم سوگواری، عزت و اقتدار حسینی را آشکارتر سازند.

متن بیانیه جامعه روحانیت به شرح زیر است:

السَّلاَمُ عَلَیْکَ یَا ثَارَ اللَّهِ وَ ابْنَ ثَارِهِ وَ الْوِتْرَ الْمَوْتُورَ وَ عَلَی الْأَرْوَاحِ الَّتِی حَلَّتْ بِفِنَائِکَ وَ أَنَاخَتْ بِرَحْلِکَ

بار دیگر نوای حماسیِ نینوای حسین (ع) گوش جان خداخواهان و فضیلت پیشگان را می‌نوازد و ملک و ملکوت را، از گلوی خون‌فشان حق‌گویی و آرمان‌طلبی، آواز می‌دهد. بار دیگر کاروان اشتیاق جست‌وجوگران کرامت و عدالت، بر آستان کربلا بار می‌افکند و به تماشای بالایِ بلند آن کبریایی می‌نشیند که در قامت شور حسین و ادب عباس و صبوری زینب (علیهم‌السلام) تجلی کرد. قافله کربلاییان، از آن‌سوی تاریخ، به جغرافیای مظلوم شیعه می‌رسد و تشنگان اخلاق و معنا را از دَمِ عشق و معرفت سیراب می‌کند. خوشا وقت شوریدگان غمش که زخم غربت خود را با مرهم جان‌فزای خون خدا التیام می‌دهند. خوشا سینه‌زنان و سیاه پوشان عزای زاده زهرا (س)! اینک دوباره ما و عاشورا؛ ما و شناخت رسالت رهرویِ مرام حسین (ع).

 اگرچه در کارنامه حیات جمعی انسان، حماسه‌های بسیار ثبت شده است، اما هیچ‌یک به پای صلابت، عالم‌گیری، معنا پروری، الهیّت و جاودانگیِ حماسه حسینی نمی‌رسد و چنین است که آن عزیز خدا مصباح هدایت و سفینه نجات انسان است و پاسداشت شکوه محرّم، حرمت نهادن به هر فضیلتی است که خداوند آفرید و انسان آن را در خود پرورید. عاشورای حسین (ع)، برای انسان و جهان، سراسر مشق است و سرمشق. او آموزگار عزت، میدان‌دار مبارزه با تباهی و فساد، علمدار ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی، احیاگر روح شهادت‌طلبی و ذلت ناپذیری و حق‌گرایی و مقاومت دینی و زداینده غبار تحریف و بدعت از چهره دین است. حسین (ع)، از یک سو آیتی روشن از مهربانی و لطف و مردم‌داری و «یطعمونَ الطَّعامَ علی حبُّه مسکینا و یتیما و اسیرا» بود و، از سوی دیگر، در میدان مبارزه با طاغوت و نفی انحـراف و حق کشی و دین سازی هایِ باطل، جان گرامی‌اش را به مسلخ اعتقاد برد.

مولای ما حسین بن علی (ع) جانمایه مقصود خود از سفر الهی‌اش را اقامه فریضه «امربه‌معروف و نهی از منکر» اعلام فرمود که سرلوحه تعالیم همه انبیا و اولیاست. در فرهنگ عاشورا، قدرت یافتن یزیدمسلکان، بزرگ‌ترین منکر است و جدّ و جهد برای حاکم کردن حق و پاکسازی روان جامعه از بدی، معروفی عظیم است. حسین (ع) به پیروی از «المُؤمِنونَ و المُؤمِناتُ بَعضُهُم أولیاءُ بَعضٍ یَأمُرونَ بِالمَعروفِ و یَنهَونَ عَنِ المُنکَرِ» بود که فرمود: «انما خرجت لطلب الاصلاح فی امة جدی، ارید ان آمر بالمعروف و انهی عن المنکر». شیفتگان مرام و مبنای حسینی نیز این رکن مهم فلسفه عاشورا را دریافته‌اند که به تحقق آن شهادت می‌دهند: «اشهد آنک قد اقمت الصلاة و آتیت الزکاة و امرت بالمعروف و نهیت عن المنکر». این اشارات، نشانگر عمق و اصالت این فریضه دینی است که واجبات و محرّمات فرعی و فردی را درمی‌نوردد و تا قیام خونین برای اقامه قسط و عدل و تغییر نظام فاسد گسترش می‌یابد.

پیام امربه‌معروف و نهی از منکر امام حسین (ع)، که دهه نخست محرم نیز با این عنوان نام‌گذاری شده است، در روزگار رنگارنگ ما نیز حضوری آشکار باید داشته باشد؛ از شیوه‌های عزاداری گرفته تا تعاملات فردی و جمعی و همه سپهرهای سبک زندگی. جز دشمنان خارجی، گاه برخی دوستان ناآگاه نیز در هنگامه‌ای که جامعه دینی در معرض تهاجم است، مراسم متبرک عزاداری حسینی را مایه سوءاستفاده غرض‌ورزان و بی‌اعتقادان قرار می‌دهند. نهضت حسینی، در مقام عالی‌ترین عامل احیای اسلام راستین و کوبنده تحریف، همواره مورد بغض دشمنان بوده است.

تفسیرهای ناصواب و درک‌های سطحی از دین، نقش راهبری و احیاگری آن را به حالتی مخرب و بازدارنده تبدیل می‌کند. کج‌فهمی سیره حسینی، این میراث عظیم را چنان معرفی خواهد کرد که جامعه را به رخوت و تعارض مبتلا سازد. اسلام ناشناسان، گاه، قیام حسینی را چنان می‌نمایانند که، خود، موجب نابودی انسجام جامعه اسلامی می‌شود. متأسفانه امروز می‌بینیم که برخی پایگاه‌های اطلاع رسانی، شبکه‌های ماهواره‌ای و نشریاتی به نام امام حسین (ع) ـ که درخارج از کشورند و از بیگانگان مایه و پایه می‌گیرند، چنان رفتار می‌کنند که به جای جلب قلوب به سوی حسین (ع)، موجب دوری آنها از امام و محبّان او می‌شوند. ملت آگاه و انقلابی ما که، در سایه نظام و ولایت، رنگ و نیرنگ اینان را خوب می‌شناسد، مراقب است تا کاری خارج از ضوابط شرع رخ ندهد و محیط پاک و مطهّر سوگواری و مداحیِ خامس آل عبا به بی‌قیدی و بی‌مبالاتی و سبک گویی و تنقیص و خرافه و وهن آلوده نشود.

اما تحقق این رسالت عاشورایی، بیش از هرکس، بر عهده اهل منبر و امامان جماعت است.چنان‌که در رهنمودهای روشنگر رهبر فرزانه انقلاب (مدظله‌العالی) نیز بسیار دیده‌ایم، مسجد، پایگاه اجتماع، مشورت، مقاومت، برنامه‌ریزی و حرکت اجتماعی و فرهنگی است. مسجد باید پایگاه انسان‌سازی، عمران دل و دنیا، مقابله با دشمن، بصیرت‌افزایی و زمینه‌سازی برای ایجاد تمدن اسلامی باشد؛ بنابراین، وظیفه امام جماعت، علاوه بر اقامه نماز، اقامه حق و عدل، تبیین دین و ابلاغ احکام دینی است؛ یعنی همان رسالتی که، در شکلی وسیع‌تر، حسین بن علی (ع) آن را با قربانی کردن خود به انجام رساند. مسجد و هیئت، به‌عنوان مطمئن ترین ابزار ایجاد بصیرت فرهنگی، سدّ سدید در مقابل نفوذ اسلام سکولار و ظاهری است؛ همان اسلامی که مورد خصومت سلطه‌گران نیست. آنچه زورگویان جهانی با آن دشمنی دارند، اسلام مقتدر است که در عاشورا ریشه دارد و نظام سیاسی - اجتماعی تشکیل می‌دهد.

از سوی دیگر، محرم، فرصت بی‌نظیری برای تربیت جوانان است که در اختیار مبلغان و مداحان قرار داده شده است. جوانان، بی‌تردید، در متن هدف‌گذاری دشمنان برای نفوذ فرهنگی و اعتقادی هستند، اما به‌رغم همه تلاش‌ها و طرح‌ها، خیل جوانان مؤمن، به عنوان یکی از معجزات انقلاب، همچنان پیشتاز عرصه‌های علمی و عملی‌اند. حضور پرشور و جانانه جوانان در مراسم سوگواری باید قدر دانسته شود و همراه با احترام و ترغیب با آنان رفتار شود.

همراهی همدلانه مبلغان و مداحان با جوانان عزیزِ عزادار، به‌ویژه لازم و بایسته است در روح بخشیدن به نماز تجلی یابد. شهید کربلا شیفته عبادت بود و با عمل، اهمیت نماز راستین و تعالی‌بخش را فریاد می‌کرد. نقل است وقتی ظهر عاشورا یکی از اصحاب، وقت نماز ظهر را به امام (ع) یادآور شد، برای او دعا کرد و فرمود: «خداوند تو را از نمازگزاران قرار دهد!». شایسته است، به پیروی از آن امام همام، نماز ظهر عاشورا در صفوفی جاندار و استوار و به‌هم‌پیوسته برگزار شود.حسین (ع) یعنی نماد بی‌بدیل توحید و جلوه جمیل والاترین مرتبه امربه‌معروف و نهی از منکر و نماز ظهر عاشورای آن نفس مطمئنه یعنی اقامه ارزش‌ها  و پاسداشت مقام ربّ و «یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعی إِلی رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلی فی عِبادی، وَ ادْخُلی جَنَّتی».

جامعه روحانیت مبارز، با عرض تسلیت و ارادت به ساحت مقدس سلاله پاک آن شهید مظلوم، حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، روحانیون مکرّم و همه شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش، انتظار دارد عزاداران و متدینین، محرم و عاشورای امسال را از بصیرت و فرهنگ و سلوک حسینی سرشار کنند و با حضور گسترده و مؤمنانه خود در مراسم سوگواری، عزت و اقتدار حسینی را آشکارتر سازند. بمنّه و کرمه.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۸:۱۰ دیده شده : ۷۱بار نویسنده : admin

مسجد ولیعصر تورنتو مسجد وکیل مسجد وکیل کرمان مسجد وکیل در شیراز مسجد وکیل اصفهان مسجد وکیل شیراز عکس مسجد وکیل سه بعدی مسجد وکیل شیراز مرمت مسجد وکیل سنندج مسجد وكیل شیراز مسجد وكيل شيراز مسجد وکیل شیراز مسجد وکیل شیراز پاورپوینت پلان مسجد وکیل شیراز معماری مسجد وکیل شیراز تاریخچه مسجد وکیل شیراز مسجد واترلو مسجد واترلوا مسجد واترلو ولفرهامبتون مسجد ولاية في ماليزيا مسجد ولاية ماليزيا مسجد ولیعصر مسجد ولیعصر خیابان وزرا مسجد ولیعصر تهران مسجد ولیعصر رضا دانشمیر مسجد ولیعصر خیابان آذربایجان مسجد ولیعصر وزرا مسجد ولیعصر پارک دانشجو مسجد ولیعصر پارک ساعی مسجد ولیعصر بلوار ابوذر مسجد وهران الكبير المسجد الكبير وهران افتتاح مسجد وهران الكبير مسجد ونكوور مسجد ونکوور مسجد الزهرا ونكوور مسجد امام علي ونكوور مسجد امام علی ونكوور مسجد ونکوور کانادا مسجد واشنطن دي سي اكبر مسجد في واشنطن دي سي مسجد وارسو مسجد وارسو الجديد مسجد في وارسو عنوان مسجد وارسو ایجاد بصیرت عوامل ایجاد بصیرت راهکارهای ایجاد بصیرت در زندگی راهکارهای ایجاد بصیرت راهکارهای ایجاد بصیرت در زندگی حرفه ای درگاه فرهنگی درگاه فرهنگی وزارت علوم درگاه فرهنگی وزارت درگاه فرهنگی دانشگاه پیام نور درگاه فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی درگاه فرهنگی علمی کاربردی درگاه فرهنگی دانشگاه جامع درگاه فرهنگی پیام نور درگاه فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی درگاه فرهنگی دانشگاه فنی درگاه فرهنگی وزارت علوم تحقیقات وفناوری درگاه فرهنگي وزارت علوم درگاه فرهنگی وزارت علوم Dnva درگاه فرهنگ وزارت علوم آدرس درگاه فرهنگی وزارت علوم درگاه فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری فرهنگ در معماری فرهنگ در معماری ایرانی فرهنگ در معماری ایران فرهنگ در معماری مسکونی ایران تاثیر فرهنگ در معماری نقش فرهنگ در معماری تعریف فرهنگ در معماری مفهوم فرهنگ در معماری تاثیر فرهنگ در معماری ایران نقش فرهنگ در معماری ایران فرهنگ در ایران فرهنگ در ایران باستان خانه فرهنگ ایران در دهلی فرهنگ ایران در دوره قاجار فرهنگ ایران در زمان هخامنشیان فرهنگ ایرانی در معماری فرهنگ ایرانیان در نوروز فرهنگ رانندگی در ایران فرهنگ کار در ایران فرهنگ کتابخوانی در ایران درگاه فرهنگی وزارت کشور درگاه فرهنگی دانشگاه پیام نور سمنان درگاه فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز سمنان فرهنگ در قرآن فرهنگ در قرآن كريم فرهنگ قرآن آنلاین معنای فرهنگ در قرآن فرهنگ سازی در قرآن جایگاه فرهنگ در قرآن تعریف فرهنگ در قرآن فرهنگ قرآن فرهنگ قرآنی فرهنگ قرآن و معارف فرهنگ در اسلام فرهنگ اسلام در اروپا فرهنگ اسلامی در جامعه فرهنگ در دانشگاه اسلامی تعریف فرهنگ در اسلام فرهنگ شهادت در اسلام فرهنگ اسلامی فرهنگ اسلامی چیست فرهنگ اسلام فرهنگ اسلامي اسلام سکولار اسلام سکولار اکبر کرمی اسلام سکولار چیست اسلام سکولاریستی اسلام سکولاریسم اسلام سکولار یعنی چه اسلام سکولاری اسلام سكولار اسلام و سکولاریسم اسلام و سکولاریزم سکولار اسلامی چیست دیدگاه اسلام سکولاریسم اسلام و سكولاريسم تفاوت اسلام و سکولاریسم مقایسه اسلام و سکولاریسم رابطه اسلام و سکولاریسم کتاب اسلام و سکولاریسم دانلود کتاب اسلام و سکولاریسم تقابل اسلام و سکولاریزم است یا هست است اثيكا مستشفى است اثيكا است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است كبش معنى است في المعجم مسجد و هیئت ابزار ایجاد بصیرت فرهنگی در مقابل نفوذ اسلام سکولار است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۹۵
  • تعداد حاضران : ۱۴۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها