freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، از مدتها پیش چنین تصور می شد که کهکشان راه شیری مانند یک دیسک است. اگرچه شکل دقیق کهکشان همچنان مورد تردید قرار دارد،‌ نظر کلی آن است که راه شیری دارای چهار بازو است که از مرکز آن به شکل مارپیچ به بیرون کشیده شده‌اند.

ستارگان جدید معمولا از گاز و غبار موجود در این بازوها به وجود می‌آیند. اما غبار می‌تواند ستارگانی را که دانشمندان از آن‌ها به عنوان نقطه شروعی برای اندازه‌گیری فاصله استفاده می‌کنند، بپوشاند و روند نقشه‌برداری از کهکشان را پیچیده سازد.

منظومه شمسی در لبه "بازوی شکارچی" یا بازوی محلی قرار دارد. بازوهای دیگر نیز سپر-قنطورس، برساوشی (پرسئوس) و قوس نام دارند. گفته می‌شود که بازوی شکارچی کوچک‌تر از پرسئوس است.

اما تحقیقات جدید محققان رصدخانه کوهستان بنفش چین نشان داده که بازوی شکارچی به بزرگی سایر بازوهاست.

دانشمندان با کمک مجموعه‌ای از تلسکوپ‌ها در نیومکزیکو موسوم به آرایه بسیار بلند باسلین(VLBA) توانستند سنجش‌های بسیار دقیقی را از ابرهای گازی موجود در بازوهای کهکشان راه شیری را انجام دهند. آنها همچنین یک متود مثلثات سنجش ستاره موسوم به اختلاف منظر را نیز برای اندازه‌گیری فاصله‌ها به کار بردند.

در نهایت محققان دریافتند که راه شیری یک کهکشان مارپیچی با بازوهای متمایز و واضح نیست بلکه از شاخه‌های متفاوت و ثابتی برخوردار است.

جزئیات این تحقیق در مجله Science Advances منتشر شده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰:۵۶ دیده شده : ۴۶بار نویسنده : admin

بازوی کهکشان راه شیری بازوهای کهکشان راه شیری بازوی شکارچی کهکشان راه شیری نام بازوهای کهکشان راه شیری تصورات التلاميذ تصورات قالبی چیست تصورات قالبی تصورات قالبی جنسیتی تعریف تصورات قالبی تصورات ذهنی تصورات ذهني قدرت تصورات ذهنی تصورات الفلاسفة تصورات الفلاسفة حول الشخص بوصفه قيمة تصورات الفلاسفة حول الرغبة تصورات الفلاسفة حول الدولة تصورات الفلاسفة حول الشخص تصورات الفلاسفة حول الغير تصورات الفلاسفة حول معرفة الغير تصورات الفلاسفة 2باك تصورات الفلاسفة حول الفن تصورات يوم القيامه تصورات وان دایرکشن تصورات وان دایرکشنی تصورات دکتر پارناسوس فیلم تصورات دکتر پارناسوس نقد فیلم تصورات دکتر پارناسوس دانلود فیلم تصورات دکتر پارناسوس تصورات باطل تصورات باطل نکنید تصورات ذهنية است یا هست است اثيكا مستشفى است اثيكا است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است كبش معنى است في المعجم بازوی راه شیری درازتر از تصورات است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۷۱
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها