freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، مهدی جمال در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اهدای نوشت‌افزار به کودکان مناطق محروم و روستایی، نمایشگاه استانی از حریر رنگ تا سریز عاشورا، جشنواره قصه‌گویی آسنک، علمداران کربلا، نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و نمایشگاه نوشت‌افزارهای ایرانی-اسلامی، دیدار با کودکان بستری در بیمارستان، نمایشگاه رستاک خاک، نمایشگاه تخصصی سفالگری، نشست‌های تخصصی سلامت کودکان با حضور والدین، برپایی نمایشگاه‌ها و خیمه‌های فرهنگی، نمایشگاه "کودکان تشنه‌اند و... از مهمترین برنامه‌های هفته کودک در این استان است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی کانون پرورش فکری این استان برای راه‌اندازی و افتتاح مرکز فراگیر کودکان با نیازهای ویژه (کودکان و نوجوانان معلول، ناشنوا و استثنایی)در این استان، تصریح کرد: این مرکز در سمنان به‌صورت پایلوت راه‌اندازی می‌شود و در دوره‌های بعد با توسعه آن به شهرستان‌ها، کودکان معلول دیگر شهرستان‌های استان نیز از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

جمال، با اشاره به آماده‌سازی خانه نجوم در این استان تصریح کرد: برای ایجاد و راه‌اندازی این مرکز بیش از 500میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از دیرباز در زمینه نجوم طرح‌های زیادی در سراسر کشور اجرایی کرده استT خاطرنشان کرد: استان سمنان به واسطه کویری بودن و برخورداری از یک آسمان پرستاره و مساعد برای رصد ستارگان و فعالیت‌های نجومی، انتخاب مناسبی برای راه‌اندازی این مرکز بوده است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، با اشاره به ارتباط برخی دروس مربوط به آموزش‌های رسمی آموزش و پرورش با نجوم، گفت: اگر فعالیت‌های علمی و سرگرمی کانون در بخش نجوم با این آموزش‌های رسمی همراه شود، می‌توان بستر مناسبی برای ترغیب کودکان به فعالیت در حوزه نجوم و اجرام آسمانی ایجاد کرد.

خدمات‌دهی ویژه کانون به مناطق روستایی و عشایری

وی از این کانون به عنوان یک نهاد که به مناطق روستایی و عشایری نگاه ویژه‌ای دارد نام برد و افزود: کانون پرورش فکری در حال حاضر با سه مرکز سیار روستایی و یک مرکز سیار شهری به جامعه هدف خود به کودکان محروم و نیازمند به آموزش خدمات ارائه می‌دهد. همچنین تا پایان امسال نیز یک مرکز سیار دیگر به منظور پوشش خدمات‌دهی به کودکان و نوجوانان در شرق استان و در میامی راه‌اندازی می‌شود.

جمال با بیان اینکه این مراکز سیار از 70درصد خدمات آموزشی مورد نیاز برخوردارند، اظهار کرد: مراکز سیار کانون عمدتا در روستاهای دورافتاده و محروم که دسترسی کودکان به خدمات آموزشی سخت‌تر است انجام می‌شود.

وی از انجام مکاتبات و ارسال پستی کتب مورد نیاز برای کودکان و نوجوانان استان در مناطق دورافتاده و صعب‌العبور خبر داد و اضافه کرد: با برنامه‌ریزی که در کانون پرورش فکری انجام شده خدمات مکاتبه‌ای به کودکان روستایی و عشایری در چهار شهرستان سمنان، دامغان، شاهرود و گرمسار افزایش می‌یابد. ضمن اینکه در شهرستان‌های کوچک‌تر نیز در همین ارتباط برنامه‌ریزی خوبی انجام شده است.

عرضه نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی با 20درصد تخفیف

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از عرضه نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی با 20درصد تخفیف خبر داد و گفت: این نمایشگاه پیش از این در سمنان برگزار شده است. علاوه بر این، در هفته ملی کودک ارائه خدمات در این بخش به اکثر شهرستان‌های استان تعمیم داده می‌شود.

وی بر ضرورت توجه والدین به استفاده از نوشت‌افزارهای ایرانی-اسلامی تاکید کرد و افزود: والدین باید یه استفاده از نوشت‌افزارهای خارجی و متناسب با فرهنگ غیرایرانی حساسیت داشته باشند.

تجلیل از فرزندان کودک شهدای مدافع‌حرم در هفته ملی کودک

دبیر ستاد برگزاری برنامه‌های هفته ملی کودک در استان از برنامه این کانون برای تجلیل از فرزندان و کودکان شهدای مدافع‌ حرم در هفته ملی کودک خبر داد و گفت: یکی از مهمترین رسالت‌های کانون تلاش در راستای حفظ و انتقال ارزش‌های اسلامی به نسل چهارم که همین کودکان هستند، است.

جمال با تمجید از رشادت شهدای نقلاب، دفاع‌مقدس و شهدای مدافع‌ حرم تصریح کرد: آرامش امروز ما نتیجه رشادت‌های این شهدای بزرگوار است و از این رو کانون پرورش فکری می‌کوشد با معرفی و شناساندن این شهدا و تجلیل از کودکان آنها، به انتقال این فرهنگ غنی کمک کند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱:۰ دیده شده : ۸۱بار نویسنده : admin

خانه نجوم اصفهان خانه نجوم ادیب اصفهان سایت خانه نجوم اصفهان آدرس خانه نجوم اصفهان خانه نجوم خانه نجوم قم خانه نجوم نجف آباد خانه نجوم شهرضا خانه نجوم تهران خانه نجوم ایران خانه نجوم مشهد خانه نجوم وژئوفیزیک شهرضا خانه نجوم استان قم خانه ی نجوم قم سایت خانه نجوم قم انجمن نجوم نجف آباد وبلاگ خانه نجوم نجف آباد سایت خانه نجوم نجف آباد انجمن نجوم اديب اصفهان سمنان در نقشه ایران سمنان روی نقشه ایران استان سمنان در نقشه ایران سمنان نقشه ایران استخدام در سمنان استخدام در سمنان 95 استخدام در سمنان93 استخدام در سمنان 94 استخدام در سمنان سال 94 استخدام در سمنان 1393 استخدام در سمنان سال 93 استخدام در سمنان 92 استخدامی در سمنان استخدامي در سمنان اعدام در سمنان اعدام در سمنان 93 اعدام قاتل در سمنان اعدام برون در سمنان تصاویر اعدام در سمنان فیلم اعدام در سمنان اعدام در استان سمنان اعدام در زندان سمنان اعدام متجاوز در سمنان اعدام طيب در سمنان کار در سمنان کار در سمنان 95 كار در سمنان متقاضی کار در سمنان کار در منزل سمنان آگهی کار در سمنان کار در استان سمنان جویای کار در سمنان جستجوی کار در سمنان کار دانشجویی در سمنان شهری در سمنان شهری در سمنان در جدول شهري در سمنان شهري در استان سمنان نام شهری در سمنان شهری در توابع سمنان هتل در سمنان هتل در شهر سمنان هتل جهانگردی در سمنان هتل در استان سمنان هتل سمنان جهانگردی هتل سمنان سنگسر هتل آپارتمان در سمنان هتل سنگسر در سمنان هتل ققنوس در سمنان هتل دربند در سمنان کاریابی در سمنان کاریابی در سمنان 95 کاریابی در سمنان 94 کاریابی در استان سمنان سایت کاریابی در سمنان موسسه کاریابی در سمنان کاریابی در شهر سمنان موسسات کاریابی در سمنان مراکز کاریابی در سمنان کاریابی سمنان استخدامی در سمنان 95 استخدامی در سمنان 93 استخدامی در سمنان 94 استخدامی در سمنان 92 استخدامی در استان سمنان آگهی استخدامی در سمنان استخدامی سمنان استخدامی سمنان 93 گنج در سمنان ماجرای گنج در سمنان داستان گنج در سمنان ماجراي گنج در سمنان جستجوی گنج در سمنان یافتن گنج در سمنان گنج در استان سمنان گنج سمنان چاه گنج سمنان ماه عسل پيدا كردن گنج در سمنان زلزله در سمنان زلزله در استان سمنان زلزله سمنان اخرین زلزله در سمنان وقوع زلزله در سمنان اخبار زلزله در سمنان زلزله امروز در استان سمنان افتتاح می شود مترو اصفهان کی افتتاح میشود شبكه نسيم كي افتتاح مي شود مترو شیراز کی افتتاح می شود شبکه نسیم کی افتتاح می شود فرودگاه قم کی افتتاح می شود مترو تبریز کی افتتاح می شود متروی تبریز کی افتتاح می شود مترو هشتگرد کی افتتاح می شود خانه نجوم در سمنان افتتاح می‌شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۶۹
  • تعداد حاضران : ۱۱۹
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها