freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


ناصر چوبدار در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه طبق قانون اسناد به دو گروه عادی و رسمی تقسیم می شوند، گفت: اسناد عادی اسنادی هستند که به صورت عادی و فارغ از هر تبصره و قانونی به شکل دست خط بین افراد منعقد می‌شود که در اصطلاح به آن اسناد دست خطی نیز گفته می‌شود. در مقابل اسنادی وجود دارند که از سوی مراجع دولتی صادر می شوند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه ماده قانونی مصرحی در خصوص سند رسمی خودرو وجود ندارد، اما با توجه به همان تعریف اسناد رسمی، زمانی که صحبت از سند خودرو می‌شود می توان از آن برای رسمیت دادن به این عنوان استفاده کرد. نظر به اینکه سازمانی با عنوان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وجود دارد، سند خودرو که یک مال منقول به شمار می آید با عنایت به این مطلب که چنین اموالی زندگی شهروندان را تحت الشعاع قرار می دهد و ارتباط مستقیم با افراد دارد، باید در این دفاتر به ثبت برسد.  

چوبدار ضمن اشاره به اختلافات در خصوص صدور سند مالکیت میان نیروی انتظامی سازمان ثبت اسناد و املاک، گفت: با توجه به وظایف احصاء شده در قانون برای نیروی انتظامی علی‌الخصوص راهنمایی و رانندگی از تلاش آنها برای مدیریت این حوزه تعجب می کنم. ورود راهنمایی و رانندگی به این مبحث  وظایف بیشتری را برای آنها به همراه دارد با این حال نه تنها هیچ تناسبی میان وظایف ذاتی پلیس راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی با صدور این اسناد وجود ندارد بلکه تضاد بسیار زیادی میان حیطه وظایف آنها و عدم همخوانی چشمگیری‌ با ثبت اسناد خودرو وجود دارد؛ در نتیجه همچنان عقیده دارم که این مسئولیت بهتر است به عهده دفاتر اسناد رسمی باشد.

وی دلیل این الزام را اعتماد دیرینه شهروندان به ثبت اسناد و دفاتر اسناد رسمی دانست و گفت: اعتماد مردم به این دفاتر و پیگیری‌های این حوزه توسط این دفاتر آرامش فکر افراد جامعه را به همراه دارد و از همین منظر هم به عقیده من بهتر است این وظیفه سنگین را به عهده دفاتر ثبت اسناد و املاک بگذاریم نه نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی که همخوانی لازم با وظایف‌شان ندارد.

چوبدار فلسفه تنظیم سند رسمی را ایجاد اعتماد و اطمینان بیشتر میان مردم دانست و افزود: با تنظیم اسناد به صورت رسمی، روابط اجتماعی و اقتصادی مردم تحت تاثیر اصول و مقررات قانونی با استحکام بیشتر قرار می گیرد. منظورم از طرح این موضوع این نیست که  اسناد عادی از اعتبار قانونی برخوردار نیستند، اعتبار قانونی این اسناد غیر قابل انکار است اما اسناد رسمی مزایایی دارد که در اسناد عادی این مزایا به چشم نمی خورد.

این حقوقدان بیان کرد: این مطلب باز هم از اهمیت اسناد عادی کم نمی‌کند و باعث نمی شود که ما نگاه کمتری به این نوع از اسناد داشته باشیم؛ زیرا قانونگذار عقیده دارد هر سندی که امضای فرد بدون هیچ ایراد قانونی ذیل آن وجود داشته باشد معتبر است. در بسیاری از موارد تنظیم سند رسمی، جنبه تشریفاتی دارد. برای نمونه خرید و فروش ملک و اموال غیر منقول حتما باید در ثبت اسناد و دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسد و این نوع از ثبت جنبه تشریفاتی دارد؛ با این وجود طبق مواد 21 و 22 و 47 و 48 قانون ثبت، اموال منقول باید در دفتر ثبت اسناد و املاک ثبت شوند.

وی در خصوص تبعات فقدان سند رسمی خودرو اظهار کرد: زمانی که یک خودرو به نام شخصی ثبت شده باشد و به وسیله اسناد عادی مورد نقل و انتقال قرار گیرد، در صورت وقوع حادثه، قانون شخصی را که خودرو به نام آن ثبت شده می شناسد و تا شخص متهم ثابت کند که خودرو را به وسیله دست خط به شخص ثالث فروخته است مشکلات بسیار زیادی ایجاد می شود. یا برای نمونه هنگام وقوع جرایم راهنمایی ورانندگی، جرایم به نام صاحب سند ثبت می شود و تبعات زیادی را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل توصیه می شود نقل و انتقال اموال به ثبت برسد تا از ضرر و زیان های احتمالی جلوگیری شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲:۳۸ دیده شده : ۵۲بار نویسنده : admin

عدم ثبت واقعه ازدواج عدم ثبت واقعه ازدواج موقت عدم ثبت واقعه ازدواج دائم مجازات عدم ثبت واقعه ازدواج جرم عدم ثبت واقعه ازدواج شکایت عدم ثبت واقعه ازدواج قانون عدم ثبت واقعه ازدواج عدم ثبت ازدواج عدم ثبت ازدواج موقت عدم ثبت ازدواج در شناسنامه عدم ثبت ازدواج دائم عدم ثبت ازدواج دایم عدم ثبت ازدواج موقت جرم است مجازات عدم ثبت ازدواج مجازات عدم ثبت ازدواج موقت جرم عدم ثبت ازدواج موقت عدم نیاز به ثبت ازدواج موقت عدم ثبت طلاق در شناسنامه عدم ثبت نام یارانه عدم دریافت پیامک ثبت نام یارانه عدم دریافت پیامک ثبت نام یارانه ها عدم ارسال شناسه ثبت نام یارانه عدم دریافت پیامک ثبت نام یارانه نقدی عدم دریافت کد رهگیری ثبت نام یارانه عدم ارسال پیامک تایید ثبت نام یارانه عدم دریافت پیامک بعد از ثبت نام یارانه عدم امکان ثبت نام یارانه عدم پیامک ثبت نام یارانه عدم ثبت طلاق مجازات عدم ثبت طلاق جرم عدم ثبت طلاق مجازات عدم ثبت واقعه طلاق عدم ثبت واقعه طلاق جرم عدم ثبت واقعه طلاق عدم ثبت نام در وایبر عدم ثبت نام وایبر سند رسمی سند رسمی در قانون مدنی سند رسمی و عادی سند رسمی خودرو سند رسمی ملک سند رسمی لازم الاجرا سند رسمی ازدواج سند رسمی صلح سند رسمی غیر منقول سند رسمي و عادي تعریف سند رسمی در قانون مدنی تفاوت سند رسمی و عادی فرق سند رسمی و عادی تعارض سند رسمی و عادی تعریف سند رسمی و عادی انواع سند رسمی و عادی سند رسمی سند عادی الزام به تنظیم سند رسمی خودرو نمونه سند رسمی خودرو ترجمه رسمی سند ملک الزام به تنظیم سند رسمی ملک ابطال سند رسمی ملک ثبت سند رسمی ملک سند رسمی ازدواج موقت ترجمه رسمی سند ازدواج الزام به تنظیم سند رسمی ازدواج الزام به تنظیم سند رسمی صلح سند رسمی در معاملات غیر منقول زیادی به انگلیسی زیاد به انگلیسی زياد به انگليسي معنی زیاد به انگلیسی ترجمه زیاد به انگلیسی بسیار زیاد به انگلیسی تشکر زیاد به انگلیسی زیاد به زبان انگلیسی نه زیاد به انگلیسی کلمه زیاد به انگلیسی زياد بهاء الدين زياد بهاء الدين والسيسي زياد بهاء الدين الشروق زياد بهاء الدين من هو زياد بهاء الدين مبادرة زياد بهاء الدين سيرة ذاتية زياد بهاء الدين قانون الصكوك زياد بهاء الدين قانون التظاهر زياد بهاء الدين Twitter زياد بهاء الدين استقالة زیاده خواه به انگلیسی زیاده خواهی به انگلیسی زياد بهاء الدين على تويتر مبادرة زياد بهاء الدين الشروق من هو الدكتور زياد بهاء الدين من هو د زياد بهاء الدين من هو زياد أحمد بهاء الدين زياد بهاء مبادرة الدكتور زياد بهاء الدين مبادرة زياد بهاء الدين لحل الازمة مبادرة زياد بهاء الدين نائب رئيس الوزراء مبادرة الدكتور زياد بهاء الدين لحل الأزمة ما هي مبادرة زياد بهاء الدين نص مبادرة الدكتور زياد بهاء الدين زياد به رزنجى همراه اول 3g دارد آیا همراه اول 3g دارد همراه اول 4g دارد آیا همراه اول 4g دارد همراه اول 4جی دارد زياد بهاء الدين تويتر زياد بهجت الحمصي ي عدم ثبت سند رسمی خودرو تبعات زیادی به همراه دارد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۹۴
  • تعداد حاضران : ۱۷۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها