freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به‌زودی زمانی فرا می‌رسد که قادر نخواهید بود میان صدای انسان و کامپیوتر، تفاوتی قائل شوید. فناوری دیپ‌مایند، نویدبخش این انقلاب است.

هرچند قرار است دستیار شخصی اپل با نام سیری در iOS 10 بسیار هوشمندتر عمل کند؛ اما باز هم صدای آن شبیه کامپیوتر خواهد بود. در این میان، دیپ‌مایند (شرکتی که گوگل به‌تازگی آن را تصاحب کرده)، برای آموزش خواندن متن به کامپیوترها سرگرم کار روی یک مدل کاملاً جدید است.

این فناوری WaveNet دارد و گوگل می‌گوید با توجه به الگوریتم‌های بهتر امروزی، می‌تواند صدای انسان را به‌صورت بسیار طبیعی تقلید کند. فناوری WaveNet که مبتنی فناوری توسعه داده شده توسط دیپ‌مایند است، در این هفته نگاه عمیقی به تلاش‌های خود در جهت ایجاد سیگنال‌های صوتی برای صداهای طبیعی‌تر انداخته است. فناوری این شاخه از گوگل، با شبکه‌های عصبی آغاز می‌شود؛ یعنی همان فناوری که در همه جا حضور دارد؛ از اتومبیل‌های خودران گرفته تا تشخیص بیماری.

گفتنی است بسیاری از محصولات متن‌خوان امروزی (مانند سیری)، مبتنی بر شبکه‌های عصبی هستند. اما سیری و همکارانش همچون Google Voice Search یا الکسا از آمازون، هنوز هم از یک پایگاه داده از بخش‌های کوتاه سخنی استفاده می‌کند که به‌صورت زنجیروار به هم متصل شده‌اند تا واژگان و جملات کامل را تشکیل بدهند. اما نتیجه این کار، حتی اگر قابل‌درک و تشخیص باشد، صدایی دارای وقفه و بی‌روح است.

دیپ‌مایند گوگل به کامپیوترها یاد می‌دهد مثل انسان صحبت کنند

در عوض، خیلی خوب بود اگر به جای استفاده از بخش‌های سخنی، راهی برای کامپایل کردن کارآمد شکل موج‌های صوتی محض وجود می‌داشت. این کار، نه‌تنها موجب تولید سخن طبیعی‌تری می‌گشت، بلکه به کامپیوترها نیز این امکان را می‌داد تا بتوانند هر صدایی را تقلید کنند؛ از جمله بازتولید دقیق موسیقی. پژوهشگران دیپ‌مایند می‌گویند درنظر دارند عاطفه و لهجه را نیز به فناوری خود بیفزایند تا صدا حتی واقعی‌تر نیز به نظر برسد.

اما تمام این کارها نیازمند مقدار زیادی از توان رایانشی است و هنوز در کاربردهای واقعی نمود پیدا نکرده است. اما مطابق آنچه که معمولاً در مورد این فناوری‌ها شاهد هستیم، برای طبیعی‌تر شدن هرچه تمام‌تر صدای تولیدی توسط کامپیوترها، زمان زیادی لازم خواهد داشت.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷:۱۹ دیده شده : ۶۱بار نویسنده : admin

ورود به کامپیوترهای شبکه ورود به کامپیوتر شبکه ورود به کامپیوتر در شبکه ورود به کامپیوتر دیگر در شبکه ورود به کامپیوتر از طریق شبکه دسترسی به کامپیوترهای شبکه دسترسی به کامپیوتر دیگر در شبکه دسترسی به کامپیوتر دیگران در شبکه دسترسی به کامپیوتر شبکه دسترسی به کامپیوترهای داخل شبکه عدم دسترسی به کامپیوترهای شبکه دسترسی به کامپیوتر در شبکه نفوذ به کامپیوترهای داخل شبکه نفوذ به کامپیوترهای شبکه نفوذ به کامپیوترهای شبکه داخلی نفوذ به کامپیوتر دیگران در شبکه نفوذ به کامپیوتر از طریق شبکه نفوذ به کامپیوتر شبکه نفوذ به کامپیوتر در شبکه نفوذ به کامپیوترهای متصل به شبکه نفوذ به کامپیوترهای شخصی اتصال به کامپیوترهای شبکه اتصال کامپیوتر به شبکه اتصال کامپیوتر به شبکه داخلی اتصال کامپیوتر به شبکه Lan اتصال یک کامپیوتر به شبکه روش اتصال کامپیوتر به شبکه طریقه اتصال کامپیوتر به شبکه داخلی اتصال کامپیوتر به شبکه وایرلس طریقه اتصال کامپیوتر به شبکه اتصال به کامپیوتر دیگر در شبکه نفوذ به کامپیوترها اتصال کامپیوترها به هم ببعی آشپزی یاد میدهد انسانها مثل کتابند انسانه مثل غيري انا انسانه مثل غيري انا انسانه مثل غيري كلمات انا انسانه مثل غيري Mp3 انا انسانه مثل غيري امال ماهر انا انسانه مثل غيري يارا اغنية انا انسانه مثل غيري انا انسانه مثل غيري بدون موسيقى يارا انسانه مثل غيري يارا انا انسانه مثل غيري يوتيوب تولید مثل انسان تولید مثل انسان چگونه است تولید مثل انسان عکس تولید مثل انسان ها تولید مثل انسان با عکس تولید مثل انسان با حیوان تولید مثل انسانی تولید مثل انسان وحیوان تولید مثل انسان ویکی پدیا روش تولید مثل انسانها تولید مثل در انسان چگونه است عکس از تولید مثل انسان عکس مراحل تولید مثل انسان عکس تولید مثل انسان ها عکس های تولید مثل انسان عکس های تولید مثل انسان ها عکس هایی از تولید مثل انسان تولید مثل انسان های اولیه تولید مثل در انسان ها تولید مثل در انسان های اولیه روش های تولید مثل انسان چگونگی تولید مثل انسان ها فیلم تولید مثل انسان ها عکس هایی از تولید مثل انسان ها تولید مثل حیوانات با انسان تولید مثل انسانها تولید مثل انسانهای اولیه صحبت های تحریک کننده صحبت های تحریک کننده زنان حرف های تحریک کننده حرف های تحریک کننده زنان حرف های تحریک کننده برای مردان حرف های تحریک کننده پسر حرف هاي تحريک کننده حرف های تحریک کننده برای مرد صحبت هاي تحريك كننده هنگام آميزش حرف های تحریک کننده ی مرد حرف هاي تحريك كننده زنان حرف هاي تحريك كننده زن حرف های تحریک کننده برای زنان حرف های تحریک کننده زن صحبت های تحریک کننده مردان حرف های تحریک کننده مردان حرف هاي تحريك كننده مردان دیپ‌مایند گوگل به کامپیوترها یاد می‌دهد مثل انسان صحبت کنند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۹۷
  • تعداد حاضران : ۱۷۲
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها