freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان به شواهدی دست یافته اند که نشان می دهد مقدار ماده سفید مغز افراد میانسال چاق- بافت همبندی که برقراری ارتباط را برای مغز ممکن می سازد- با ماده سفید افراد غیر چاق که سن آنها ده سال بیشتر است برابر می باشد.
اگر نتایج این تحقیقات ثابت شود، می توان نتیجه گرفت که چاقی نقش بسیار مهمی در سرعت پیر شدن مغز افراد دارد و باعث می شود مغز سریعتر تحلیل رود.
لیزا رونان، یکی از اعضا تیم تحقیقاتی از دانشگاه کمبریج اعلام کرد

با بالا رفتن سن، مغز بطور طبیعی کوچک می شود، ولی مشخص نیست که به چه دلیل میزان ماده سفید در افراد چاق کاهش بیشتری از خود نشان می دهد. دو احتمال در اینجا برای ما مطرح است: یا افزایش وزن به این تغییرات می انجامد یا چاقی نتیجه این تغییرات در مغز است.
این تیم مقدار ماده سفید را در 527 نفر بین سنین 20 تا 87 سال اندازه گیری کردند. سپس اطلاعات بر اساس چاقی یا لاغری افراد، بر اساس BMI آنها، مرتب شدند.
با مقایسه مقدار ماده سفید در هر گروه، محققان دریافتند که مغز افراد چاق حدود 10 سال نسبت به هم گروهان لاغرشان مسن تر بود. به بیان دیگر، یک فرد 50 ساله که با اضافه وزن درگیر است از ماده سفید معادل با یک فرد 60 ساله لاغر برخوردار است.
خبر خوب این که، علیرغم کاهش ماده سفید، محققان هیچ نشانه ای از افت سطح شناختی افراد چاق به دست نیاوردند. این گروه تحقیقاتی همچنین عنوان کردند که کاهش میزان ماده سفید فقط در افراد میانسال چاق رخ می دهد و این پدیده در افراد جوان تر دیده نشده است. علت این تفاوت هنوز مشخص نیست.
یکی ازاعضا تیم، پل فلچر گفت:

ما در زمانی زندگی می کنیم که مشخصه آن افزایش نسل میانسال با افزایش ضریب چاقی است. بنابراین ضروری است که بتوانیم نحوه ارتباط این دو فاکتور با هم را بیابیم چرا که نتایج آن می تواند در میزان سلامتی افراد بسیار موثر باشد.

وی افزود:

این واقعیت که این تفاوت فقط در افراد میانسال و پس از آن دیده شده این احتمال را مطرح می سازد که انسان در این سنین بسیار آسیب پذیر است. همچنین باید مشخص شود که آیا این تغییرات با کاهش وزن برگشت پذیرند یا خیر.

نتایج این تحقیق هنوز مورد تایید رسمی قرار نگرفته است، اما در عین حال این یکی از چندین تحقیقی است که تاثیر منفی سبک زندگی را بر مغز پس از سن معینی نشان می دهد. با توجه به پیشرفت هایی که در تکنولوژی و دستگاه های اسکن بوجود آمده امید می رود که محققان در آینده بتوانند راه حلی برای تاثیرات ناشی از سبک زندگی بر مغز به دست آورند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱:۲۷ دیده شده : ۱۰۰بار نویسنده : admin

مغز افراد باهوش عکس مغز افراد باهوش مغز افراد افسرده مغز افراد وسواسی مغز افراد نابغه مغز افراد خلاق مغز افراد چپ دست مغز افراد مغز افراد معتاد مغز افراد شیشه ای مغز افراد دروغگو مغز فرد شیشه ای قورباغه چاق دهن گشاد چاق شدن در ده روز چاق شدن صورت در ده روز چاق شدن در عرض ده روز روشهای چاق شدن در ده روز چاق شدن ده روزه چاق شدن کودک ده ماهه چاق شدن کودک 10 ماهه سال ازدواج شاه و فرح تاریخ ازدواج شاه و فرح تاریخ ازدواج شاه با فرح سال ازدها متولد سال اژدها طالع بینی سال اژدها سال اسب برای اژدها خصوصیات سال ازدها سال ازدواج سال ازدواج حضرت زهرا سال ازدواج حضرت فاطمه سال ازدواج پیامبر با عایشه سال ازدواج پیامبر سال ازدواج فریبا نادری سال ازدواج امیر جعفری سال ازدواج شادمهر عقیلی سال ازدواج لیلا حاتمی سن ازدواج حضرت زهرا تاریخ ازدواج حضرت زهرا زمان ازدواج حضرت زهرا تاريخ ازدواج حضرت زهرا تاریخ ازدواج حضرت زهرا و امام علی سن ازدواج حضرت فاطمه زهرا سن ازدواج وشهادت حضرت زهرا سال تولد و ازدواج حضرت زهرا سن ازدواج حضرت فاطمه تاریخ ازدواج حضرت فاطمه تاریخ ازدواج حضرت فاطمه و امام علی سن ازدواج حضرت فاطمه س سال ازدواج حضرت علي و فاطمه سال ازدواج فال ازدواج سال ها ازدواج سال ها با یکدیگر فال ازدواج سال ها فال ازدواج سال ها با هم طالع ازدواج سال ها ازدواج متولدین سال ها ازدواج متولدین سال های مختلف ازدواج متولدین سالها با هم فال ازدواج سالهای مختلف طالع بینی ازدواج سال ها ازدواج سال اسب با اسب ازدواج متولد سال اسب با اسب طالع بینی ازدواج سال اسب با اسب ازدواج متولدین سال اسب با اسب ازدواج سال اسب با اژدها ازدواج سال مار با اژدها طالع بینی ازدواج سال اسب با اژدها ازدواج متولدین سال مار با اژدها ازدواج سال گاو با اژدها ازدواج سال خوک با اژدها ازدواج متولدین سال خوک با اژدها ازدواج متولد سال گاو با اژدها سن تقویمی سن تقویمی و سن تندرستی سن تقویمی و سن استخوانی سن تقويمي محاسبه سن تقویم تعریف سن تقویمی تعیین سن تقویمی سن تقویمی و سن عقلی سن استخوانی سن تقویمی نحوه محاسبه سن تقویمی سن تقویمی چیست؟ محاسبه سن تقويمي محاسبه سن تقویمی تقویم محاسبه سن بارداری محاسبه سن به تقویم چینی روش محاسبه سن تقویمی محاسبه سن با تقویم چینی تقویم محاسبه سن نحوه محاسبه سن در تقویم چینی سن استخوانی و سن تقویمی سن استخوانی کمتر از سن تقویمی سن استخوانی بیشتر از سن تقویمی کم بودن سن استخوانی نسبت به سن تقویمی اگر سن استخوانی بیشتر از سن تقویمی باشد است یا هست است اثيكا مستشفى است اثيكا است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است كبش معنى است في المعجم چاق دهخدا مغز افراد چاق ده سال از سن تقویمی شان پیرتر است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۹
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها