freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


شرکت نفتی بریتیش پترولیوم اعلام کرد 95 تن نفت از یک سکوی دریایی این شرکت به دریای شمال نشت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین؛ در اثر نقص فنی یکی از سکوهای نفتی شرکت بریتیش پترولیوم، 95 تن نفت به دریای شمال نشت کرده است. این میزان دو و نیم برابر کمتر از بزرگ ترین نشت نفتی سال های اخیر، مربوط به سال 2011 همین شرکت است.

نشت نفتی فعلی به صورت هوایی تحت نظارت قرار دارد و بر اساس گزارش ها نفت نشت پیدا کرده در حال حرکت به شمال و به دور از خشکی است.

بریتیش پترولیوم اعلام کرده است دلیل این حادثه نقص فنی در سامانه های سکوی نفتی مورد استفاده است. بر اساس این گزارش بهترین راه برای مواجه با نشت، پراکندگی طبیعی نفت در سطح دریا است. 

این شرکت در ادامه گزارش خود نوشت: "نشت این سکو در یک ساعت ابتدایی حادثه متوقف شد و فعالیت این سکو اکنون به حالت تعلیق درآمده است."

در همین حال کارشنان در حال بررسی اثرات احتمالی نشت نفت بر محیط زیست منطقه هستند. یکی از کارشناسان در این باره اظهار کرد: "در حال حاضر گونه های حساس پرندگان در این منطقه حاضر هستند و ممکن است به دلیل این نشت به خطر بیفتند. شرکت بریتیش پترولیوم باید به صورت دقیق اعلام کند که چه نوع نفتی نشت کرده و در حال حاضر چگونه در آب توزیع شده است."

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳:۳۲ دیده شده : ۸۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۹
  • تعداد حاضران : ۱۵۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها