freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۳۹۹۴۰۴

۷۲  بازدید

راهروهای طولانی پیچ در پیچ، سرور های کامپیوتری در گردش، نور آبی چشمک زن و صدای مبهم پنکه های عظیم به فیلم علمی – تخیلی بی شباهت نیست؛ اینها توصیفی فیزیکی از قطب فناوری پیشرفته "لولئو"(Lulea) در شمال سوئد، اولین مرکز داده فیسبوک در خارج از آمریکا است.

وبسایت فرادید: راهروهای طولانی پیچ در پیچ، سرور های کامپیوتری در گردش، نور آبی چشمک زن و صدای مبهم پنکه های عظیم به فیلم علمی- تخیلی بی شباهت نیست؛ اینها توصیفی فیزیکی از قطب فناوری پیشرفته "لولئو"(Lulea) در شمال سوئد، اولین مرکز داده فیسبوک در خارج از آمریکا است.

در کنار جنگل سبز کاج، دریاچه، و در چند قدمی مدار قطب شمال، این مرکز چندی پیش آغاز بکار کرد. فیسبوک چهار مرکز داده عظیم در آمریکا دارد. تاسیس این مرکز در سوئد به دلیل تولید حجم بی نهایتی از داده های الکترونیک در دنیا است که هر 18 ماه دوبرابر می شود.

مسئول عملیات مراکز داده شرق آمریکا و اروپای فیسبوک می گوید: "همانطور که می بیننید در طراحی اینجا، همه چیز کاربردی دارد. طراحی سخت افزار ساده، کاربردی و بدون افزودنی است تا جریان هوا را ممکن می کند. بعلاوه به تکنیسین ها کمک می کند تا تعمیرات را با حداکثر سرعت انجام دهند. این به ما اجاز داده تا کار تعمیرات 25 تا 24 هزار سرور این مرکز را تنها با یک تکنیسین انجام دهیم".

به گفته فیسبوک، مرکز داده "لولئو" یک مرکز رایانه ای با بالاترین نرخ بهره وری انرژی در دنیا است. دمای متوسط هوا در این نقطه از قطب شمال در زمستان به منفی 20 درجه سانتیگراد می رسد و باد سرد یکی از بهترین خنک کننده های طبیعی است که گرمای سرورهای عظیم را متعادل می کند. فیسبوک اضافه می کند که این مرکز داده در شمال سوئد با محیط زیست نیز سازگار است.

به گفته ی مهندس مسئول این مرکز، موقعیت مکانی لولئو تقریبا منحصربفرد است. دو شبکه انرژی کاملا مستقل دارد که با انرژی هیدرولیک تامین می شوند. در نتیجه انرژی مورد نیاز همه تجهیزات و کل این مرکز و هر چیزی که می بینید از انرژی صد در صد پاک و بدون کربن تامین شده است.

در حقیقت این مکان بدلیل منابع الکتریسته آن انتخاب شده است. یک قرن پیش سوئد برای تامین انرژی مورد نیاز صنعت فولاد، آهن و کاغذ سازی از انرژی سدهای آبی بهره می برد. با افول این صنایع، ناحیه شمالی سوئد یا نورلند با مازاد انرژی تولید شده روبرو است. نکته ی قابل توجه اینست که یک مرکز داده فیسبوک، به اندازه یک کارخانه فولاد انرژی مصرف می کند.

نمایندگان بنیاد جهانی طبیعت (WWF) می گویند تامین انرژی مراکز داده کامپیوتری از منابع تجدید پذیر بسیار مهم است. آنها می افزایند این مراکز به شکل دیگری نیز در کاهش ضایعات کربنی نقش دارند.

حجم فعالیت روزانه در فیسبوک 350 میلیون عکس، چهار و نیم میلیارد لایک و ده میلیارد پیام است. هر سلفی که در اروپا آپ لود کنید یا به روزرسانی استاتوس فیس بوک تان، به احتمال زیاد در این مرکز ذخیره می شود. طرفداران محیط زیست می گویند فیسبوک را به اتخاذ تدابیری برای هماهنگی فعالیت هایش با محیط زیست زیر فشار گذاشته اند. دو مرکز اول فیسبوک در آمریکا، با انرژی ذغال سنگ، نیاز خود را تامین می کنند.

اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟ 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳:۸ دیده شده : ۱۰۱بار نویسنده : admin

اطلاعات فیس بوک اطلاعات درباره فیس بوک بازیابی اطلاعات فیس بوک ویرایش اطلاعات فیس بوک اطلاعات عمومی فیس بوک اطلاعاتی در مورد فیس بوک اطلاعاتی از فیس بوک اطلاعات راجع به فیس بوک اطلاعات کامل درباره فیس بوک ویرایش اطلاعات در فیس بوک اطلاعات فیسبوکی اطلاعات شخصی در فیسبوک نحوه تغییر اطلاعات شخصی در فیس بوک ویرایش اطلاعات شخصی در فیسبوک فیس بوک اطلاعات عمومی اطلاعات درباره فيس بوك اطلاعاتي درباره فيس بوك اطلاعات درباره ی فیس بوک اطلاعات کلی درباره فیس بوک اطلاعات جامع درباره فیس بوک اطلاعاتي در مورد فيس بوك اطلاعاتی درباره ی فیس بوک اطلاعات کامل در مورد فیس بوک اطلاعات در مورد فیس بوک ویرایش اطلاعات شخصی در فیس بوک آموزش ویرایش اطلاعات در فیس بوک نحوه ویرایش اطلاعات شخصی در فیس بوک اصلاح اطلاعات فیس بوک ویرایش اطلاعات شخصی فیس بوک طریقه ویرایش اطلاعات در فیس بوک اطلاعات پروفایل فیسبوک وزارت اطلاعات فیس بوک وزارت اطلاعات در فیس بوک بازیابی اطلاعات در فیس بوک بازیابی اطلاعات پاک شده در فیس بوک ریکاوری اطلاعات فیس بوک بازگرداندن اطلاعات فیس بوک روح کجا میرود روح به کجا میرود روح در خواب کجا میرود روح بعد از مرگ کجا میرود؟ بعد از مردن روح کجا میرود روح بعد از خواب کجا میرود روح حیوانات کجا میرود روح انسان به کجا میرود بعد مرگ روح کجا میرود بعداز مرگ روح کجا میرود دانلود کجا میرود فایل دانلود شده کجا میرود دانلود کتاب علم به کجا میرود فیلم دانلود شده کجا میرود برنامه دانلود شده کجا میرود دانلودها کجا میرود ایران به کجا میرود اقتصاد ایران به کجا میرود جامعه ایران به کجا میرود اینده ایران به کجا میرسد پایتخت ایران به کجا میرود پول نفت ایران به کجا میرود بعد از مرگ روح به کجا میرود روح پس از مرگ به کجا میرود؟ روح انسان بعد از مرگ به کجا میرود روح حیوانات پس از مرگ به کجا میرود روح حیوانات بعد از مرگ به کجا میرود روح انسان پس از مرگ به کجا میرود روح حیوانات به کجا میرود هنگام خواب روح به کجا میرود دنیا به کجا میرود جهان به کجا میرود جهان هستی به کجا میرود پول نفت کجا میرود پول نفت ایران کجا میرود پول نفت کجا هزینه میشود دانلود کتاب جهان به کجا میرود علم به کجا میرود کتاب علم به کجا میرود دانلود کتاب علم به کجا میرود ماکس پلانک پایتخت به کجا میرود پایتخت به کجا منتقل می شود پایتخت از تهران به کجا میرود اطلاعات درمورد فیسبوک اطلاعات فیس‌بوک کجا می‌رود؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۴۶
  • تعداد حاضران : ۲۲۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها