freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش" دی اسپورت":موضوع بلیت‌فروشی الکترونیکی این روزها در فوتبال ایران سروصدای زیادی به پا کرده که این پرونده در حال حاضر وارد فاز جدیدی شده است.

در فاصله چند روز مانده به دربی 83، زمانی که اعلام شد همه بلیت‌های دربی پایتخت به فروش رسیده است، طرفداران هر 2 تیم نیز خود را برای یک دربی 100 هزارنفری آماده می‌کردند.با شروع بازی اما ورق به نفع سرخ‌ها برگشت؛ زمانی که دوربین‌های تلویزیونی بر روی هواداران استقلال زوم کردند، بخش خالی این سکوها، توجه و تعجب همه بینندگان تلویزیونی را در پی داشت.

نیمی از سکوها که در اختیار هواداران تیم پرسپولیس قرار داشت، به‌طور کامل پرشده بود.در نیم دیگر ورزشگاه اما اوضاع سکوها هم همانند اوضاع استقلال، اصلاً خوب نبود.بیش از 15 هزار صندلی در قسمت آبی ورزشگاه خالی مانده که در ذوق هر بیننده‌ای می‌زد.

شاید حتی برای هواداران پرسپولیس هم اوضاع به وجود آمده چندان خوشایند نبود؛ به‌هرحال دربی پایتخت در کنار اینکه خیلی وقت‌ها اذیتمان می‌کند و هیچ جذابیتی برایمان ندارد، حداقل 100 هزار نفر برای تماشای آن به استادیوم می‌روند و آن‌وقت می‌فهمیم که مردم آن‌قدرها هم که ما فکر می‌کردیم از فوتبال قهر نکرده‌اند.

 دربی کسل‌کننده با سوژه جذاب

هرچقدر که دربی پایتخت کسل‌کننده بود، به همان اندازه موضوع خالی ماندن بیش از 15 هزار صندلی متعلق به هواداران استقلال برای رسانه‌ها و حتی مردم، سوژه جذابی محسوب می‌شد.

نخستین فرضیه‌ای که در این میان مطرح شد، این بود که هواداران تیم استقلال ابتدا بلیت‌های بازی را خریدند اما به دلیل نتایج ضعیف تیمشان در هفته‌های گذشته، به‌یک‌باره از حضور در استادیوم منصرف شدند؛ این فرضیه به نظر چندان منطقی نیست، چون هرچقدر از هواداران استقلال که بخواهند بازی‌های تیمشان را تحریم کنند، بازهم بیش از 15 هزار نفر آنان نمی‌توانند چنین کاری را آن‌هم به‌صورت خودجوش انجام بدهند.

از طرفی، هواداران سرخابی‌های پایتخت همیشه حداقل در دربی‌ها نشان دادند که هیچ کاری به نتایج تیم محبوبشان ندارند و صرفاً برای کری خواندن با یکدیگر به استادیوم آزادی آمده و آنجا را پر می‌کنند.

دومین فرضیه که حتی سازمان لیگ برتر فوتبال ایران نیز آن را تائید کرد، این بود که پس از اعلام کمیته بلیت‌فروشی سازمان لیگ مبنی بر به اتمام رسیدن بلیت‌های پرسپولیسی‌ها، هواداران سرخ پوشان بلیت‌های تیم استقلال را هم خریداری کرده‌اند اما به دلیل اینکه در روز بازی، پرسپولیسی‌ها نمی‌توانستند در قسمت هواداران استقلال بنشینند، به‌صورت فشرده و حتی روی راهروهای سکوهای ضلع غربی استادیوم کنار یکدیگر نشسته‌اند.

 شرکتی که پاسخ تمام سؤالات بی‌پاسخ است

تعداد این فرضیه‌ها، روزبه‌روز بیشتر می‌شدند تا اینکه نام یک شرکت که شاید پاسخ تمام سؤالات بی‌پاسخ هواداران و حتی مسئولان سازمان لیگ بود، به میان آمد؛ «شرکت توسعه هوشمند برهان مبین».

این شرکت که مدیرعاملش هفته پیش ادعا می‌کرد که یک شرکت دانش‌بنیان است، با تحقیقات انجام شده، مشخص شد که در حال حاضر دانش‌بنیان هم نیست.

این شرکت به‌واسطه رانت آشنایی با مدیران بالادستی فدراسیون فوتبال (زمان ریاست علی کفاشیان)، بدون برگزاری مناقصه برنده بی‌رقیب بلیت‌فروشی لیگ برتر و حتی بازی‌های ملی هم شده است.

طبق بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که فدراسیون فوتبال 10 درصد، سازمان لیگ 5 درصد، هیئت فوتبال استان تهران 5 درصد و نیروی انتظامی هم 5 درصد از سهم بلیت‌فروشی را در اختیار دارند.

این شرکت که 35 درصد از سهم بلیت‌فروشی را برای خودش برمی‌دارد، هنوز مشخص نشده که چطور کار را از فدراسیون فوتبال تحویل گرفته است.این درصد هنگفت در حالی به این شرکت می‌رسد که فدراسیون فوتبال 10 درصد، سازمان لیگ 5 درصد، هیئت فوتبال استان تهران 5 درصد و نیروی انتظامی هم 5 درصد از سهم بلیت‌فروشی مسابقات را در اختیار دارند.

حال، با توجه به قرارداد 11 ساله‌ای که این شرکت با فدراسیون فوتبال منعقد کرده و افزایش سالیانه 15 درصد رقم پورسانت، این شرکت در سال 1404 حدود 75 میلیارد تومان سود خواهد کرد.

درحالی‌که این شرکت بدون رقیب و مناقصه و به شکلی عجیب با فدراسیون فوتبال قرارداد بسته، ادعا می‌کند که 4 میلیارد و نیم صرف کارهای مربوط به بلیت‌فروشی در سامانه و البته تجهیزات پوز در مبادی ورودی ورزشگاه کرده است.این شرکت همچنین می‌گوید که 230 نفر کارمند دارد و به همین خاطر باید تا سال 1404 کار بلیت‌فروشی رقابت‌های لیگ برتر و مسابقات تیم ملی را در اختیار بگیرد.

 فلش بکی به نحوه ورود بحث بلیت‌های الکترونیکی به فوتبال ایران

حال با توجه به این اتفاقات، می‌خواهم فلش بکی به چندین سال پیش و نحوه ورود بحث بلیت‌های الکترونیکی به فوتبال ایران بزنیم.

جمعه؛ 27 فروردین‌ماه 1389 دیدار تیم‌های تراکتورسازی و پرسپولیس؛از چندین روز قبل تبلیغات گسترده‌ای در سطح شهر و شبکه استانی صداوسیمای مرکز استان آذربایجان شرقی برای بلیت‌فروشی این دیدار انجام شده است.

در میان هر جمع از هواداران تراکتورسازی صحبت از این موضوع است.گفته می‌شود هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی با یک شرکت که مجری طرح‌های مخابراتی کشور است، قراردادی جهت طراحی ، تأمین تجهیزات ، اجرا و نگه‌داری سیستم بلیت الکترونیکی در ورزشگاه یادگار امام تبریز، منعقد کرده است.

قرار است در مرحله اول عملیات کنترل صحت بلیت و ورود تماشاگران توسط دستگاه‌های کارت‌خوان دستی صورت بگیرد که اطلاعات در خصوص تعداد ورود تماشاگران را در خود ذخیره می‌کند.بلیت‌های هوشمند مورد استفاده در این پروژه از نوع بدون تماس هستند.یعنی برای ورود به استادیوم نیازی به وارد کردن این کارت در تجهیزات منصوبِ نبوده و تنها با نزدیک کردن کارت به محل مشخص‌شده بر روی دستگاه، مجوز ورود به استادیوم در صورت دارا بودن شارژ معتبر صادر می‌شود.

با ورود این سیستم به ایران، اولینی دیگر در شهر اولین‌ها ثبت می‌شود و فدراسیون فوتبال نیز از برداشتن نخستین قدم‌ها برای نزدیک شدن به فوتبال حرفه‌ای خرسند است.

تلاش‌های فدراسیون فوتبال پس از چندین سال عملی شد؛ فدراسیون علی کفاشیان در حالی یک قرارداد نجومی را با یک شرکت امضا کرد که چندین سال پیش، این اتفاق در تبریز به یک شکل کاملاً بهتر و ارزان‌تر از آن افتاده بود.

 جعفری:با 45 میلیون تومان سیستم بلیت‌های الکترونیکی را در تبریز راه‌اندازی کردیم

محمدحسین جعفری که در آن مقطع زمانی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی بود، درباره داستان ورود بلیت‌های الکترونیکی به فوتبال ایران، اظهار داشت:این اتفاق در 2 مقطع افتاد.ابتدا هیئت فوتبال استان با همکاری یک شرکت داخلی این سیستم را در تبریز راه‌اندازی کرد اما سیستمی که این شرکت در اختیار ما قرار داده بود، مشکلات زیادی داشت.

مدیرعامل وقت باشگاه تراکتورسازی افزود:پس‌ازاینکه فدراسیون فوتبال بلیت‌فروشی به‌طوری رسمی حق باشگاه‌ها دانست، ما با کمک اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، سیستم بلیت‌فروشی الکترونیکی را در اختیار گرفتیم.در آن زمان ما با صدور کارت‌های هواداری که کاملاً پیشرفته بودند و خیلی راحت از طریق اینترنت شارژ می‌شدند، هواداران را برای حضور در استادیوم تشویق کردیم.حتی در آن زمان، از فدراسیون فوتبال افرادی برای بررسی سیستم بلیت‌فروشی استادیوم یادگار امام به تبریز آمدند و آن را تائید کردند.

جعفری در مورد هزینه‌های راه‌اندازی سیستم فروش بلیت الکترونیکی در تبریز، گفت:هزینه‌ای که برای دستگاه‌های کنترل بلیت انجام شد، 45 میلیون تومان بود.برنامه‌نویسی این سیستم را هم پسر من که در آن مقطع زمانی مدیر انفورماتیک باشگاه تراکتورسازی بود به‌صورت رایگان انجام داد.

مدیرعامل اسبق باشگاه تراکتورسازی تصریح کرد:ما حتی به سایر باشگاه‌ها هم پیغام دادیم که می‌توانم این کار را با کمترین هزینه برای شما هم انجام دادیم اما متأسفانه نگاه فدراسیون فوتبال به بحث بلیت‌فروشی، یک نگاه کاملاً انحصاری و استکباری است.فدراسیون فوتبال اصرار دارد که باشگاه‌ها تنها با شرکت‌هایی که آنان دوست دارند، وارد همکاری شوند که این خواسته در این اوضاع بد اقتصادی، کمر باشگاه را می‌شکند.

 75 میلیارد تومان در مقابل 45 میلیون تومان

با توجه به صحبت‌های مدیرعامل اسبق باشگاه تراکتورسازی، می‌توان به قرارداد عجیبی که فدراسیون فوتبال با این شرکت جهت اجرای طرح بلیت‌های الکترونیکی در فوتبال ایران بسته است پی برد.

باشگاه تراکتورسازی حدود 5 سال پیش در حالی رقمی اندک توانست ورزشگاه یادگار امام تبریز را به سیستم بلیت‌فروشی الکترونیکی مجهز کند، که فدراسیون فوتبال همان کار را با رقمی حدود 75 میلیارد تومان انجام می‌دهد.

منبع:تسنیم


منبع : دی اسپورت ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸:۳۸ دیده شده : ۵۱بار نویسنده : admin

پشت پردهای انقلاب پشت پردهای انقلاب Pdf پشت پردهای انقلاب جلد دوم Pdf پشت پردهای انقلاب جلد دوم پشت پردهای انقلاب جلد اول پشت پردهای انقلاب بهرام چوبینه پشت پردهاي انقلاب پشت پردهای انقلاب حسین بروجردی در پشت پردهای انقلاب جلد دوم كتاب پشت پردهاي انقلاب دانلود پشت پردهای انقلاب جلد دوم دانلود کتاب پشت پردهای انقلاب جلد دوم بلیت فروشی الکترونیکی فوتبال بلیط فروشی الکترونیکی فوتبال فروش بلیت الکترونیکی مسابقات فوتبال در فوتبال فوتبالیستها در راه جام جهانی فوتبال در ایران فوتبال در اروپا فوتبال در افغانستان فوتبال در المپیک فوتبال در برزیل فوتبال در جهان فوتبالیستها در استرالیا فوتباليستها در راه جام جهاني فوتبالیستها در راه جام جهانی 20 فوتبالیستها در راه جام جهانی 38 فوتبالیستها در راه جام جهانی 15 فوتبالیستها در راه جام جهانی 36 فوتبالیستها در راه جام جهانی 7 فوتبالیستها در راه جام جهانی 34 فوتبالیستها در راه جام جهانی دوبله فارسی فوتبالیستها در راه جام جهانی 2 فوتبالیستها در راه جام جهانی اپارات فوتبال ایران در جام جهانی 2014 فوتبال ایران در جام جهانی فوتبال ایران در رده بندی فیفا فوتبال ایران در رده بندی جهان سوتی فوتبال در ایران دعوا فوتبال در ایران فوتبال ایران فوتبال ایران و عراق فوتبال ایران و آرژانتین نتایج فوتبال در اروپا اخبار فوتبال در اروپا تست فوتبال در اروپا نتايج فوتبال در اروپا فوتبال زنان در اروپا مربیگری فوتبال در اروپا استعدادیابی فوتبال در اروپا مدارس فوتبال در اروپا نتایج فوتبال در اروپا دیشب فوتبال افغانستان و كويت فوتبال افغانستان در ایران فوتبال افغانستان در رده بندی فیفا فوتبال افغانستان در جهان فوتبال افغانستان در اینچئون تاریخچه فوتبال در افغانستان تاريخچه فوتبال در افغانستان ورزش فوتبال در افغانستان فوتبال پایه در افغانستان فوتبال در المپیک ریو فوتبال ایران در المپیک فوتبال ایران در المپیک مونترال فوتبال المپیک 2016 فوتبال المپیک لندن فوتبال المپیک 2012 لندن تاریخچه فوتبال ایران در المپیک حضور فوتبال ایران در المپیک سهمیه فوتبال آسیا در المپیک 2016 تماشاگران فوتبال در برزیل فوتبال ایران در برزیل فوتبال برزیل فوتبال برزیل و آلمان فوتبال برزیل آلمان فوتبال برزیل و آرژانتین فوتبال برزیل و هلند فوتبال برزیل 2014 فوتبال برزیل و کرواسی تاریخچه فوتبال در جهان نتایج فوتبال در جهان فوتبال جهان فوتبال جهانی فوتبال جهان نتایج زنده فوتبال جهان و ایران فوتبال جهان زنان فوتبال جهانبخش فوتبال جهان فارس عکس فوتبالیستها در استرالیا عکسهای فوتبالیستها در استرالیا سلفی فوتبالیستها در استرالیا عکس سلفی فوتبالیستها در استرالیا عکسهای سلفی فوتبالیستها در استرالیا تصاویر فوتبالیستها در استرالیا ایران خودرو ایران خودرو زیبایی ایران خودرو دیزل ایران خودرو فروش ایران خودرو دنا ایران خودرو H30 ایران خودرو خراسان ایران خودرو قیمت ایران خودرو هایما ایران خودرو تبریز ایران فیلم ایران فیلم پلاس ایران فیلم دانلود ایران فیلم هندی ایران فیلم 2016 ایران فیلم خارجی ایران فیلم دانلود با لینک مستقیم ایران فیلم چاپ عکس ایران فیلم انیمیشن ایران فیلم بدون سانسور ایران ترانه ایران ترانه حبیب ایران ترانه عباس بهادری ایران ترانه متین دو حنجره ایران کنسرت ایران کنسرت دات کام ایران کنسرت چارتار ایران کنسرت بابک جهانبخش ایران کنسرت سیروان خسروی ایران کنسرت فرزاد فرزین ایران کنسرت محمد علیزاده ایران کنسرت احسان خواجه امیری ایران کنسرت شهرام شکوهی ایران کنسرت کرمانشاه ایران ایر ایران ایر تور ایران ایر میلان ایران ایران ایران ایر مالزی ایران ایران مازیار ایران ایر هامبورگ ایران ایر لندن ایران ایر وین ایران ایر چارتر ایران موزیک ایران موزیک جدید ایران موزیک ویدیو ایران موزیک قدیمی ایران موزیک شاد ایران موزیک 98 ایران موزیک 92 ایران موزیک 93 ایران موزیکال ایران موزیک Pmc ایران جیب ایران جیب دلار ایران جیب قیمت خودرو ایران جیب قیمت موبایل ایران جیب قیمت سکه ایران جیب قیمت گوشی ایران جیب قیمت طلا ایران جیبل ایران جیب قیمت ایران جیب قیمت تبلت ایران فردا ایران فردا زنده ایران فردا مجله ایران فردا تلگرام ایران فردا روی یاه ست ایران فردا هاتبرد ایران پرود ایران پرود پخش زنده ایران پرود سریال شهرزاد ایران پرود شهرزاد ایران پرود سریال برادر ایران پرود فیلم سینمایی ایران پرود تی وی ايران پرود سريال ايران پرود فيلم ایران پرود شوخی کردم ایران داک ایران داک ثبت پروپوزال ایران داک پیشینه ایران داک ثبت نام ایران داک چیست ایران داک مقالات روانشناسی ایران داک جستجو ایران داک گنج ایران داک دانلود مقاله ایران داک سایت قدیم پشت پرده بلیت‌فروشی الکترونیکی در فوتبال ایران

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها