freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


در روزهای اخیر شایعات زیادی در مورد گوگل در فضای مجازی منتشر شده است. موضوع اصلی این شایعات در مورد یک سیستم عامل جدید است که از یکپارچه‌سازی اندروید و سیستم عامل کروم در یک رابط منحصر به فرد، بوجود خواهد آمد. این رابط را در حال حاضر با نام غیر رسمی اندرومدا (Andromeda) نامگذاری کرده‌اند. طرفداران گوگل به طور فزاینده‌ای در مورد شالوده‌های اولیه‌ی چنین همگرایی جالبی هیجان‌زده شده‌اند. بر پایه‌ی این حدسیات نیز حرف‌های زیادی پیرامون اینکه مردم دنیا واقعا از کمپانی بزرگ گوگل چه انتظاراتی در زمینه‌ی فناوری به طور عمومی دارند به میان می‌آید. شاید بنیان اصلی این سازوکار بر تمرکز بیشتر روی موضوع انحصار باشد. ولی به هر حال هنوز برای داوری در این مورد و همینطور برای جشن گرفتن طرفداران گوگل بسیار زود است.

 اگرچه برای گفتن هر نظر یا تحلیل کارشناسانه‌ای زود است، اما پایگاه Android Police در چند روز گذشته به طور مکرر خبرهایی را پیرامون اندرومدا از منابع مستقل و قابل اعتماد منتشر کرده است. آنها همچنین به گزارش منتشر شده در وال استریت ژورنال در اکتبر ۲۰۱۵ استناد می‌کنند که در آن از امکان همگرایی میان دو سیستم Android و Chrome OS سخن به میان آمده بود.

از سوی دیگر، پایگاه Chrome Unboxed ادعا کرده بود که شاید اندرومدا به طور ساده، تنها اسم رمز یک پروژه‌ی داخلی هدایت شده توسط گوگل باشد که ممکن است هرگز به نتیجه هم نرسد یا حداقل اینکه شاید نتیجه‌ی آن اصلا به صورت سیستم عامل واحد و یکپارچه‌ی متعلق به فردایی که رویای آن را همه‌ی طرفداران در سر می‌پرورانند، نباشد. در هر صورت، ما در اینجا قصد قضاوت نابه‌هنگام در مورد اینکه آیا سیستم عامل یاد شده وجود دارد یا خیر را نداریم، بلکه فرض را بر این می‌گذاریم که این سیستم عامل واقعی است و به بررسی احتمالات پیرامون آن می‌پردازیم.

 سیستم عامل کروم و اندروید دو گونه‌ی بسیار متفاوت هستند. یکی از آنها به صورت تجربه‌ی مبتنی بر فضای ابری است که مستلزم استفاده از یک مرورگر وب برای دسترسی به مجموعه‌ای از نرم‌افزارها و برنامه‌های آنلاین روی سخت‌افزاری قدرتمند است. در حالی که مورد دیگر به طور کامل بر محور برنامه‌های دانلود شده، می‌چرخد و خودش نیز روی دستگاه‌ها نصب شده است. گوگل برای مدتی هر دو این سیستم‌ها را دنبال کرد و در آن مقطع به طور دقیق نمی‌دانستند که رویکرد کدام موفق‌تر خواهد بود.

حال با افزایش استفاده از اندروید و نتیجه‌بخش بودن پروژ‌ه‌ی آن، این کمپانی تصمیم گرفته است تا حمایت‌ها را برای به کار گرفتن برنامه‌های کاربردی اندروید روی سیستم عامل کروم جلب کند و به این ترتیب کاربران سیستم‌ عامل‌های دسکتاپ را قادر سازد که به گستره‌ی عظیمی از اکوسیستم نرم‌افزاری از طریق فروشگاه گوگل (Google Play) دسترسی داشته باشند. در حال حاضر، اگر شایعات جدید به هر نحوی رنگ و بوی واقعیت به خود بگیرند، به نظر می‌رسد که سیستم عامل اندرومدا بسیار بزرگ‌تر، مبتکرانه‌تر و بلندپروازانه‌تر از آن باشد که در آن صرفا شاهد ورود قابلیت‌های کروم در اندروید یا برعکس باشیم. این سیستم جدید به طور بالقوه می‌تواند نقطه‌ی پایانی برای سیستم عامل کروم به شمار رود و سیستم عامل اندروید را به محیط دسکتاپ بیاورد.

Pixel C پیکسل سی

تصور کنید که Pixel C در حال اجرای سیستم عاملی بسیار مناسب برای حالت چندوظیفه‌ای باشد که با یک محیط چندپنجره‌ای دسکتاپ‌مانند همراه شود اما هنوز هم شالوده‌ی اصلی اندروید را نیز به همراه داشته باشد.

 بر پایه‌ی گزارش Android Police، کمپانی گوگل Pixel 3 را با نام «بایسون» (Bison) در Q3 2017 معرفی می‌کند و گفته شده است که این محصول به عنوان یک Chromebook به بازار عرضه نمی‌شود، بلکه به عنوان یک رقیب تمام عیار برای محصولات ارایه شده از سوی مایکروسافت و اپل پا به عرصه خواهد گذاشت. با توجه به شایعات، بایسون از حالت تبلت پشتیبانی خواهد کرد؛ به این معنی که دستگاه فوق می‌تواند همانند یک دستگاه قابل تبدیل همانند سری لنوو یوگا باشد. شاید هم به صورت یک دستگاه جداشدنی همانند سرفیس بوک مایکروسافت باشد.

در هر صورت، این اتفاق احتمالا به عنوان حرکتی برای انتقال سیستم عامل مبتنی بر وب به حاشیه و ارایه‌ی یک سیستم عامل مستقل و کامل به شمار خواهد رفت. البته نمی‌توان چنین برداشت کرد که طرح اولیه نیز به طور کامل قرار است به فراموشی سپرده شود. زیرا گوگل در حال آغاز سیستم Instant Apps برای اندروید است. ولی احتمالا شاهد کمتر شدن حضور آن به عنوان سیستم اصلی خواهیم بود. در گزارش اخیری که در پایگاه wired درباره‌ی آینده‌ی Chromebook منتشر شده، آمده است:

 گوگل در حال حاضر به شدت روی این موضوع تاکید می‌کند که هر دستگاه کروم‌بوک دارای GPS، NFC، قطب‌نما، شتاب‌سنج، تشخیص اثر انگشت، و یک فشارسنج است. آنها در واقع تمام قطعاتی از گوشی‌های هوشمند هستند که قبلا تا حدودی وجودشان در یک لپ‌تاپ محک خورده است. اما به هر حال برنامه‌های اندروید می‌‌توانند الهام‌بخش سازندگان برای ساخت دستگاه‌هایی باشند که قابلیت جابجایی و سازگاری مناسبی داشته و بتوانند شکل‌های گوناگونی را برای کاربردهای گوناگون به خود بگیرند.

 جمع شدن بسیاری از این سنسورها در یک لپ‌تاپ معمولی کار مازاد بر احتیاج به نظر می‌رسد، اما همین موضوع را اگر روی دستگاهی تصور کنیم که در حال اجرای یک سیستم عامل یونیورسال باشد و برای کار روی گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و رایانه‌های شخصی طراحی شده باشد، آنگاه شاید ایده‌ی اخیر کمی مفهومی‌تر به نظر رسد. در میان شایعات همچنین گزارش شده که یک دستگاه قابل تبدیل از نوع دو در یک یا دو منظوره هم معرفی خواهد شد. علاوه بر این، گوگل ایده‌ی بهبود حالت چند وظیفگی را برای اندروید در سر می‌پروراند و این امر را می‌توان از حالت multiwindow در اندروید نوقا فهمید.

در حال حاضر، شاید وجود این قابلیت برای صفحه نمایش‌های نسبتا کوچک گوشی‌های هوشمند یا حتی فبلت‌ها خیلی کارآمد نباشد. اما وقتی که اندکی گستره‌تر به قضیه نگاه کنیم و دستگاهی همانند Pixel-C را مد نظر داشته باشیم، در آن صورت موضوع فرق خواهد کرد.

 تنها راه معقول و قابل تامل برای گوگل این است که برای ایجاد یک سیستم عامل دسکتاپی مبتنی بر اندروید تلاش کند؛ سیستمی که بتواند دریای عظیم نرم‌افزاری موجود در زمینه‌ی اندروید را برای محیطی جدید به ارمغان آورد و تجربه‌ای بی‌سابقه و بی‌مانند را برای کاربران در حین سوییچ از دستگاهی به دستگاه دیگر فراهم سازد. به نظر می‌رسد که مردم از این چشم‌انداز بسیار هیجان‌زده هستند. اما در حال حاضر به طور دقیق با هیچ شاخصی نمی‌توان گفت که طرفداران به طور دقیق چه خواسته‌هایی در ذهن خود داشته باشند.

مایکروسافت در حال حاضر مشغول آزمودن حالت‌های گوناگون با پلتفرم یونیورسال ویندوز (UWP) است. این پلت‌فرم به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌هایی با ظرفیت اجرا و سازگاری در دستگاه‌های مختلف و با اندازه‌های صفحه‌ی نمایش مختلف توسعه دهند. اما موفقیت آنها به خاطر مجموعه‌ای از دلایل گوناگون محدود شده است. آیا گوگل می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد؟ معاون بخش‌های اندروید، گوگل پلی و کروم کمپانی، هیروشی لوکیمر در یک توییت منتشر شده در روز ۲۴ سپتامبر اعلام کرده است:

  ما ۸ سال پیش نخستین نسخه‌ای از اندروید را در چنین روزی معرفی کردیم. حس می‌کنم که ۸ سال بعد نیز در مورد رویداد ۴ اکتبر ۲۰۱۶ به این شکل سخن خواهیم گفت.

با اینکه این توییت هنوز هم تا حدودی مبهم است. اما می‌توان استنباط کرد که باید شاهد معرفی چیزی مهم‌تر و تعیین‌کننده‌تر باشیم. احتمالا منظور او تنها اشاره به گوشی‌های جدید پیکسل نبوده است. گوگل برنامه‌ی بزرگ‌تری را در ذهن دارد؛ برنامه‌ای که دارای ابعاد وسیع‌تری برای آینده‌ی اندروید خواهد بود.

 در حال حاضر برای اسم رمز «اندرومدا» جدای از این واقعیت آشکار که شامل پنج حرف اول کلمه‌ی «اندروید» است، قطعا دارای معنای پنهان هوشمندانه‌ای نیز خواهد بود. آیا این نام می‌تواند اشاره به صورت فلکی اندرومدا داشته باشد؟ اندرومدا در نیمکره‌ی شمالی قابل مشاهده است و بسیار سریع توسط سه ستاره‌ی درخشان آن (آلفا، بتا و گاما) قابل تشخیص بوده و در یک خط تقریبا کامل، مرتب شده است. آیا آن ستاره‌ها می‌توانند به طور نمادین نشانگر پلتفرم‌هایی باشند که اندرومدا رویشان اجرا خواهد شد؟ موبایل، دسکتاپ و دستگاه‌های هیبریدی؟ تا مشخص شدن دقیق موضوع و معرفی اندرومدای احتمالی زمان اندکی باقی مانده است.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸:۴۰ دیده شده : ۹۲بار نویسنده : admin

سیستم عامل سیستم عامل لینوکس سیستم عامل بلک بری سیستم عامل مک سیستم عامل اندروید سیستم عامل کروم سیستم عامل Ios سیستم عامل تایزن سیستم عامل داس سیستم عامل یونیکس سیستم عامل لینوکس چیست؟ سیستم عامل لینوکس مقاله سیستم عامل لینوکس دانلود سیستم عامل لینوکس فدورا سیستم عامل لینوکس اوبونتو سیستم عامل لینوکس برای موبایل سیستم عامل لینوکس Ppt سیستم عامل لینوکس دبیان سیستم عامل لینوکس Ubuntu سیستم عامل بلک بری Z30 سیستم عامل بلک بری Z10 سیستم عامل بلک بری 10 سیستم عامل بلک بری پاسپورت سیستم عامل بلک بری 9800 سیستم عامل بلک بری Q10 سيستم عامل بلک بری سیستم عامل بلک بری 10.3 سیستم عامل بلک بری Z3 سیستم عامل مکینتاش برای Pc سیستم عامل مکینتاش چیست سیستم عامل مک چیست سیستم عامل مک برای کامپیوتر سیستم عامل مک او اس سیستم عامل مک برای لپ تاپ سیستم عامل مکنتاش سیستم عامل مک بوک چیست سیستم عامل مک بوک ایر سیستم عامل اندروید برای کامپیوتر سیستم عامل اندروید چیست؟ سیستم عامل اندروید برای لپ تاپ سیستم عامل اندروید برای Pc سیستم عامل اندروید V4.0 (ساندویچ بستنی) سیستم عامل اندروید 5 سیستم عامل اندروید 4 سیستم عامل اندروید Jelly Bean سیستم عامل اندروید 4.4 سیستم عامل کروم چیست سیستم عامل کروم دانلود سیستم عامل کروم برای کامپیوتر سیستم عامل کرومیوم سیستم عامل كروم سيستم عامل كروم دانلود سیستم عامل کروم برای کامپیوتر نصب سیستم عامل کروم سیستم عامل گوگل کروم چیست؟ سیستم عامل Ios چیست سیستم عامل Ios 7 سیستم عامل Ios 8 سيستم عامل Ios چيست سیستم عامل Ios برای کامپیوتر سیستم عامل Ios 6 سيستم عامل Ios 7 سيستم عامل Ios 8 سیستم عامل Ios یا Android سیستم عامل تایزن برای ویو 3 سیستم عامل تایزن برای گلکسی اس 3 سیستم عامل تایزنی سیستم عامل تایزن Aparat دانلود سیستم عامل تایزن سیستم عامل جدید تایزن مشخصات سیستم عامل تایزن درباره سیستم عامل تایزن گوشی با سیستم عامل تایزن سیستم عامل داس تحت ویندوز سیستم عامل داس چیست سیستم عامل داس در لپ تاپ سیستم عامل داس+دانلود سیستم عامل داس برای اندروید سیستم عامل داس کامپیوتر سیستم عامل داس در ویندوز سیستم عامل داس لپ تاپ سیستم عامل Dos چیست سیستم عامل یونیکس + Pdf سيستم عامل Unix نوآوران چه ویژگی هایی دارند؟ نواوران چه ویژگی های دارند نوآوری چه ویژگی هایی دارد پیامبران چه ویژگی هایی دارند نواوران چه ویژگی دارند نوآوری چه ویژگی هایی دارند؟ فلزات چه ویژگی هایی دارند مواد چه ویژگی هایی دارد تبلت چه ویژگی هایی دارد یک تبلت خوب چه ویژگی هایی دارد تبلت خوب چه ویژگی هایی دارد کارآفرینان چه ویژگی هایی دارند نوآوران چه ویژگی های دارند کارمند خوب چه ویژگی هایی کارمند خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد یک کارمند خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد یک کارمند خوب چه ویژگی هایی ک کارمند خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد Hajj 2016 Hajj 2016 Date Hajj 2016 Pakistan Hajj 2016 India Hajj 2016 Flight Date Hajj 2016 Dates Saudi Arabia Hajj 2016 List Hajj 2016 News Hajj 2016 Saudi Arabia Hajj 2016 Package India Haj Committee Haj Committee Of Up Haj Committee Cover Enquiry 2016 Haj Committee Flight Schedule Kolkata Haj Committee Patna Haj Committee Flight Schedule 2016 Haj Committee Of India Pto 2016 Haj Committee Bhopal Haj Committee Of Nepal 2016 Haj Committee Of India Up Haj Yatra Haj Yatra 2016 Haj Yatra 2016 Dates Haj Yatra Subsidy Haj Yatra Photo Haj Yatra Makka Madina Haj Yatra Date Haj Yatra Cost Haj Yatra Image Haj Yatra In Hindi Haj Airport Haj Airport Code Haj Airport Wiki Haj Airport Arrivals Haj Airport Departures Haj Airport Hotel Haj Airport Germany Jeddah Hajj Airport Haj Airport Parking Haj Airport Abflug Haj Cover Enquiry 2016 Haj Cover Enquiry 2016 Up Haj Cover Enquiry 2016 Bihar Haj Cover Enquiry 2016 Assam Haj Cover Enquiry 2016 Karnataka Haj Cover Enquiry 2016 Telangana Haj Definition Haj Definition Scrabble Haj Paj Definition Haj Agha Definition Haj Dictionary Definition El Hadj Definition Haj Subsidy Haj Subsidy Supreme Court Haj Subsidy Calculation Haj Subsidy By Indian Government Haj Subsidy 2016 India Haj Subsidy Amount 2015 Haj Subsidy 2014 Haj Subsidy News Haj Subsidy Ka Sach Haj Subsidy Controversy Haj Amin Al-husseini Haj Amin Al-husseini Quotes Haj Amin Al-husseini Yasser Arafat Haj Amin Al-husseini Ryan Gosling Haj Amin Al Husseini Family Haj Amin Al-husseini Book Hajj Amin Al-husseini Nuremberg Haj Amin Al-husseini Armenian Genocide Haj Amin Al-husseini Funeral Haj Amin Al Husseini Hamas Haj House Hyderabad Haj House Hyderabad Contact Number Haj House Hyderabad Jobs Haj House Hyderabad Telangana Haj House Hyderabad Address Haj House Hyderabad Phone Numbers Haj House Hyderabad 2016 Waiting List Haj House Hyderabad Loan Haj House Hyderabad Contact Haj House Hyderabad Scholarship Hajj Flight Dates 2016 Hajj Flight Date Hajj Flight Date And Time Hajj Flight Date And Time 2016 Hajj Flight Date 2016 India Hajj Flight Dates 2016 Pakistan Haj Flight Date Kerala Hajj Flight Date Kolkata 2016 Hajj Flight Date 2016 Delhi سیستم عامل اندرومدای گوگل چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۲۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها