freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


استاد فرانسوی تاریخ در کتاب جدید خود، حقایق تازه‌ای از خاندان آل سعود و تفکرات وهابی آن افشا کرد.

افشاگری استاد فرانسوی تاریخ: عربستان 32 برابر واتیکان برای گسترش تفکرات وهابیت هزینه می‌کند
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت پی سیتر، پیری کانسا – استاد فرانسوی تاریخ – در جدیدترین کتاب خود به نام "دکتر سعودی و آقای جهاد" موضوع تلاش عربستان برای گسترش تفکر وهابیت را مطرح کرد. 

بر اساس این کتاب، رژیم سعودی سالانه بیش از 8 میلیارد یورو برای گسترش تفکر وهابیت هزینه می‌کند. این رقم 32 برابر بودجه واتیکان برای گسترش تفکر مسیحیت است. بودجه واتیکان در سال 2015 نزدیک به 245 میلیون یورو بود. 

پروفسور کانسا در کتاب خود از جزئیات روابط خاندان سعودی و خانواده الشیخ پرده برداشت. این کتاب با افشای پشت پرده اقدام رژیم سعودی و تفکرات مخرب وهابی این خاندان می‌نویسد: سعودی‌ها بزرگترین گروه جنگجویان خارجی را تشکیل داده‌اند. این گروه شامل بیش از 5 هزار جنگجویی است که در جنگ علیه شوروی سابق در افغانستان مشارکت داشتند. همچنین 15 نفر از 19 تروریستی که حوادث 11 سپتامبر را رقم زدند، سعودی بودند و 115 نفر از 611 زندانی گوانتانامو ملیت عربستانی دارند. گردانندگان خاندان سعودی از خانواده افراط‌ گرای الشیخ حمایت مالی می‌کنند. هر بار که رژیم سعودی به غرب امتیازی می‌دهد، باید به خانواده الشیخ نیز که پشت پرده حکومت قرار دارد، قدرتی بدهد.بیشتر بزرگان عربستان سعودی به خاندان الشیخ وابسته هستند که از نوادگان محمد بن عبدالوهاب، بنیانگذار فرقهٔ وهابیت می‌باشند. این بزرگان، با خانوادهٔ شاهی پیوند نزدیکی دارند.

پروفسور کانسا می‌افزاید: همینک سعودی‌ها با بیش از 2500 تروریست در صفوف داعش، با دولت سوریه در حال جنگ هستند. عربستان سعودی برای دهه‌ها منبع تبلیغات تفکر وهابیت به عنوان تفکری فرقه‌ای، زن ستیز، نژاد پرست و ضد اسلام‌ بوده است.  
 
انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱:۸ دیده شده : ۴۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۰۴
  • تعداد حاضران : ۲۰۸
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها